Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok egy olyan...

Mit gondoltok egy olyan emberről aki néha köszön nektek, néha meg nem?

Figyelt kérdés

2023. nov. 15. 17:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%
Leszarja a létezésed. Ha épp úgy jön ki miért ne, oda b@sz egy helót, amúgy meg nagy ívben sz@rik rád és többségében nem is érdekli, hogy élsz vagy halsz.
2023. nov. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Van, hogy én is elbambulok vagy belemerülök a melóba és elfelejtek köszönni. Nem kell túllihegni.
2023. nov. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint általában azt, hogy az illető erősen szórakozott, fáradt, vagy stresszes, esetleg elfoglalt éppen.


Sokszor hiszem azt is sajnos, hogy biztosan haragszik rám valamiért, de amikor rákérdezek, mindig őszinte megrökönyödéssel közlik hogy a fenéket, csak elbambultak, és észre sem vettek éppen, és nem mellesleg azt sem tudják, hogy merre mennek éppen.

2023. nov. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
40%

Engem kevés dologgal lehet felb.szni igazán, de a (nem)köszönés az pont ilyen.


Én ott szoktam befejezni a köszönést, ha valaki vagy nem kezdeményezi adott helyzetben (holott egyértelmű hogy neki kellene) vagy nem viszonozza.


Ha én egyedül bent vagyok egy helységbe, ahova ő belép és annyi nem jön ki a száján hogy hello, akkor onnantól kezdve számomra ő nem létezik.


Például ahol dolgozom cég, van egy ugyannyi idős srác mint én (33 évesek vagyunk), ugyanolyan pozícióban van mint én, tehát teljesen egyenrangúak vagyunk. Mikor a céghez kerültem, az illemszabályokat figyelmen kívül hagyva MINDIG előre köszöntem neki, amit ő viszonzott.


Aztán egyszer nem köszöntem, gondoltam most rajta a sor, nem köszönt. Rá 2 napra megint találkoztunk, simán elsétált mellettem.


Na nekem innentől kezdve ő nem létezik, ha többen lesznek ott és köszönök, rá se nézek, hogy érezze, nem neki szánom a köszönést.


Ez ilyen, vannak ilyen gyökerek az életben.

2023. nov. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
32%
5 A kommentedbol az jon le, hogy kettotok kozul te vagy ott az ujonc... szoval nem vagytok egyenranguak. Ha mar ilyen hulye hierarchiakban gondolkozol. ;)
2023. nov. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
40%

6


Az illemszabály mely pontja mondja ki, hogy egy munkahelyen a később belépőnek kell előre köszönni minden esetben? Vagy bármilyen esetben.


Szóval ha te 2 hónapja vagy a cégnél, a másik pedig 3 hónapja, akkor az elkövetkezendő 10 évben te előre fogsz köszönni annak az embernek, aki akár fiatalabb, akár idősebb, nő vagy éppen férfi, azért, mert 1 hónappal előbb volt a cégnél? Értelmes vagy, mondhatom :D


A köszönés alapszabályai, amit azért írok le, mert tisztán látszik hogy felnőtt létedre alap információkkal nem vagy tisztában, ami elég szomorú:


A fiatal előre köszön az idősnek

A férfi a nőnek

Az alacsonyabb beosztású a magasabb beosztásúnak

Illetve kortól, nemtől, rangtól függetlenül előre köszön az, aki újonnan lép be egy helyiségbe, ahol már tartózkodnak.


Olyan nincs, hogy az köszön előre aki később jött a céghez :D Ezek szerint az új cégvezetőnek is előre kell köszönnie a 20 éves takarítófiúnak, mert mégiscsak előbb volt a cégnél.


Ez nem hierarchia, hanem alap illem és elég szomorú, hogy nem ismered.

2023. nov. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

A nagypofaju, arrogans, kioktato kommented ellenere tisztaban vagyok az illemszabalyokkal... ferditesz es kamuzol, nem errol volt szo. Es totalisan kimagyarazod, amit irtam.

De segitek teged visszateriteni a valosagba, ezt irtad:

"ugyannyi idős srác mint én (33 évesek vagyunk), ugyanolyan pozícióban van mint én, tehát teljesen egyenrangúak vagyunk"


Ezt te irtad. Arra vilagitottam ra, ha mar ezt fontosnak latod, azt is lasd, hogy o van ott regebb ota. Az o fejevel gondolkodva ilyen alapon miert o koszonjon neked elobb?

2023. nov. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

En a helyeben biztos nem koszonnek elobb neked, hiszen kettonk kozul te vagy az ujonc es ahogy irtad, amugy egyenranguak vagyunk.

Az meg totalis felremagyarazas, amit utana irtal ("Ezek szerint az új cégvezetőnek is előre kell köszönnie a 20 éves takarítófiúnak, mert mégiscsak előbb volt a cégnél.").

2023. nov. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges veszekedés helyett terjesszétek fel ezt a dilemmát Polgár Tündéhez egy Polgári per keretein belül, és ő majd megmondja az igazat arról, hogy valójában mi az e–tikett.
2023. nov. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, mint én: nem feltétlen értékeli a másikat, nem csípi a konvenciókat.
2023. nov. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!