Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet kezdeni ilyen...

Mit lehet kezdeni ilyen helyzetben? Valakire maradt rá mérgező rokon, akit gondoznia kell?

Figyelt kérdés

Nagymamám mindig is makacs, mártírkodó kekec asszony volt.


Meghalt anyukám, a lánya, aki ellátta vele lakott. A fia, aki ellátja - én is segítem - kórházból ki-be jár.


Nagyon félek, hogy rám fog maradni nagyim, mert a fiát is túléli.


Nem arról van szó, hogy önző vagyok és nem segíteném szeretetből, hanem arról, hogy elviselhetetlen mérgező ember, aki nem hajlandó együttműködni.


Semmi sem jó neki. Amit mond, kér, aztán letagadja, hogy neki nem olyan kellett, csak hogy gyötörjön.


Amikor még élt anyum, akkor elhajított egy csomag kekszet, mondván nézzem meg mit vett neki! Nem hogy megköszönte volna.


Beszólt, hogy anyám forogna a sírjában, ha tudná mennyiért csináltattam sírkövet. Drágálotta. Nem akartam egy sz@r műkövet. Több százezer volt. Fogalma sincsen az inflációról. 2015-ben nagypapám sírköve nyilván olcsóbb volt. Most az is baja, hogy nem hiszi el milyen drága lett minden.Mi hozunk neki drágát.


Először sötét művirág kellett a sírra, miután megvettem kidobta, mert idős halottaknak kell sötét, neki világos kellett!!!


Betegség miatt nem mentem mindenszentekkor a temetőbe

Lázas beteg voltam.


Hozzám vágta, hogy nem törődök anyámmal.


2 hétig munka miatt nem tudtam menni hozzá. A szomszédoknak mártírkodott, hogy nem keresem

Amikor megmondtam neki, hogy sajnos 1 szabadnapom sincsen!

Nem szabályos,de 14 napig pihenő nélkül dolgoztam. Lejáratott.


A fia mindent megtesz neki, de már ki van idegileg.


Nem hajlandó beköltözni hozzá a városba, nem hajlandó INGYENES gondozónőt igénybe venni!


Én aktív korú vagyok, dolgozom. Nem tudok állandóan hozzá menni.


Hívogatott a munkában is.

Káromkodott a telefonban, amikor vasárnap is dolgoztam (vendéglátás)


Van, aki hasonló cipőben jár?


Mit lehet kezdeni egy mérgező emberrel, aki rád szorul?

Ha lesz valami a fiával én nem fogom ép ésszel ezt bírni.


Otthonba se lesz hajlandó menni.

Minden baj neki. Az is hogy hová lettek temetve a szüleim.

Apám kérte a nagyszülei mellett nyugodhasson. De neki az a legnagyobb baja, hogy a mellette lévő idegen sír elhanyagolt. Legyomírtóztam a sír körül, akkor a sárguló fű volt a baj! Amikor meghalt apám anyámat gyötörte. Hibáztatta, hogyan nem hallotta, hogy álmában szívrohamot kapott. Tönkre volt a szíve, menthetetlen volt, elmondta a patológus, nagyanyám mindenkit csak hibáztatott.


Meghalt anyám covidban, hónapokig nyomatta, hogy ki a hibás. Utána a sírkővel cseszegetett, hogy nem jó! Még sorolhatnám.


2023. nov. 4. 06:10
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Nem mondom, hogy nem érzem át a helyzeted,de az ilyen szituációkhoz mindig két fél kell. Ő már nem fog változni,de te még megteheted. Szerintem legtöbben azt fogják javasolni, hogy ne menj oda többet, hiszen házhoz mész a pofonért. A lelkiismeret viszont nem ilyen egyszerű kérdés. Amin tudnál változtatni az az, hogy kiállsz magadért. Teljesen mindegy, hogy mit teszel,mert úgyis bele fog kötni valamibe. Annyit tegyél meg, amit a lelkiismereted diktál. A többin nem kell tipródni. Ha megkér, hogy vegyél valamit, majd utólag meggondolja magát, akkor hagyd rá. Ez van, kell vagy nem?! Ha nem akkor dobd ki! A szomszédokon meg ne aggódj! Mindenki tudja, hogy az idősek gyakran viselkednek így, a mérgező emberekről a környezetük is látja ezt. Hidd el, mondhat ő bármit másoknak, az emberek nem vakok, látják ők azt, hogy a nagyanyád milyen kiállhatatlan. Magadat ne ostorozd ezzel.
2023. nov. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad van!
2023. nov. 4. 06:36
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
Tudni, hogy közel van a kaszás, az igencsak fel tudja egy ember viselkedését borítani.
2023. nov. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell erre válaszolnod, mert nem a pénztárcátokban akarok turkálni, de más rokona nincs a fián kívül, csak te? És te véletlenül se keresel annyit, hogy egy ápolót fogadj mellé?

Csak azért mondom, mert történt hasonló eset a családomban, de mivel mi az unokatestvéreimmel többen vagyunk, simán összedobtunk egy ápolóra. Én sem voltam hajlandó feláldozni az életemet (az ápolásra szoruló rokon Szabolcsban lakott, én meg Budapesten. Nem szerettem, csak a lelkiismeretfurdalás elkerülése végett nem hagytam magára, de az kizárt dolog volt, hogy majd miatt feladom az életem, és Szabolcsba költözöm őt ápolni), se az unokatestvéreim nem. Kezdetben ugyanez volt a helyzet, hogy hozzá ne járjon idegen, hálátlan szarok voltunk mind, amiért senki nem volt hajlandó beköltözni hozzá, aztán rájött, hogy vagy az ápoló jár ki hozzá, vagy senki.

Nem tudom eldönteni, szar alak vagyok-e emiatt. Ha külső perspektívából ránézek, akkor mégis csak rokonom, meg fájdalmai is voltak, meg érezte, hogy közel a halál, így szar alaknak érzem magam. Ha meg arra gondolok, hogyan bánt velünk, meg a szüleimmel, már bőven azelőtt, hogy lebénult volna, akkor meg még többet is tettünk, mint ami elvárható, igazából a távolról gondoskodtunk róla, nem tettük be egy elfekvőbe, vagy ilyesmi.

Nagyon nehéz kérdés. Akár megerőszakolod magad, és jársz hozzá, elviseled a rigolyáit, akár megszakítod a kapcsolatot, egyik megoldással sem leszel maradéktalanul megnyugodva. És, majd ha meghal, akkor sem élheted meg azt a természetes megkönnyebbülést, amit amúgy éreznél, mert annyira erősen ott van a társadalmi elvárás, hogy ezt nem szabad. Ha úgy döntöttél, hogy látogatod - úgy tűnik - akkor mást nem nagyon tehetsz, mint hogy elengeded az epés megjegyzéseit a füled mellett. Csapj le előtte egy felest, vagy nem tudom.

2023. nov. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!