Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mégis miként lehet azzal az...

Mégis miként lehet azzal az emberrel bármit is megértetni, aki kijelentette, hogy 'Az okokat én nem vizsgálom.'?

Figyelt kérdés

A kérdés valós, leginkább feldolgozás, értelem visszaszerzés miatt tettem fel.

Ez már tényleg az értelem hiányának a legfelsőbb foka...



nov. 24. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez a kérdés így eléggé absztrakt, kicsit konkretizálhatnád, mert ebben a formájában költőien magasröptű fingfűrészelésnek hangzik.
nov. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Hogy miért így írta ki a kérdező, azt én nem vizsgálom.
nov. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ütni kell.
nov. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Sehogy. Ez egy mergezo, piti ember... nem szabadna tarsadalomban elnie.
nov. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
4-es Azt sem tudjuk mire írta. Nagyban függ a szövegkörnyezettől és attól is milyen viszonyban vannak, akik kommunikációt folytatak és mondjuk vitatkoztak e vagy sem stb. Azért ez nem ilyen egyszerű.
nov. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi az oka, hogy a kérdező csak általánosságban írta le a dolgot és így nem lehet választ adni?


Az okokat én nem vizsgálom.


Ez a kérdező pszichológusának, pszichiáterének a feladata.

nov. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az okok alapján jogositja fel magát
nov. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Megérti ő az okokat, csak nem érdekli.Sehogy nem lehet az ilyennel zöld ágra vergődni, mivel szándékosan szemét és pitiáner.

Mondok egy példát.Teszem azt késel 15 percet a munkahelyedről, mert mondjuk egy közlekedési baleset miatt dugóba kerültél.Ezt szeretnéd elmomdani a főnöködnek, mire ő azt mondja: nem érdekel miért késtél, nekem csak az számít, hogy elkéstél.Mit lehet tenni az ilyen emberrel?Semmit, mivel szándékosan rosszindulatú.

nov. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az okozat fogja tanítani és ez lehet nagyon kellemetlen, szenvedéssel teli.
nov. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Általánosítás miatt absztrakt, 1-es? Pedig történnek ilyenek az életben. És szerintem nem is ritkán.


"Ütni kell" - Ütni, valóban ütni...börtönben a helye, ott kell ütni másoknak. Üti őt az ő vaksága is, de nem eléggé, mert ismételten értetlenkedik, oktalan.


Köszönöm szépen 4-es!


Vitatkoztunk 5-ös, és nem kevés alkalma volt meggyőződni afelől, hogy nem helyesen látja. Minden megvolt ahhoz, hogy megláthassa a valóságot.


Azóta mintegy kijózanodtam, és már tisztán látok, ami többek között / elsődlegesen nektek is köszönhető. Köszönöm! 2-esnek a válaszára is szükségem volt. Többet használt, mint ahogy azt gondolni lehet.


8-as! Nem vagyok abban biztos, hogy megérti. Mint a példádban szerepel... - így jellemezném: szándékosan nem érti annak érdekében, hogy mindenáron az ő gondolatai érvényesüljenek. A konkrét esetet nem szeretném leírni, de egy az egyben úgy kell elképzelni, ahogy a példádban szerepel. És, hogy "milyen viszonyban vannak"? szülő-gyerek, ráadásul 4 közül a legkisebb (mármint ez vagyok én).


"Az okozat fogja tanítani és ez lehet nagyon kellemetlen, szenvedéssel teli." - Vagy még az sem. 70+ éves és alapvető ép gondolkozása nincs, tévelyeg, nem a helyes következtetés és az önkritika talaján jár.


Köszönöm szépen még egyszer a válaszokat! Sokat segítettek!

nov. 30. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!