Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy oldjam meg a lakótárs...

Hogy oldjam meg a lakótárs konfliktust(konfliktuskerülő vagyok)?

Figyelt kérdés

Néha felhúzom magam dolgokon, mint bárki. Nem szeretek felrobbanni, alapvetően nyugis természet vagyok. Csak néha összejönnek a dolgok és simán felbosszantom magam XY emberek dolgain. :/


Ilyenkor igyekszem magányban kihisztizni magam. Tehát elképzelem, mit mondanék szóban, ami elég bántó ahhoz, hogy a másik jöjjön rá, hogy hibázott, és lássa be ezt. Ez általában megnyugtat és rájövök, hogy többet ér nekem a másik ember, sem, hogy csúnya dolgokat vágjak a fehéhez, ezért általában azt reagálom, amit KELL egy helyzetben és nem azt, ami belülről kínoz. Így sokszor tompított formában sem megyek bele egy-egy kofliktusba...

De szorongástól szenvedek. Tudom, ez részben amiatt van, mert nem mondom ki, amit ténylegesen gondolok.


Vannak kivételek persze. Perpill az a baj, hogy egy barátnőmmel élek most, és ha jelzem is felé, hogy stresszes vagyok, nem veszi a lapot általában, és már 2x is azt mondtam neki, hogy egyrészt szeretnék egyedül pakolni, nélküle, mert mondtam hogy 10 perc múlva le kell menjek a buszhoz és egyszerűen nem bírok rá figyelni, vagy hogy HO-ban vagyok, nem érek rá trécselni, csak a kávémat szeretném meginni a konyhában. De sose tűnik fel neki, hogy a közös helyiségek nem koktélpartik feltétlen, nekem egy csomó más dolgom is van!


Nem akarom mindig magamra csukni az ajtót, de sajnos azt hiszi, ha nyitva van hagyva az ajtóm, akkor tőlem kb. 4 méterre a konyhában nekiáll sztorizgatni (nem hallom és ebbe se gondol bele soha)...


Vagy ha be van csukva az ajtóm, akkor is kiabálva köszön el meg be, amikor megjön a bejárati ajtón és mondtam neki, hogy én ennek nem örülök, mert ha nem lát, akkor lehet épp alszom, vagy olyasmit csinálok, hogy nem hallom a szobámból, ha kiált.

Egyszerűen szélsőségesen extravertált itthon és totál látványos figyelemzavara van.


És nem vagyok rá mérges igazából, de nekem ennél több tér kell, mert azt sem tiszteli, ha elvonulok a szobámba, be szokott kopogni is. Annyira passzìv agresszív kirakni, hogy ne zavarj... de ha messengeren írok, azt bezzeg nem olvassa el, hogy ne zavarjon, amikor nem érek rá.



2023. okt. 29. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Nekem ez már tl;dr, de egy bekezdésen megakadt a szemem: ha nem jelzi egyértelműen egy veled együtt élő hogy mikor távozik vagy érkezik, te abban a hitben leszel hogy egyedül vagy (vagy fordítva: együtt vagytok). Egy besurranó vagy betörő ember esetén ha azt hiszed hogy a társad hangját hallod (miközben ő csendben távozott), lehet nem is reagálsz rá és nézed meg mi az. Ha pedig nem jelzi hogy megérkezett és azt hiszed egyedül vagy, jól beszarsz a hangoktól.


Egy hangos "szia, megjöttem"-re nem fogsz felébredni. Lehet megzavarja majd a meghitt önkielégítési perceket, de visszanyögsz egy sziát, és megvolt a reakció.

2023. okt. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1-es:megijedni csak ő szokott.

Reggel egyszer kimentem pisilni (csukva volt az ajtóm egesz szombat reggel), frászt kapott, mert azt hitte ott se vagyok a lakásban! XD


A mondandóm lényege, hogy valahányszor elhagyom a szobám, a közös helyiségekben beszélgetni akar velem, de valahogy meg kell értessem vele, hogy én nem ezért megyek ki a szobámból, nem tudok bármikor trécselni.

2023. okt. 29. 18:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha már majd elégé felidegesít, akkor egyszer megmondod neki, hogy nem akarsz állandóan beszélgetni, kommunikálni vele. Csak egy lakásban laktok, nem vagytok családtagok, vagy haverok.
2023. okt. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egy kedves barátnőm, nem egy idegen! De akkor sem akarok 0-24 vele beszélgetni, én nem hiszem el, hogy egy 24 éves felnőtt emberrel ezt nem lehet megértetni 10. Elmagyarázásra se.
2023. okt. 29. 18:46
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

"Hogy oldjam meg a lakótárs konfliktust...?"


Külön lakással

2023. okt. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Anyagi okokból természetesen ez nem megoldható.
2023. okt. 29. 20:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Hat ha együtt lakok valakivel, (volt már ilyen) és össze futok vele a konyhában, azért legalább azt megkérdezem hogy: hogy vagy, minden okés?

Akivel nem akarok beszélni, azzal nem koltozok ossze. Ha nincs kedved dumálni, a kötelező körök utan mond neg hogy most nem ersz rá. De az írásod alapján neked nem való a közös albi.

2023. okt. 30. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7-es 10 éve lakom együtt emberekkel. Persze, hogy belefáradtam, semmi kedvem már az egészhez, de minimálbéres tanárként sajnos nem nagyon van más opcióm. Csomó otthoni meló, javítások. És introvertált vagyok, valóban. Nem a helló, szia a baj. Persze hogy megbeszéljük a dolgokat. De ha rohanok valahova, és látja rajtam hogy rohanok, akkor nem tudok meghallgatni egy kilóméteres sztorit és ehhez neki kell alkalmazkodnia, nem nekem, és vannak ilyen emberek, akik sose veszik észre magukat.

És mivel a barátnőm, elég kínos azt mondogatni, hogy nem érek rá.


Van párom, de vele még nem tudunk összeköltözni, nem tart ott a kapcsolat.

2023. okt. 30. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!