Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az erzeketlenseg...

Szerintetek az erzeketlenseg , ha van a tarsasagban pl egy kopasz ember és valaki nem veszi figyelembe és tesz rájuk egy-egy banto megjegyzest?

Figyelt kérdés
Szerintem az , én eleve nem szeretek mások kulsejere negatív dolgot mondani de lehet en vagyok fura bekotve. Ez lehet más pl kover alacsony stb.
2023. nov. 5. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem érzéketlenség, hanem bunkóság.
2023. nov. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor csak fogalomzavarban voltam :) jelezve is lett neki a dolog hogy ez gáz és eros beszolas volt... meg neki állt feljebb
2023. nov. 5. 10:14
 3/5 anonim ***** válasza:
9%

Így van, ezért egy társaságban semmiről nem szabad beszélgetni. Mindenki csak kínosan a földet bámulja és rugdossa a kavicsokat.


- étkezésről nem illik beszélni, mert a húsfogyasztás sérti a vega/vegánokat

- gyerekvállalásról nem illik beszélni, mert van aki nem szeretne gyereket vállalni, vagy nem alkalmas rá, ez pedig fájdalmas emlékeztető

- politikáról nem illik beszélgetni, mert bezzeggyurcsány vs. sorosgyurcsánybrüsszelmigránsok

- nem illik megkérdezni hogy vagy, és belevenni a következő témákat, mert: akkor szembe kellene nézni a depresszióddal, a munkahelyi stresszel (vagy azzal, hogy nem találsz munkát), a családon belüli konfliktusokkal, az életed sikertelenségével, a mindenféle nyavalyáddal és kinézeteddel

- popkultúráról nem illik beszélgetni, mert elspoilerezik az aktuális mozifilmet, tévét pedig már senki nem néz 10 éve, nincs is, és azon is csak az ismeretterjesztő csatornák vannak előfizetve, szigorúan edukációs célra

- közösségi jelenségekről nem illik beszélgetni, hiszen senki nem akarja bevallani (magának sem, nemhogy másoknak) a különböző közösségi médiás függőségeit, és mások biztos megszólnák, hogy én miért ezt/azt nézem, követem, szeretem

- nyaralásról, utazásról, költözésről, lakásvásárlásól nem illik beszélni, hiszen a kisebbségrendűség érzését kelti azokban, akik ezt nem tehetik meg


Az időjárásról talán még lehet, megállapítani a nyilvánvalót, egyetértésben panaszkodni az aktuális szélsőségekről, majd mindenki búcsúzik és megy a dolgára.

2023. nov. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem amit mondasz és csomó minden atesett a lo tuloldalara valóban.. de úgy gondolom hogy ha tudjuk, hogy ez a baratunkat zavarja magaban akkor elengedem azt a megjegyzest mert tok szuksegtelen volt anélkül és volt értelme a mondandojanak.
2023. nov. 5. 10:54
 5/5 A kérdező kommentje:
Illetve a többi temarol tok jól lehet beszélgetni olyanokkal is akik nem ugyanazon a véleményem vannak de tudnak ertelmesen vitazni. Kivétel nekem a gyerekvallalas, arra nem kerdeznek ra sentinel csak ha magától elkezd beszélni róla.
2023. nov. 5. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!