Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Általában az emberek sokkal...

Általában az emberek sokkal csúnyábbnak látják magukat ébredés után?

Figyelt kérdés
Alapvetően elégedett vagyok a külsőmmel. De reggel ébredéskor abszolút nem, mérföldekkel csúnyábbnak látom/érzem magam, mint egyébként. Emiatt nem szeretek senkivel több napos, ottalvós programot szervezni. Amikor kapcsolatom volt is gyűlöltem emiatt az együttalvást, utáltam a reggeleket. Sminkelek, de abszolút nem sokat, egy kis alapozó, korrektor, szempillaspirál és ég és máris nincs az a nyúzott, reggeli fejem…. Utána már jól érzem magam. Vagy ha este lemosom a sminkem akkor sincs különösebb bajom magammal, de az az ébredés utáni fej….. mintha nem is ugyanaz az ember lennék, mint egyébként😅 Tudom, hogy mindenki kicsit rosszabbul néz ki reggel, de én ekkora különbséget senki máson nem látok, mint magamon….Persze lehet, hogy mások ugyanígy vannak ezzel…. Sose kérdeztem rá senkinél még, hogy ők, hogy látják magukat és engem ilyenkor.
nov. 18. 09:05
 1/9 A kérdező kommentje:
És ég és föld*
nov. 18. 09:06
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Én egyáltalán nem látom csúnyábbnak magam reggel. Mondjuk én nem használok se alapozót, se korrektort, és nem is használtam soha. Sztem a kérdésed egyénfüggő, attól is függ ki mennyire tudja elfogadni magát, úgy ahogy van. Te biztos túl megszoktad, hogy ha napközben tükörbe nézel, az alapozó+korrektorral elfeded a "hibákat", azt az arcodat látod legtöbbször. De attól az még csak egy "maszk". Meg kell tanulnod magad szépnek látni smink nélkül is, elfogadni hogy az vagy te. Egy komoly kapcsolatban is sokszor látni fognak smink nélkül, nyúzottan, de nemcsak a külsőségek léteznek. Nem ez a legfontosabb. Mi ilyennek lettünk megteremtve és kész. Lehet bújkálni "maszkok" mögött, attól még nem az lesz a valóság.

32 N

nov. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Az emberek jó részére jellemző egy enyhe ödéma az arcon, ami ébredés után jelentkezik. Nem lehet, hogy emiatt látod magad másnak?

Pl nekem is ez van. Kell egy-két óra, hogy az arcom beálljon "alapállapotba", bár én már nem vagyok annyira fiatal, így nem érdekel annyira :)

Ha például rosszul alszok, és hamarabb felébredek, de még nem készülődök, akkor sokszor mire felkelek, látszik is az arcomon, hogy "normális", mert volt ideje lemenni az ödémának.

nov. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vicces, én pont hogy sokkal szebbnek látom magam felkelés után. Sőt, akárkinek láttam eddig a reggeli arcát az tetszett. De amúgy a hideg vizes arcmosás/hideg zselés szemmaszk/arctorna után nálam például hamar elmúlik. Meg vannak ezek a lifting arcszalagok, na pont erre a gyűrődésre kínálnak megoldást. Egy próbát megér, de a hatása ideiglenes és kicsit idegesítő benne aludni.
nov. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem ez a bajom, hogy minden ébredéskor ödémás a szemem, hatalmas karikák vannak alatta, teljesen mindegy, hogy mennyit alszok… és idő mire “helyreáll” az arcom, de azt vettem észre, hogy nem mindenkin látszik az, hogy eppen akkor kelt fel, rajtam pedig nagyon és mindig…
nov. 18. 11:15
 6/9 anonim ***** válasza:

5, én írtam az ödémát. Mert nem mindenkinek ilyen. Pl a férjemnek abszolút nincs ilyene, de volt olyan pasim régen, akinek volt. Volt osztálytársam is annak idején, aki ha azért késett a suliból, mert elaludt, akkor nagyon brutálisan ödémás volt az arca, mikor betoppant, sokkal jobban, mint amit én máson valaha láttam. Normális.

A hidegvizes mosakodás tényleg segít, meg árulnak olyan zselés maszkból, amit itt említett a 4es válaszoló egész arcra valót is, csak nekem türelmem nincs hozzá, inkább elfogadtam :)

nov. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Én mindig annak látom magam.


28/f incel

nov. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én jobban nézek ki olyankor, pedig csak 4 órákat alszok
nov. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
En otvenedik eve mindig ebredes utan vagyok a legleglegebb. No vagyok. Oke, a leheletem biztos, hogy nem csodas. A szemem lehet hogy csipas. De olyan kisimult es ragyogo az arcom, el sem hiszem, hogy tud igy elvarazsolodni. Aztan ha a hangulatom, gondolataim feszultek, egyre gyurottebb leszek. Ha valami nagyon jo tortenik, csak akkor szepulok meg ugy, a szemem, szam, a borom, minden egeszen mas.
nov. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!