Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A törökök közt ilyen sok...

A törökök közt ilyen sok világosbőrű van?

Figyelt kérdés
Sok törökkel találkoztam már(Németországban élek, és ott rengeteg van), és ők mind barnább bőrüek voltak. Viszont rengeteg török sorozatot látok, amikben elég világosbőrü színészek játszanak.

2023. nov. 4. 01:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sminkelik őket. Valamiért a brazil sorozatokban is sok a "világosbőrű" szerintem konkrétan smink és filmes trükkel fehérített szereplő.

Szerintem valamilyen nézettséget hozó narratívat próbálnak így felállítani.

2023. nov. 4. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Törökök türk, görög és kelta eredetű kevert nép. Jelentős kisebbségek a kurdok és örmények is. Kurdok között pedig rengeteg a kékszemű szőke ember.
2023. nov. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szolovjov ***** válasza:
Toprak Razgatlioglu is elég világos bőrű. Biztos nem ritka.
2023. nov. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
A sorozatokat szándékosan csinálják így, mert így jobban eladható az amerikai és az európai nézőközönségnek.
2023. nov. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát pedig milyen jól néznek ki, főleg a férfiak.
2023. nov. 4. 14:54
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

"A sorozatokat szándékosan csinálják így, mert így jobban eladható az amerikai és az európai nézőközönségnek."


Marhaság. Ezek a színészek szmink nélkül is fehér bőrűek. Törökországban két etnikum él. Törökök és kurdok. A törökök alapból világosabb bőrűek, a kurdok pedig sötétebbek.


Például a Szulejmán című sorozat színészei smink nélkül:



[link]


[link]

nov. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Én dolgoztam kurdokkal, akik Törökországból származtak, de nem vallják magukat töröknek, hanem büszkék arra hogy kurdok, na ők sötétebb bőrszínüek voltak majdnem mindegyikük. Törökök között láttam már fehérebb bőrszínüeket is, ehhez nem kell smink, ismertem is pár ilyet. De aztán ki tudja a filmipar mit használ vagy mit nem..
nov. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Ez, hogy ki "fehér" meg ki "barna" nem tudományos kategória, hanem inkább politikai kategóriák.

Hogy értsétek mire gondolok: A spanyolokat és portugálokat mindenki fehérnek tartja, míg a törököket barnának mert közel-keletiek és muszlimok.

Azonban ha összehasonlítjuk a spanyol és portugál miniszterelnököt a török elnökkel:


Pedro Sánchez (spanyol miniszterelnök):

[link]


António Costa (portugál miniszterelnök):

[link]


És végül Reccep Tayyip Erdogan (török elnök):

[link]


Nem tudom, ti, hogy vagytok vele de a 3 közül nekem Erdogan tűnik a legfehérebbnek. Sőt, még az iráni vezető is jóval világosabb mint a spanyol és portugál miniszterelnök: [link]


Ha Costa vagy Sánchez nem európainak hanem mondjuk észak-afrikainak születtek volna (mert ott is lehet hasonló külsejű embereket találni mint amilyenek ők) ugyanilyen bőrszínnel, akkor mindenki színesnek vagy barnának tartaná őket.

Ezzel szemben Erdogan vagy Khamenei meg mondjuk valamelyik európai nemzetiségűnek született volna és ugyanilyen külsővel rendelkeznének akkor senki nem mondaná rájuk, hogy nem "fehérek".

dec. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
50%
Cigány mind!
febr. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!