Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitszólsz a Z-generációt...

Mitszólsz a Z-generációt erkölcsi deficit jellemzi, irreálisak fizetési elvárásaik munkahelyen teljesítmény nélkül?

Figyelt kérdés

Az egészséges személyiségfejlődésnek az egyik útja, hogy a reális gondolkodás az meglegyen - magyarázta Kitanics Márk. “És amikor azt halljuk, hogy fiatalok például teljesen irreálisan kérnek fizetéseket, vagy ideálisan állnak a kereslethez, ahhoz, hogy mennyit tudnak keresni, akkor én azt gondolom, hogy ez az idealitás betört az ő kijelzett áramlásukba” - mondja. van egy generáció, ami teljesítmény nélkül akar sikeres lenni, irrealitás, egyfajta erkölcsi gondolkodási deficit, ami jellemzi ezt a generációt, és nagy részét. - tette hozzá a szakpszichológus.


[link]


2023. okt. 28. 13:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
9%
Semmit, az o bajuk. Majd tanulnak a pofaraesesbol
2023. okt. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
62%
Mert az tényleg irreális, hogy valaki annyit akar kérni - akármilyen munkáért - amiből megél.
2023. okt. 29. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
80%

Én a Z generációba tartozom. Néhány éve aktív dolgozó vagyok. Több munkahelyemen is megkaptam már azt, hogy a bérigényem olyan magas, hogy ennyit a 40 év tapasztalattal rendelkezők szoktak kérni. Én erre mindig rávágom, hogy én pontosan, gyorsan és megbízhatóan dolgozok, az ügyfelekkel rendes vagyok. Ha magas a bérigényem akkor keressenek mást helyettem aki olcsóbban elvégzi a munkát. Természetesen erre megkapom, hogy nagyon nagy szakember hiány van és felvesznek. Eltelik pár hét vagy pár hónap és sokkal jobban dolgozok mint aki mondjuk 10 éve ott dolgozik. Nem nagyképűsködök, csak ez a valóság.


És akkor mik az igényeim: A fizetésem kb. 70-80%-át be tudjam fektetni úgy, hogy semmiben sem szenvedjek hiányt. Ehhez kb. netto 600 ezer forintos fizetésre van szükségem. El tudjak menni évente legalább 1x de inkább 2x külföldre nyaralni felszereltebb apartmanba/AirBnb-be, a nyaralás alatt naponta egyszer vagy kétszer egyek étterembe vagy valami jó kis helyi fastfood-os étterembe. Most, hogy busszal vagy repülővel megyek nekem az is mindegy, amelyik árban nekem megéri. Átlag hétköznapokba meg tudjam venni azt a minőségi élelmiszert, zöldséget, gyümölcsöt, jobb minőségű szalonnákat és sajtokat amiket szívesen eszem. Ja és össze tudjak gyűjteni hitel mentesen egy 2 szobás panel lakásra Pest megyében.


Vagyis összefoglalva: Panelt akarok venni ami régen sok embernek ingyen járt. Elmegyek évente 1-2x külföldre nyaralni busszal. A nyaralás ideje alatt naponta 1-2x eszünk étterembe és általában a gyros, hamburger is nekünk bőben megfelel:). Szeretnék 30-35 éves koromban olyan anyagi biztonságban lenni amit sokan egész életükben nem érnek el.


Kérdem én: Ezek akkora hű de nagy igények? Miért dolgozzak egyetemi diplomával Aldis bérért? Nem Mercedesre gyűjtök, hanem lakásra illetve magára az életre. Ha elromlik a hűtő tudjak újat venni. Ha 10 év múlva fogászati implatátumra lesz szükségem ki tudjam fizetni stb. Lehetne 100 példát mondani de szerintem ennyi is elég.


Nem irreálisak a Z generációnak az elvárásai. Csupán nem az az életcélunk, hogy alacsony fizetésért gürizzünk egész életünkben. Élményeket akarunk szerezni. Szerintem ez nem bűn :).

2023. okt. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
24%
Majd az X+ generáció ha lemondott az állami támogatásokról, CSOK, babaváró, adókedvezmény, akkor beszéljen bérigényekről, ha önerőből tartja el magát és a gyerekeit, na, majd akkor meglátjuk mennyi lesz a bérigény!
2023. okt. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

A Z generáció nagyon el van szállva a valóságtól. A lehető legkevesebb munkával, már milliós fizetéseket szeretnének. Ezzel még önmagagában nincs is baj, mert fiatalok és álmodozni aszt még lehet, de nulla tapasztalattal, ezt megvalósítani lehetetlen. A nagy részük lusta, és folyamatosan az okostelefonokkal vannak elfoglalva. Ha félnapra megvonnák tőlük az internet világát, akkor sokan pánikrohamot kapnának. Évente 4-5 alaklommal szabadságra szeretnének menni 1-2 hetekre, mert nagyon kiárasztotta őket a munka. Azonnal akarnak mindent, a türelem az nem az erőségük. 40 éveskorukra már nem akarnak dolgozni, csak élvezni az életet és sokat utazni. Én ezeket tapasztalom, a nagy részüknél.

Tisztelet a kivételnek!

2023. okt. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
81%

Miért nagy baj, ha 40 éves koromra én sem akarok dolgozni?


Ha úgy vesszük négy lépcsőből áll az élet: Kisgyermekkor, Iskola, Munka, Halál. Nagyon morbid, de ez a valóság. A nyugdíj korhatár meg egyre magasabb és magasabb lesz.


Én sok Z generációs embert ismerek, mivel én is az vagyok. Egy részük dolgozik, egy részük meg tényleg lébecelol. De aki dolgozik az szorgalmasan dolgozik. Én teljes munkaidőben dolgoztam két műszakban, melette másodállást is vállaltam. Nem olyan rég egy műszakos lettem és melette saját vállalkozást indítottam. Van minden korosztályban lusta és szorgalmas is. Üdv: 13-as válaszoló.

2023. okt. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
94%

#15 Micsoda szép általánosítás :D

Ott kezdeném, hogy mindenki szeretne kevés munkával sok pénzt keresni, nem csak a Z generáció.

És minden generációban vannak lusta és ambíciózus emberek akik előre szeretnének haladni az életben. Megszámolni se tudom hány életunt 40-50 es embert láttam akik panaszkodnak hogy milyen rossz nekik de egy szalmaszálat nem tennének odébb hogy ez változzon és ugyan így lesznek/vannak a Z generációban is ugyanilyen emberek.

Ugyanez szabadságra is igaz, aki utálja a munkáját az kb szabadságról szabadságra éli az életét mert az az egyetlen dolog ami boldogságot ad.


Szerintem az újabb generáció sokkal inkább helyén kezeli a technológiákat mint régebbiek. Nálunk baráti társaságban konkrét kimondatlan szabály hogy nem telefonozunk mikor közösen töltünk együtt időt.

Egyébként miért ne használnánk a telefonjainkat? Egy csomód dolgot fel tudsz gyorsítani azzal hogy használod. A navigációtól kezdve az étterem/látnivaló ajánláson át a bankolásig minden jóval gyorsabb.

2023. okt. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!