Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A magyarokat mért nem értik a...

A magyarokat mért nem értik a Bajor vagy Sváb nyelvet Németországban?

Figyelt kérdés
Pedig állitólag tudnak Németül. Pfiats Eich, Griaß Di, Hawidere

2022. aug. 29. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Egyelöre TE nem tudsz megfogalmazni egy kérdést magyarul sem!

Másrészt ha hallottál volna már igazi bajor vagy sváb beszédet, akkor megértenéd, hogy egy átlag német (némnet anyanyelvü, ott felnött) miért nem érti - ugyanis csak igen távolról hasonlít a Hochdeutschra, emellett rengeteg tájszó van, ami csak azon a területen használatos. Többek közt ezért létezik Deutsch-Deutsch szótár német nyelvterületen, ahol az eltérö szavakat magyarázzák.

2022. aug. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Én úgy beszélek(Lechrainerisch), mert Augsburgból származok.
2022. aug. 29. 19:17
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Ez ugyanolyan, mint hogy én győriként nem értek/nem ismerek szavakat, amiket egy szegedi használ például. Csak Németország kicsit nagyobb.
2022. aug. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még a Hochdeutsch-ot sem minden magyar beszéli (nem mindenki tanult németet, aki tanult, az pedig nem figyelt oda órán :-D), nemhogy a jó ízes bajor tájszólást, amit amúgy még maguk a németek sem értenek.
2022. aug. 31. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 De bezzeg a hülyen angolon igen.
2022. aug. 31. 16:17
 6/9 anonim ***** válasza:
nem akarlak elkeseriteni, de a multkor a német kollégám nem értette amit a bajor másik kollégám mondott. na ő igazi bajor paraszt, a szó jó értelmében, de úgy mormol és morog, h abból semmit se értrni. ezek alapjan egy külfolditől miert legyen elvaras, h megértse?
2022. aug. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 Én Német vagyok is értem majdnem az összes Német nyelvjárást. Csak a Németek nem nagyon kedvelik egymást pl. a Bajorok a Poroszokat stb is ezért úgy tesznek, mint ha semmi közük nem lenne egymáshoz pedig mindenki ért mindenkit.
2022. aug. 31. 16:40
 8/9 anonim válasza:
En úgy veszem észre hogy, Ertik Egymást.
2022. aug. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
A bajor és a sváb az nem német, hanem külön nyelv.
2022. szept. 1. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!