Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudatos vásárló vs marketing,...

Tudatos vásárló vs marketing, melyik vagy?

Figyelt kérdés

Tudatos vásárló: utánajársz annak, amit megveszel. Összetevők, ár-érték arány, megfelelő paraméterek, kihasználtság felmérése, stb.


Marketing: megbízol a reklámokban, elhiszed, hogy azt kapod, amit mutatnak, minimális utánajárás, ismerős ajánlotta, stb.


Vannak kivételek? Melyek azok? Szerinted vásárolsz olyan termékeket, ahol túlbecsülöd az ismereteidet? Például megbízol egy márkában évek óta, eddig is ezt használtad, nem váltasz, közben a gyártó már silányabb alkatrészeket használ, hogy maximalizálja a profitot.



2021. okt. 2. 21:28
A kérdező szavazást indított:
Tudatos vásárló vagyok
Néha utánanézek annak, ami vásárolok
Hiszek a reklámoknak
Van, amivel kritikus vagyok és van, amivel nem
32 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
minél drágább valami annál tudatosabb. 1-2e ft-os terméknek nem fogok utánaolvasni.
2021. okt. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire tudatos vásárló vagyok, de kis értékű dolgoknál nem mindig fordítok energiát az utánajárásra. Pl. szembejön egy csoki reklám simán képes vagyok megvenni mindenféle egyéb információ nélkül
2021. okt. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

4. opció!

Egy új okostelefon vásárlásánál nyilván megnézek mindent,pár napig-hétig gondolkodom hogy melyik az optimális választás mert nem akarok 10-100 ezres nagyságrendeket kidobálni az ablakon úgy hogy az ominózus termék adottságait nem használom ki.


Ellenben egy új fajta tortilla-lap megvásárlásán nyilván nem gondolkodom mert ha ízlik,ha nem egy 700 forintos tétel nem fog hiányozni.

2021. okt. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha olyan dolognak van jó marketingje ami érdekel az jó, mondjuk feledob egy könyvhirdetést ami érdekel, de ha olyat reklámoznak amire semmi szükségem meg úgyse veszem meg.
2021. okt. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem értelmetlen ennyire két végletre bontani, hiszen van amikor az egyik van amikor a másik erősebb.


Van amit meglátok és előjön az "ez kell" érzés, és megveszem. Meg vannak dolgok főleg nagy értékűek amiknek utána járok.

2021. okt. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van egy fizetésem,amiből tudom,hogy ennyit szánhatok kajára,ami havi 40eft ebben csak a kaja van,pl zsemle, zöldség, gyümölcs, szalámi,tej,sajt, joghurt, hús,ebéd hozzávalók,2 élünk

változatosan eszünk mindenfélét,levest,húst, főzeléket, tésztás ételeket.


Szóval a fizetésem miatt tudatosan

Ha havi 1 milliót keresnék,le se kakantanám.

2021. okt. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Általában olyan dolgokat veszek, amire szükségem is van. Amit ismerek, annak nem járok utána, mert ismerem, nekem az bevált, az felel meg minőségben, ár/érték arányban stb, és nem veszek helyette mást, csak mert reklámozzák. Pl hiába tolták ezerrel a szűk szárú nadrágokat, ha nekem vastag a vádlim, és nem jön fel rám egy ilyen nadrág.
2021. okt. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Reklámoknak nem szokásom hinni, és csak azért, mert valahol láttam, nem veszek semmit. Valamint általában csak olyan dolgokat veszek, amikre szükségem van.

Kisebb összegű terméknél, ha nem használom hosszútávon, nem szokásom utánajárni, de például ha olyasmit veszek ami drága és/vagy hosszútávra kell (telefon, minőségibb ruhadarab), akkor annak rendesen utána szoktam nézni.

2021. okt. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!