Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan érzitek magatokat...

Hogyan érzitek magatokat édességek fogyasztása közben és után? (Szavazás)

Figyelt kérdés

A kérdésem csak azokhoz emberekhez szól, akik fogyasztanak édességet.


A válaszokat előre is köszönöm.



2023. nov. 4. 15:06
A kérdező szavazást indított:
Elégedett vagyok igényeimnek megfelelő mennyiségű édesség fogyasztása után. Nem kívánok többet. (Ez a mennyiség nem irreálisan sok)
Sosincs olyan, hogy elég édesség. Ennek ellenére időben le tudok állni, még ha a vágyam nem szűnik meg, akkor is.
Nem tudok leállni vele. Gyakran rosszul is leszek emiatt.
44 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok túlsúlyos, sőt az átlagnál kissé vékonyabb, soványabb is vagyok, így nem érzem magam kellemetlenül, akármennyit eszek, és ez az édességekre is igaz.
2023. nov. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Amíg fogyasztottam, szinte mindig bűntudatom volt utána...igaz, sokszor a mértéket sem tudtam tartani. Idén még nem fogyasztottam emiatt /se/.
2023. nov. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Édes után sós - sós után édes, ördögi kör ez. Addig eszek amíg van mit :S
2023. nov. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Mivel nem vagyok túl édesszájú, nincs vele gondom. Nagyon ritka, hogy magamnak édességet vennék (maximum fagyit), inkább kapni szoktam, de egy tábla csokit is egy hétig szoktam eszegetni.

Az egyetlen kivétel a piros és a kék Lindor, abból nincs olyan, hogy elég

2023. nov. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Mostani édességek ehetetlen sz1rok.
2023. nov. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagyok édes szájú, inkább a sós nasikat szeretem.

Ha kapok édességet, van hogy 1 évig áll bontatlan a szekrényben.

Viszont ha sós karamelláról van szó, vagy bármilyen karemellás édességről, akkor alig bírok ellenállni. De attól még nem eszek túlzottan sokat.

2023. nov. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Bármely mennyiségben jöhet csoki, meg nasik. Szerencsére nem gurulok tőle.
2023. nov. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

1. Akik az elsőre szavaztak; ez nálatok tényleg úgy működik, hogy pl van egy nagy tál puding a hűtőben, megkívántok egy kis édességet, esztek belőle egy kistányérral és elégedetten, boldogan távoztok a helyszínről, anélkül hogy akár egy cseppnyi vágyat éreznétek arra, hogy megzabáljátok az összeset?

2. Az édesség képes boldoggá, elégedetté tenni titeket, és nem csak az iránta érzett vágyatokat erősíti fel bennetek még jobban fogyasztáskor, amely vágy sosem szűnik meg, míg tudatosan azt nem mondjátok, hogy „Ebből elég!”?

(Persze ezután sem szűnik meg egy jó darabig, csak tudatosan ellenállsz neki.)


3. Kérlek, írjátok le minél részletesebben azt a folyamatot, amely az édesség megkívánával kezdődik, édességfogyasztással folytatódik és elégedettséggel zárul le. Miket éreztek az egyes fázisok során?


4. Mit gondoltok, milyen tulajdonságokban különbözhetnek az első opcióra szavazók a másik kettő lehetőségre szavazókhoz képest? Talán kiegyensúlyozottabb élettel rendelkeznek, vagy csak szimpla genetika?


(Beszámoztam a kérdéseket, hogy könnyebb legyen rájuk hivatkozni.)

2023. nov. 4. 21:48
 9/12 A kérdező kommentje:

Persze nem mindenki édesszájú, azt is meg kell hagyni.

Nem tudom, ez sós dolgokkal ugyanígy működik-e. (Ugyanebbe a három csoportba oszthatók-e az emberek)

A sós ételek iránti különösebb vágyódás nem jellemző rám.

2023. nov. 4. 21:53
 10/12 anonim ***** válasza:

Pont csokit eszem miközben olvasom a kérdést 😅

Fura mód én is a sós ételeket szeretem, de van pár csoki aminek nem tudok ellenállni. De pl édes sütiket, tortàkat egyáltalán nem kívánok. Csokiból a karamellás a kedvenc, de csak ha jó minőségű, pl Lindt csokit szoktam enni de abból is a fehér túl édes.

Néha, evés után vagy nasi helyett elkap a sóvárgás, hogy egyek csokit és néha végletekbe esek. Van, hogy megállok 1-2 nél desszert gyanánt, de van, hogy amíg nem fogy el addig eszegetem. Közben kiélvezem az ízeket, boldog vagyok hogy ehetek. Utána sincs bűntudatom, nem bánom, hogy megettem csak azt, hogy elfogyott s vehetek újra 😂 vékony vagyok, nem hízok tőlük, ezért sem zavar. 26n

2023. nov. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!