Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jön ki az öregasszony...

Miért jön ki az öregasszony mindenre?

Figyelt kérdés
A mellettünk lévő házban lakik egy öregasszony. Ha kiviszem a szemetet, takarítom az udvart, nyírom a füvet, vagy amikor megyek el, vagy jövök haza, egyszóval minden mozdulatra kijön az erkélyére, és nézi, hogy mi történik. Ha az ő házukba jön valaki haza, futár, vagy bárki, vagy ha náluk szerelnek vagy javítanak valamit, vagy az ő lakótársa takarítja az udvart, akkor is azonnal jön ki. Tehát bármi ami történik, neki nagyon nagyon érdekes, és néznie kell végig. (nem vidékről van szó)
2023. nov. 27. 16:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen a legjobb hazorzo. Ha barmi betores tortenik a kozelben o az elso aki tudomast szerez rola. Jobb nem bantani, meg hasznos is lehet
2023. nov. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

A középkorú (50 év körüli) szomszédasszonyom ugyanezt csinálja. Plusz időnként látom, hogy az ablakban leselkedik, hogy mikor megyek el, aztán "véletlenül" pont akkor jön ki a gangra cigizni, és egyszerűen nem fogja fel, hogy "bocsánat, sietek". Ha vendég jön hozzám (többnyire édesanyám, vagy munkatársak), akkor is leselkedik. Egyszer járt nálam az öcsém, aki ott is aludt. Telekürtölte a házat, senki nem volt rá kíváncsi, de mindenkinek elmondta, hogy járt nálam egy férfi, és éjszakára is maradt+ A belem fordult ki. Konkrétan fejben összehozott a testvéremmel.

Ha online rendelek bármit, akkor már csak a házszámot adom meg, és megjegyzésbe odaírom, hogy a futár hívjon fel, ha közel jár, lemegyek elé. Inkább adok vaskos borravalót a futárnak, várom otthon a csomagot, és veszem át a ház előtt, ha nem lehet csomagpontra kérni, mint hogy az élettelen hülyéje kérdezősködjön, vagy pletykálkodjon. Undorítónak tartom az ilyen embereket, még ha értem is, hogy valószínűleg annyira ingerszegény a saját élete, hogy érdekes számára az is, ha leviszem a szemetet.

2023. nov. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

"Van akinek ez nagy esemény, hogy kiviszem a szemetet? :D"


Nálunk is van egy-két ilyen öreg, egész nap az ablakban ül és mindent megnéz. Ha jön egy kocsi azt végignézi. Forgalmas utca, naponta 1500 autó megy végig és végignézi az összeset.

2023. nov. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy jó biztonsági kamera meg házőrző. Mamámnál is a szembe szomszéd állandóan sasol, vagy az ablakban kukkol vagy véletlenül éppen a kertben tevékenykedik, pont akkor amikor kint vagyunk. Ennek ellenére mikor a mamámhoz betörtek, állítása szerint ő semmit sem látott :D

Nekünk is van az első emeleten egy szomszéd aki állandóan az ablakhoz van tapadva. De annyi esze nincs hogy reggel, vagy este mikor délutánosból jövök haza, legalább nem feloltott lámpával leskelődne. Sőt, egyszer délelőtt összefutottunk vele a lépcsőházban és kérdezte hogy miért nem dolgozom, hogy nem látott reggel menni, pedig délelőttös vagyok. Mondom neki esetleg a saját dolgával foglalkozzon... Volt hogy egy szép nyári reggel felköszöntem neki mert már az agyamra ment.

2023. nov. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

A szüleimnek is van egy szomszédjuk, aki konkrétan az ablakban éli az életét, ők már csak megmosolyogják. Mindent tud: ki mikor megy, mikor jön, ha vendég jön valakihez, ha rokon látogat haza stb.

Azért arra kíváncsi lennék, hogy ez idővel valamiféle függőséggé is alakul? Vagy csak egyszerűen kíváncsiság? Annyi mindent lehet csinálni otthon is, jó biztos nem minden nyugdíjas netezik, de van tévé, vannak könyvek, vannak rejtvényfüzetek (nagymamám pl. ezeket nagyon szerette), vannak kézműves elfoglaltságok stb. De hogy valakit annyira csak az érdekeljen, hogy a szomszédok mit csinálnak, az fura.

2023. nov. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez történik itt is: szembeszomszédom 65 körüli házaspár, egész nap otthon vannak, nagy ritkán a boltba mennek el, egyébként áprilistól októberig az utca felé fordulva ülnek egy hintaszékben. Ha ellibbentem a függönyt, már arra is felfigyelnek. (A kapuhoz közel ülnek, és mivel lakóparkról van szó, egy autó sem fér el a házak között, csak keskeny sétálóutca van köztünk, emiatt pedig nagyon közel vannak hozzánk). A konyhaablakba látnak be a legjobban, amiből kifolyólag volt, hogy konkrétan azt is látták, hogy éppen haberővel tojást verek fel (ezt pl. visszahallottam valakitől, hogy azon a héten már harmadszorra sütöttem sütit és hogy emiatt biztos cukorfüggő vagyok). Azzal is telekürtölik az egész lakóparkot, hogy egy héten ki hányszor rendel pizzát, kihez hányszor jön át a párja, ki hányszor jár vásárolni, ki miért nem dolgozik. Nagyon idegesítő tud lenni, de az biztos, hogy fantasztikus őrszolgálatunk van ingyen... Mindenesetre annyira zavarónak tartottam, hogy belátásgátló (homályosító) matricát tettem fel az ablakra, így fény jön be, de ők már nem látnak be. Természetesen azóta még jobban ki lettek éhezve valami történésre.
2023. nov. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
28%
fideszes besugó
2023. nov. 28. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

8# Kapna tőlem érdekes válaszokat a néni...

Mi van a szatyorban?... "Amit most vettem éppen, - de nem magának hoztam, úgy hogy nem is érdekes!"

Hányra érek haza? Megnézném az órát - és leolvasva róla az időt a válaszomba szőném... "Hát,... 16:29-re már nem érek haza!" vagy "Majd ezután!"

Miért ugat a kutya? "Hát őt kérdezze kend, - én honnan tudjam?"


Garantált, hogy fél éven belül úgy hullana le rólam, mint a szocializmusban falra tett csempe!

2023. nov. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!