Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Németországban, egyéb germán...

Németországban, egyéb germán országokban tényleg magasabbak az emberek?

Figyelt kérdés

És mennyivel? Aki járt már ott meg tudja erősíteni?


Én a 181 centimmel kicsinek érezném ott magam?



nov. 6. 13:19
 1/10 A kérdező kommentje:
Természetesen az eredeti echte németekre gondolok.
nov. 6. 13:20
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Németben élek, szerintem nem magasabbak itt a magyaroknál. A hollandok és a skandinávok viszont látványosan égimeszelők, nem ritka a 180 cm feletti nő sem.
nov. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen az az "echte német"?


Nem éreznéd kicsinek magad sehol: [link] [link]

nov. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem magasabbak a németek, főleg, ha a nagyszüleink generációját nézzük. Magyarba mindenki töpörödött, hajlott hátú öreg, itt meg égimeszelő, büszke tartású öregek vannak, a nőknek is jó a haja, sminkelnek, férfiak jól öltözöttek. De csakis az öregekről írtam mindent, ez fontos. A Z, Y generáció másabb, X-et is idevenném. Bajoroszágban élek.
nov. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, melyik területet nézzük.

A “németek” eleve egy mesterséges fogalom. Számtalan germán és egyéb törzsből, etnikailag abszolút különböző típusú rasszokból lettek egy nép, akik fizikai tulajdonságaik ban is látványosan eltérnek.

Itthon is alacsonynak számítok, de amikor drezdaiak társaságában voltam, szó szerint törpe növésűnek éreztem magam mellettük. A szászok többsége szőke és jó magasra nőnek.

nov. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sváb vagyok, mindenki baromi magas a családban. Akiket ismerek és sváb,azok is magasak.
nov. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy időben amúgy ismertem németeket,norvégokat,svédeket. Valóban nagyon magasak.
nov. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#6 én is sváb vagyok és 157 cm. A mi családunkban/sváb környékünkön mindenki jellemzően alacsony, szóval nem lehet ez alapján általánosítani :D
nov. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamám svájci-bajor származású. Az egész családja alacsony, sötét hajúak és szeműek, de nagyon világos bőrűek.
nov. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a németek nem vagy nem nagy mértékben, de a hollandok igen. Ott tényleg nem számít hú de magasnak egy 180 cm-es nő vagy egy 190 cm-es férfi. De a 181 még ott se alacsony, hanem kb az átlag. Skandináv országokról kevésbé tudok nyilatkozni.
nov. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!