Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt olyan téves hitrendszered...

Volt olyan téves hitrendszered amin már túlléptél?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy évekig benne voltál egy adott hitrendszerben amit akár a környezeted is elhitt és sulykolt, pl te nem érdemelsz jobb párkapcsolatot, nem lesz ennél jobb munkád, a célodat nem fogod elérni, téged nem vesznek fel az egyetemre stb.

Szóval olyan dolog amit elhittél és igazságnak gondoltál, de összeszedted magad és átugrottad azt amire ma már úgy emlékszel, hogy de hülye voltam, hogy évekig elhittem azt és hamarabb kellett volna össeszednem magam.


Volt ilyen élményed? Mi volt az és hogyan tudtad azt a téves hitrendszert magad mögött hagyni?



2023. nov. 5. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Igen, elhitették velem, hogy bármit elérhetek az életben amit akarok, hát egy csalódás lettem.
2023. nov. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, fiatalon én is azt gondoltam, hogy márpedig az élet rendje, hogy tanulsz, munkát találsz, párkapcsolatot, házasodsz, gyártod a gyereket. Valahogy soha nem tudtam magamnak érezni ezt, de igazán nem is tudatosult, csak nem láttam magam benne, nem tudtam elképzelni, hogy az én konkrét esetemben hogyan működne ez a gyakorlatban. Aztán sok-sok negatív behatás után valahogy leesett egyszer a tantusz, hogy azért nem tudom beilleszteni ezt az egészet a gondolatvilágomba, mert rohadtul nem akarom. Utána sokkal jobb lett.
2023. nov. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Mindenkinek ezer ilyen van
2023. nov. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

-tökéletes kapcsolat

-halálig szóló barátság

-család mindenek előtt

2023. nov. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen.

Volt idő, amikor hittem a tisztességes munkában és a becsületben.

S bár bűnöző nem lett belőlem, de az elmúlt 30 év megerősítette bennem, hogy ebben az országban a legjobb üzlet a szélhámosság.

Életem másik bölcselete: A valami egyszerű, bízd csak a magyarra, - ő majd intézi!

2023. nov. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Ha valaki engem kritizál, annak mindig igaza van, és nekem kell változnom.
2023. nov. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
35 éve még hittem a földönkívüliek látogatásában. Repesve vártam a technika fejlődését, s hogy annak segítségével olyan bizonyítékok kerülnek elő, amit már minden szkeptikusnak figyelembe kell venni. Nos, a technika fejlődött, de nem hogy megdönthetetlen bizonyítékok nem kerültek elő, hanem a régiekről is kiderült, hogy egytől egyig hamisítvány.
2023. nov. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!