Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit szeretsz a télben és mit nem?

Mit szeretsz a télben és mit nem?

Figyelt kérdés
nov. 25. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hó, akkor azt: a nagy havat szeretem.
nov. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Azt, amikor vége van. A hideget és sötétet utálom.
nov. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit szeretek?

-Hangulatát, már ha esik a hó.. Szerintem nagyon romantikus is tud lenni. A fényeket, a díszt.

-Decemberben nekem gyakorlatilag fél hónapot kell dolgozni.

-Nincsenek bogarak.

-Fel vannak öltözve az emberek, kevésbé érződik, hogy büdösek.

-Sokkal elegánsabban lehet felöltözni, mint nyáron.


Mit nem szeretek?

-Azt, hogyha nagyon hideg van... (-10 körüli nekem már az.)

-A kiadást ami elmegy a téli fűtésre.

-Azt az időt, amikor nincs hó, de nagyon nagy szél van, vagy épp esik és ezek persze általában mindig hétvégére esnek.

nov. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A havat szeretem, de a hideget nem.
nov. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Korán sötétedik.
nov. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor áll a hó, és süt a Nap, akkor csodálatos kinn sétálni, amikor csak borult, sötét, szeles idö van, rövid napokkal, azt viszont nem szeretem.
nov. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem szeretem, hogy nincs rendes hó, utálom ha saras latyak van. Minden mást szeretek
nov. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha lenne hó, akkor azt szeretném. De csak akkor, ha nem kell autóznom. Ültetett autóból könnyen lesz hókotró.

Meg a favágás is egész jó meló, hóban meg pláne.

Minden mást utálok, hideg van, sötét van, állandóan esik, koszos, szutykos minden. Az évvégi, karácsonyi, szilveszteri őrület meg egyszerűen kiborít.

nov. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Olyan szempontból utálom, hogy nem lehet normálisan végezni semmiféle kültéri-, kerti- vagy műhelymunkát. Fagyott a föld, fagyott a víz (tehát nincs, le van engedve, max kútból lehet felhúzni), lehajolsz már folyik is az orrod, hozzáfagy a kezed, amit megfogsz, kesztyűben meg nem lehet normálisan dolgozni. De tegyük fel nem akarsz csinálni odakinn semmit, akkor viszont szeretem, mert:

Szeretem a csendet és a hosszú téli estéket, amikor lehet végre nyugalomban gondolkozni, olvasni, internetezni. Utálom, amikor nyáron este nyolckor még megy a nagy élet, csípnek a szúnyogok, nem tudsz elaludni a hőségben, és hajnali háromkor már megint világos van, és megy újból az élet. Az nekem sok. Lakásban tartózkodva ezerszer jobb, ha tél van odakinn.

Ha télen ki akarok rohanni az utcára, csak felkapom a sapkámat, és kinn vagyok. Ruhán se kell gondolkozni: összes pulóver egymásra + legmelegebb kabát. A többi hónapban tíz perceket kell szórakozni a borzasztó hajammal, hogy egyáltalán ki merjem dugni a fejem a lakásajtón, és örökké lesni a változékony időjárást, hogy most megint mi a szart vegyek föl, mert reggel 5 fok van, este 25, egyik percben kiégeti a retinád a Nap, másikban ázol a szakadó esőben. Mióta találtam egy nagyon jó meleg kabátot, esküszöm a tél a kedvenc évszakom, szeretek fél napokat odakinn kirándulni. Inkább mint nyáron. Napszemüveget se kell magammal cipelni, vizet se. Se a fényárt, se azt a hőséget nem bírom elviselni, ami pl. augusztusban is volt. Már előre rettegek, ha jön a nyár.

Télen nem izzadsz, nem koszolódol a porban.

És nem kell locsolni! Írhatnám, hogy füvet nyírni se, de azt már amúgy sem kell ebben az aszályos országban.

Azt is szeretem, hogy télen kevesebb a munkám, mert ugye a legtöbb kültéri feladat, tennivaló elmaradozik.

nov. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szeretem a havat, az ünnepi hangulatot, a karácsonyi ételeket-italokat, meg a jellegzetes illatokat. Illetve a téli ruhatáram is.


Amit pedig nem: amikor elolvad a hó, és latyakot hagy maga után, a csípős szelet, illetve a közutakon bénázást, amikor mindenki megbolondul, amiért leesett 2 centi hó.. kész vicc, ami olyankor a buszok körül is megy.

nov. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!