Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Működik az emberek leszólítása...

Működik az emberek leszólítása mint marketing eszköz?

Figyelt kérdés

Több olyan promóción dolgoztam, ahol le kellett embereket szólítani a termékek miatt. Azonban azt veszem észre, hogy nem szeretik, ha a saját dolguk közben szólítják meg őket. Nem mindenki, de a többségre jellemző. Még akkor sem, ha mondjuk garantált nyeremény van (valós eset).


Van köztetek marketinges akinek van erről szakmai véleménye? Mennyire hatásos ez a fajta marketing stratégia 2023-ban?



nov. 14. 15:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

A másik oldalról: nekem kedvem lenne agyonütni, aki mindenféle szr dumával leszólít, mikor megyek a dolgomra, időm ÉS kedvem sincs az ilyenekhez.


A legjobb, mikor a kedves bunkó az utamba lép.

nov. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, én csak a másik oldalról tudok véleményt mondani, de SOHA nem mennék bele semmiféle vásárlásba utcai leszólítás alapján, számomra ez csaka nnyit jelez, hogy az adott termék eladhatatlan, rossz, ezért próbálnak vele házalni.
nov. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok marketinges, de annyit tudok, hogy ez a stratégia a nagy számok törvényére alapoz. Rengeteg embert kell ahhoz megszólítani, hogy annyian reagáljanak, amennyi kell. Szerintem erőszakos értékesítési forma, pont olyan mint a telemarketing. Kikészíti idegileg azt is, aki végzi, mert azt a rengeteg durva visszautasítás, amit az emberektől el kell viselni, elég pusztító tud lenni, főleg ha napi nyolc órában kell tolni.
nov. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Még ha te tényleg tisztességes szándékkal közeledsz felém (érdekel, hogy szükségem e van arra a jó cuccra amit fair áron árulsz), az az első gondolatom, hogy le akarsz húzni, el akarod a figyelmemet terelni, vagy vhogy máshogy akarsz kibaszni velem.
nov. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%
A cél a márka megismertetése. Ha csak kiraknak egy plakátot, az olyan, mint a többi. Ha odatesznek 1-2 hostess csajt, akik kvázi zaklatják a népet, akkor az nagyobb feltűnést kelt. Többen látják a márka nevét, többen fognak vásárolni.
nov. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az olyan esetekben, mikor terméket lehet kóstolni és nem megyünk oda hozzájuk, nagyon jól is működik. Maguktól jönnek az emberek, mert érdekli őket.


Viszont amikor nagy, már ismert márkáról van szó és pl krém mintát akarunk adni, amihez leszólítjuk az embereket, akkor azt nem szeretik.


Én, mint hostess inkább azt tapasztaltam, hogy úgymond tukmálás helyett azt kell elérni, hogy az emberek meg akarják nézni a termeket. Egy jó stand, feltűnő plakát és 1-2 hostess. Aztán maguktól érdeklődnek és hatásosabb is. Viszont ez az, amit én látok. Lehet ettől meg nincs igazam.

nov. 14. 16:34
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom kinél hogy jön be ez az erőszakos tolakodó üzletpolitika, nálam nem igazán. Pedig a Westendben is egy helyes kiscsajszi szólított meg ilyen célból, a kezét is nyújtotta (talán mobiltelefon üvegfólia volt), másszor meg a Váci utcában egy étterem esetében fordult elő, hogy lányok szólítják meg a rendszerint külföldi vendéget a betérésre, fogyasztásra. Jó, ilyenkor nyilván nem bántam a megszólítást (ő is csak a munkáját végzi, máskülönben normál esetben nem szólított volna meg), de a végeredmény ugyanúgy elutasítás volt részemről, mintha egy csöves tarhált volna.

Biztos számít az is, hogy a megszólító fél szimpi külsővel rendelkezzen, amúgy nem tudom ők mennyire szívesen végzik ezt a munkát, hogy random ismeretleneket szólítgassanak meg.

nov. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6-os ez mondjuk teljesen igaz és ez szerintem működőképes. A már említett bevásárlóközpontban a lila márkás csokinak volt termékbemutatója és szintén két helyes kiscsaj kóstoltatott (ők nem mentek senkihez, hozzájuk elég sokan), meg ugyanitt máskor alkoholmentes vagy gyümölcsízű sört is lehetett kóstolni - minden esetben kiváló minőségben. Ilyenkor az ember biztosan kedvet kap ahhoz, hogy ezeket a boltban is megvehesse.
nov. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem, hogy nem szeretem, hanem ugyanazt a stratégiát alkalmazom az ilyen leszólítós hostessekkel, mint a hajléktalanokkal. Nem reagálok, mintha észre se venném őket. Bocs, de szerintem konkrétan zaklatás, amit csináltok. Honnan tudhatnátok, ki milyen hangulatban van? Mennyire fáradt, mennyire van már ki az emberektől, esetleg nem-e szorong? Mert pont plázákban, nagyobb boltok előterében szokott ez menni, ahová mindenki megy, mert zabálni kell, az is, aki csak ezért mozdul ki otthonról.
nov. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9: ne haragudj, de nem kell ilyen mértékben kifakadni itt.. Gondolhatod, hogy azért végzem, mert a munkáltató ezért fizet :')... Szabadidőmben nem zaklatom az idegeneket.


Feltettem egy kérdést, amiből szerintem érzékelhető, hogy nem tartom jó marketing stratégiának az ilyen leszólítást.

nov. 16. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!