Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha itt elkezd irogatni valakiv...

Ha itt elkezd irogatni valakivel az ember, miért kell non stop elérhetőnek lenni és egyből válaszolni?

Figyelt kérdés

Nem ismerkedés szempontjából indult a beszélgetés. Aznap ráértem, aztán viszont programom lett és nem tudtam egy ideig válaszolni. Már jöttek is a levelek, hogy én is eltűnök, látja nem akarok beszélgetni.

Az embernek nem lehet valós élete a gyakori mellett?


Én nem tudok sem itt, sem más közösségi oldal előtt ülni 0-24-ben. Attól az nem azt jelenti, hogy egy bunkó vagyok.



2023. nov. 5. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A Gyakoris levelezőrendszer nem= a Messengerrel, ezt sokan nem értik meg, mert ma már mindenki az azonnaliságra van ráállva a net által. Ne vedd annyira ezt zokon, a másikat jellemzi inkább.
2023. nov. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Van aki nem tudja jól viselni, ha nem kap egyből választ a másiktól.
2023. nov. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom elköszöntél, amikor elkezdted élni a nem virtuális életed. szóval jobb is ha leszáll rólad valami ilyen megrögzött ember.
2023. nov. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3: Igen, jeleztem, hogy programom lesz és majd írok ha újra ráérek.

Aztán mire újra beléptem, kaptam a szép leveleket... Nem tudom mire vélni.

2023. nov. 5. 12:46
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Ha jelezted hogy mész, akkor valóban a másik félnél volt a hiba.

Viszont sokan nem szoktak elköszönni, csak úgy lelépnek szó nélkül, napokig váratják a másikat minden háttérinfó nélkül stb. Ez félreértéseket és negatív hozzáállást tud szülni, főleg ha sérül a kölcsönösség is, vagy amennyiben kezded fontosnak vagy érdekesnek érezni a másikat.

Illetve sokan tapasztaltak már negatív dolgokat az ilyen írogatós ismerkedésnél, és valószínű ilyenkor arra is projektálhatnak. Korábbi rossz tapasztalatok, sérelmek. Pedig ha valóban korrekt a másik fél, ezeket el kell engedni, hiszen ő egy másik ember, nem a múltbéli rossz tapasztalat.

Kérdező, veled történt már hasonló eset, vagy ez az első ilyen alkalom?

2023. nov. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert neked van életed, neki meg nincsen, ne vedd magadra. Nem tartozol neki semmivel.
2023. nov. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én itt nagyon fura viselkedési mintázatba futottam már bele többször is, legyen az társkeresés vagy nem társkeresés. A frusztrált fröcsögéstől a legválogatottabb perverzión át a tárgyiasításig, az erőszakos (én nem akartam, nem ezért feleltem neki) szexchatig minden. Az, hogy szegényem messengerben és instant message-ben hitte magát, hát istenem, Te legalább ennyivel megúsztad. Próbáltad volna az én élményeim :-)
2023. nov. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#4: Ahogy írtam, nem kell vélni semmire. Örülj neki, hogy rövid úton megszabadultál egy ilyen embertől. Láttad a Kábelbarát című filmet? tanulságos lenne (nyilván az erőltetett happyend-ig)


#3

2023. nov. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jól látja, nem akarsz beszélgetni. Én sokszor nem írok vissza annak, aki rámír. Ismeretlen alak, kéretlen levél, mégis mit vár?
2023. nov. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tényleg ne vedd magadra. Tisztelet a kivételnek, de ez az oldal valahogy nagyon vonzza az ilyesfajta viselkedési mintával/gondolkodási móddal megáldottakat. Lehet, hogy ők valóban itt vannak 0-24-ben, vagy épp, ilyen szinten kontrollmániások.

Bár sokan nagyon összekeverik az oldalt a közösségi médiával, annak chat-jeivel, ahol megszokottabb az azonnali/gyors válasz.

febr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!