Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lakótársam tisztaságmániás....

A lakótársam tisztaságmániás. Hogyan kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés

Láthatóan túlzásba viszi. Pár példával szeretném elmagyarázni és ezután tanácsot kérni tőletek:


Van egy közös konyhánk és egy apró fürdőszobánk. Az egyetlen, ami koszos szokott lenni az a padló, amit heti egyszer, max kéthetente egyszer kellene feltörölni. Amikor főzök, mindig rendbe rakok mindent magam után.

3 nappal ezelőtt feltöröltem az egész konyhát, de tegnap ő megint felmosta... konkrétan egy hajszál nem volt a földön és elkezdett panaszkodni, hogy nincs ideje semmire, mert folyton takarítania kell. Néha úgy érzem, hogy direkt akar feszültséget generálni köztünk.

Ezután megmostam a wc-t, hogy ne legyen ebből is probléma, viszont szintén utánam mosta másnap... Volt, amikor éjfélkor állt neki “kijavítani” azt, amit már aznap takarítottam.


A másik lakótársam ritkán van itthon, de egyszer sem veszekedtünk ilyesmiken. Szóljak neki erről szerintetek?:( Már ez kellemetlen. Nem akarok a lakásban is stresszelni az emberek miatt.

20/L



2022. nov. 13. 15:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyikőtök inkább jöjjön át hozzám takarítani, ketten túl sokan vagytok arra a lakásra.
2022. nov. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
😂😂😂
2022. nov. 13. 15:53
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő úgyis felmos, te ne moss fel. Vagy osszátok be hogy ki mikor mit takarít és ha ő ezen felül is takarít, legyen az ő baja.
2022. nov. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
írtam neki SMS-t erről, hogy üljünk majd össze ezt megbeszélni, de azóta se semmi válasz.
2022. nov. 13. 16:01
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy mánia, vagyis betegség.

Tényleg beszéljétek meg, mikor kinek kell takarítani, és ha ez neki kevés, majd takarít pluszban.

De azért azt megmondhatod neki, hogy ez betegség, orvossal kéne beszélnie.

2022. nov. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

5# Rögtön parancsnak vagy okoskodásnak hinné a segítségnyújtásom. Abban is biztos vagyok, hogy elkezdene kritizálni engem valamiben. Gondolatban már minimum 5x megtette ezalatt a 2 hónap alatt.

Egyes típusú embereket jól felismerek, ha egy pàrszor beszélgetek velük és sok olyan dolgot mondott el magáról, ami alapján inkább befognám a számat előtte.


Amúgy értékelem a válaszokat csak én is szeretném akkor jobban kifejteni a dolgokat, h mit miért nem tennék meg. De idővel biztosan meg kell ezt beszélni.

VAGY! nem én mondanám neki el, hanem a másik lakótársam. Az ő szavára jobban hallgatna. Engem szerintem emberszámba sem vesz XD

2022. nov. 13. 16:11
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

Folyamatosan megy be a folyosóra a kosz, ha kimész, hazajössz..

Hu én naponta 2x is felmosok :D Azthittem ez nem fura.

N

2022. nov. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha koszos, akkor nem fura.

De ha tiszta?

Van ilyen betegség, hogy tisztaságmánia. Nézz utána, ez lehet pl. kórosan sok fürdés is.

Egy lány ebbe halt bele - igaz, ő már naponta 20 órát fürdött. Tudta magáról, hogy beteg.

Nem 5 perc alatt alakul ki az ilyen, és súlyosbodni szokott.

2022. nov. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer vmi hasonló történt velem. Amint találtam másik kecót, azonnal elhúztam.
2022. nov. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálam amugy sokkal kellemetlemebb szituk vannak ...nem kifejezetten a takaritás miatt

Én vagyok aki 2x felmos

2022. nov. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!