Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor felnőtt emberek kívánjá...

Amikor felnőtt emberek kívánják a hóesést, az infantilizmus?

Figyelt kérdés
Onnan jön a kérdés, hogy aki felelős felnőtt ember, az jobban átlát mindent, rálát a következményekre. A télies útbiszonyok életveszélyesek, a latyak kellemetlen, stb, de sokak mégis kívánják a havat, mondván, hogy "mert szép", meg "mert hangulatos". Ez nem gyermeteg kicsit?
nov. 28. 18:07
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

"Nem infantilizmus,csak nem nekik kell eltakarítaniuk."

Valami ilyesmi jutott eszembe, meg az, hogy nyilván nem kell dolgozni menniük, meg autót vezetni stb stb stb.


No meg mondjuk egy szarvasospulcsis, rönkházas, erdeitisztásos, kandallós vörösboriszogatós téli hosszúhétvége megint más kategória, mint a hétköznapokon szívni miatta. Amúgy az esőt mégjobban rühellem (Valaki felhozta, hogy az talán jobb-e. Hát nem.)

nov. 30. 16:33
 22/23 A kérdező kommentje:

Na ez a fajta tél, amit én is kampelnék:


[link]

nov. 30. 16:56
 23/23 anonim ***** válasza:

Na ezt kell takarítani csak igazán!

Mikor nem találod a kocsidat a többi közt, mert teljesen belepte a hó, azt bizony nem 2 perc ám lekaparni, mint a nálunk levő “szörnyű” mennyiségűt.

Amúgy nyuszika, először is tisztázzuk, hogy semmilyen szinten nem ismersz itt senkit, tehát egy deka jogod nincs bárkiről bármit feltételezni, pláne személyeskedni.

Másodszorra én pl takarítottam anno havat nem egyszer, nem esett le a kezem, mert miért esett volna? Ugyanolyan kerti munka, mint más. Nyilván az időseknek megterhelő, ahogy sok minden egyéb (de főleg a kánikula) is sajnos.

Dolgozni max te nem jársz, hogy ráérsz más emberek fikázására, sőt még kérdést is kiírsz erről. Engem nem zavar, ha hóesésben kell mennem, sőt az esőt is túlélem (bár nem imádom, de még mindig gusztább, mint 35 fokban undorítóan leizzadni). Ja igen, nem autóval járok többnyire, mert nem éri meg nekem és attól sem esem össze ha kell sétálnom napi néhány km-t. Meg jogosítványom is van, tehát tudok vezetni, amibe beletartozik az útviszonyokra való felkészültség. Ha nagyon veszélyesnek ítélem (ami a nálunk nem ritka ónos esőben sokkal gyakoribb, mint hóban), akkor pedig nem indulok el, ott a tömegközlekedés.

dec. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!