Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A furcsa emberek általában...

A furcsa emberek általában okosak vagy buták?

Figyelt kérdés

Mi a tapasztalatod?

Illetve hányszor jártál úgy hogy hülyének néztél valakit mert furcsa (nem csak külső/ akár stílusra/ hangnem bármi) a lényeg másnak találtad rossz/ jó értelemben..? Melyikkel találkoztál többször pozitív csalódás vagy negatív..?


nov. 28. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Definiáld a "furcsa" kifejezést. Mit értesz az alatt, hogy egy ember "furcsa"?


Bárki viselkedhet / öltözhet furcsán, teljesen "átlagos" emberek is, helyzettől és életkörülménytől függően. Másfelől a "furcsa" jelző az nem egy objektív mérőszám az emberekre vonatkozóan, teljesen relatív jelző, hogy kinek mi a furcsa. Másfelől mi az, hogy buta vagy okos emberek voltak azok akiket furcsának véltem? Mi alapján determinálom azt, hogy valaki okos vagy buta? Végzettség alapján vagy IQ szint? Nyilván ha látok egy kirívóan öltözködő, "furcsán" viselkedő embert az utcán nem tudom megállapítani sem a végzettségét, sem az intelligenciahányadosát...


Ennek függvényében a kérdés teljesen értelmetlen, mert nem lehet egzakt módon választ adni rá.

nov. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ neked/nálad mit jelent az, ha valaki furcsa, okos, buta.
nov. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem csak a furaság látszik,hanem pár mondat után az okosság/butaság is. Ismertem ilyet is,olyat is. Hülyének nem szoktam nézni fura embert...maximum ízléstelennek,ápolatlannak.
nov. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Nálam az a gond, hogy engem tipikus magolós okostojásnak néznek, közben meg a seggnél is ostobább vagyok. Ha valamiért kiderül, hogy tényleg h.lye vagyok, akkor meg átváltanak arra, hogy akkor meg egy pökhendi p.cs vagyok.


Az ember soha nem tud megfelelni az elvárásoknak...

nov. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én ha valakit furcsának látok, akkor ezzel egyidejűleg azt gondolom, hogy okos.

Van, mikor idővel az ellenkezője derül ki.

De többnyire szerintem inkább az okosság jellemző.

nov. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt figyeltem meg, hogy ha valaki furcsán öltözik, furcsán viselkedik, az vagy elmebaj, vagy szereplési vágy, feltűnési viszketegség. Az intelligenciával ez nem függ össze.
dec. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6 Tehát minden celeb aki az MTVA/TV2/RTL képernyőkön tűnnek fel és stylistok öltöztetik őket undorítóbbnál undorítóbb ruhákba, azok mind vagy elmebajosak vagy szereplési vágytól, feltűnési viszketegségtől fűtöttek?


És a modellek, akiket "nagy divatguruk" öltöztetnek be plasztik csomagolóanyagokba, azok is ilyenek?


Stb...


Sztem nehéz megmondani hol van a határ a divatmajmolás, kapuzárásipánik, szereplési vágy, feltűnési viszketegség, zsenialitás és valódi elmebaj között.

dec. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, felvilágosítalak, hogy a celebek feltűnősködni szeretnek, szereplési vágy hajtja őket, pontosan emiatt celebek, ahogy az a tévéből is világosan kiderül. Sajnos sok elmebajos, személyiségzavaros is van köztük. Nem is értem ezt a kérdést, szerintem nem gondoltad át.
dec. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8 nem, sok celebet és vagy műsorvezetőt a pénzszerzési lehetőség hajtja, nem a szereplési vágy. Sokak megnyilvánulásai csak marketing vezéreltek, nem az elmebaj vagy személyiségzavar motiválta tettek.
dec. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyilván aki nem akar szerepelni, elmegy celebnek. Biztos így van.
dec. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!