Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka annak, ha egy...

Mi az oka annak, ha egy ellenkező nemű ember nagyon hasonló hozzánk lelki alkatra, intellektusra, életstílusra?

Figyelt kérdés
Ez genetika, vagy hasonló családi környezetben nevelkedtünk? Vagy egyéb oka van?Megismertem valakit, akivel annyira könnyen egymásra hangolódtunk, nagyon élvezetes a kommunikáció, és állandó élményem, hogy amit mond, mintha én mondanám. Sok témában. Hasonló érdeklődési kör, értékrend, stílus. Ez miért van? Annyira ordító a dolog, hogy Ő is jelezte, hogy ugyanezt észrevette. Vagy ez csak kölcsönös rokonszenv? Mi az esély, hogy még összefut az ember egy ilyen hasonló emberrel az életben? Annyira szeretném barátnak, csak sajnos nem kivitelezhető. Még sírtam is többször miatta, bárcsak azonos neműnek születtünk volna.

2023. nov. 5. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én megközelítésem részben spirituális, szerintem egyfajta karmikus ügy, vagy lelki társ. Előző életből valaki nagyon fontos ember számodra, akivel újra összekeveredtetek most. Szomorúan olvasom hogy te pl mégis elzárkózol tőle. Mi az oka, amiért nem kivitelezhető a barátság?

Valószínű elég sok mindent tudnátok egymásnak tanítani, nem véletlen sodorta pont most utadba az élet, nem gondolod? És tényleg az ilyennél van az, hogy mintha a kezdetek óta ismernéd. Ha igaz az elméletem, akkor ez valójában így is van, mert sok sok élet óta, visszatérően találkoztatok már, és volt egymással dolgotok, nem is kevés.

2023. nov. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Hú, megfordult ilyesmi a fejemben, pedig elvileg, tételesen nem hiszek a régi karnációban. Mégis olyan otthonos volt vele a társalgás az elejétől fogva. Azért nem kivitelezhető a barátságunk, mert mindketten családos emberek vagyunk. Sajnos már pár havi közös tevékenykedés után kikiabálta, hogy szeret, -amúgy nem történt köztünk soha semmi- és én is bevallottan akkor, mert annyira nyilvánvaló volt, nagyon erős érzés, de mindketten tudtuk, hogy ennek semmi értelme, se jövője, mert rendes kapcsolatokban éltünk, nem akartunk mi semmit változtatni ezen.Aztán igyekeztünk sima emberi kapcsolatra, de sokat beszélgettünk, támogattuk egymást, jó volt. Én már elköltöztem. Szépen elbúcsúzott, alig bírtuk elengedni egymást szó szerint.. Barátság ebből sosem lenne, ez nem barátság, 😬
2023. nov. 6. 06:18
 3/3 A kérdező kommentje:
Reinkarnációban
2023. nov. 6. 06:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!