Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mihez kezdtek amikor eljön...

Mihez kezdtek amikor eljön annak az ideje, hogy "beleszürkültök" az életbe? De közben meg még mindíg ott van a szívetekben az "izzás", viszont a "karizma" már elveszett?

Figyelt kérdés
Már cikisek vagytok következő generációnak, vagy "képzetlennek" (suttyónak) néznek, köt a család, nem tehettek meg bármit, és az egész életetek bekorlátozódik bizonyos keretek közé, ami többé jelentősebb mértékben nem tud már változni, életkorbeli, egzisztenciális és egyéb sajátosságok miatt is...

nov. 21. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
mindig van lehetőség változtatni.
nov. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De nem bármi áron, és nem korlátlanul...
nov. 21. 19:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor új célokat tűzunk ki. Én 51 éves vagyok, és most fogok új nyelvet tanulni. Például. De lehetne bármi más. Nővérem 54 évesen lett lakberendezo és imádja.
nov. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És mi van a nagyobb tervekkel?


Vagy minél öregebb lesz az ember annál kisebb tervei legyenek csak?

nov. 21. 20:03
 5/10 A kérdező kommentje:

Úgyértem hogyan versenyezzen egy idősebb egy fiatalabbal, ha már időben sem hozhat össze annyit, mint akár egy fele olyan idős, akinek még ott az egész élete!

Ilyenkor mit ér a "tapasztalat"?

Főleg ha már a világ is fordult vagy hármat azóta...

nov. 21. 20:05
 6/10 anonim ***** válasza:

Meghallgatok egy zeneszámot, igyekszek összeszedni magamat, és folytatni. Pl.: őt:

https://www.youtube.com/watch?v=p4KYRuo1C-o

nov. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igyekszem minél távolabb tartani magamtól ezeket a korlátozó hitrendszereket. Nem foglalkozom a korommal, mások véleményével, ostoba sztereotípiákkal. Azt érzem, azt gondolom, azt csinálom, amihez kedvem van, a munka kivételével, mert abból mindig az van, ami épp jut, de azzal sem azonosítom magam.

Annál ostobább, kártékonyabb dolog nincs, mint 30 évesen beülni a sarokba éseldönteni hogy na, én most akkor egy szürke emberkeként fogom elmorzsolgatni a maradék éveimet, mert úgy illik. Nem, ennek nincs meghatározott ideje. Múlik a karizma? Mitől, miért? Az ember ha ad magára szellemileg, lelkileg, fizikailag, akkor kb bármeddig maradhat karizmatikus.

nov. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Úgyértem hogyan versenyezzen egy idősebb egy fiatalabbal, ha már időben sem hozhat össze annyit, mint akár egy fele olyan idős, akinek még ott az egész élete!"


A fiatalok jó nagy része csak suliba jár, aztán ül otthon, és a Tiktokot pörgeti, velük aztán nem nehéz versenyezni...

Nagy kevés a bátor, ambiciózus fiatal.

Egyébként 50 évesen is sok mindent lehet csinálni, ahogy írták, pl. nyelvet tanulni, új szakmát tanulni, akár külföldre is el lehet költözni. Sokszor nem is önszántából csinálja az ember, hanem mert rá van kényszerítve.

nov. 22. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igaz valamennyire.


Az én fiatal koromban is "zombienation" volt a korosztály egy igencsak nagyrésze, csak akkor még más volt a "trend".

nov. 22. 06:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Nincsen és nem is lesz gyerekem, szóval nincs mi visszahúzzon, vagy marasztaljon. A munkámat végezhetem bárhonnan, így ha megunom xy várost, tovább állok, akár egy másik országba is :)
nov. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!