Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Időjárás miatt mi értelme van...

Időjárás miatt mi értelme van győzködni egymást?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor látok hallok olvasok olyan sztorikat, hogy valaki örül, hogy az évszakhoz képest sokkal melegebb van. Vagy valaki nem örül a hidegnek, hónak stb. Erre beleállnak, hogy “oké és akkor ne pusztuljanak ki a kártevők?” Vagy amikor nem szereti az esőt akkor leérvelik hogy kell a növényeknek. Oké kell. De kérdezem én: az időjárás nem teljesen független az emberek ízlésétől, véleményétől? Ha én nem szeretem az esőt attól önmagában nem lesz aszály. Az időjárás olyan, amilyen. Szerintem neki mindegy hogy mi mit mondunk.
nov. 29. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Ez bármilyen témára igaz.
nov. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Ha már valaki hetente többször is ezzel traktálja az oldalt, hogy hol perzselő forróság, hol durva fagyhalált vizionál, de mindenféle időváltozásra van egy tragédiaként előadott kérdése, mit kellene reagálni? Ráhagyod, hogy bolond, vagy odanyögsz neki valami választ is, ha már megint viszketegsége van és sorban a huszadik kérdést írja ki?


Igen, a véleményed magánügy és szabályozhatod, hogy megtartod magadnak. De azt nem tudod, hogy hányan és hányféle hülyeséggel szemetelik a netet. Ha ő feljogosítja magát, hogy ezzel szórakozzon, akkor én is szabadon leírhatom az összes kérdése alá, hogy miért hülyeség amit beszél.

nov. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Miért kell siránkozni az időjárás miatt?

Tök mindegy, hogy ki szereti vagy nem szereti, a rinyálástól nem lesz másabb.

Amúgy meg unalmasak ezek az időjárás kapcsán kiírt másokat lenéző, fikázó kérdéseid.

nov. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
91%

Értelmezési zavar, senki nem akar téged győzködni.

Egyszerűen, egy normális ember belátja, hogy amikor neki mondjuk tetszik az időjárás, az lehet a gazdaságra nézve olyan káros, ami később visszaköszönhet neki árdrágulásban, vagy fordítva.

Tehát ő maga is megszívhatja, vagy mások még annál is jobban.

Nem az a gond, hogy valaki a saját tetszését nézi, ha legalább van egy kis belátása, más szempontokra is.

De lehet, te arra úgy nyilvánulsz meg, hogy "leszarom", ami másból ellenszenvet vált ki, így buta, önző benyomást keltesz.

nov. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A példádnál az a gond, hogy akit zavar télen a téli időjárás és melegebbet akar, az nincs tisztában a klímaváltozást befolyásoló (gyorsító) emberi tevékenység problémájával, meg hogy milyen következményei lennének a vágyott melegebbnek (illetve valószínűleg lesznek is, már vannak is). Ezt akarják megértetni azok, akik beleállnak a télen nyarat akarókba, hogy nem az a normális, mint ahogy nem normális, hogy évek óta nincs rendes tél és egyre melegebbek a nyarak, és nem olyan tempóban változik, ahogyan normális lenne, amihez könnyebb lenne alkalmazkodni. És egyáltalán nem a konteó hülyeségekre kell gondolni, van tudományos magyarázat, álláspont is.
nov. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a hideget szeretem, és nem zavar az, ha valaki a meleget, nyarat preferálja - az zavar, amikor a 40 fokos hőséggel nincs baja olyan szinten, hogy nem fogja fel, hogy nem normális a mi éghajlatunknál.


Ha az ellenkező irányba lengnénk ki, és hirtelen langyos nyarak és kőkemény hideg telek lennének júniusi hóval, én is felfognám, hogy valami gáz van, pedig nekem tetszene.

nov. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Nekem pl. tök jól esik, ha ventilálhatok egy sort arról, hogy befagy a ... és gyűlölöm ezt a köcsög telet. Mások meg ugyanezt letolták nyáron, hogy ők épp a meleget utálják, és szerintük pusztulat és el vannak kókadva.

Vitatkozni szerintem sincs semmi értelme erről, de nem bánom, ha felület van biztosítva arra, hogy a hülyeségünket kiírjuk magunkból. Ahogy többen is mondták, az időjárásra az nincs hatással, hogy nekem tetszik-e, vagy sem, szóval lényegében semmin nem változtatunk, ha leírjuk, hogy ja, húsz fok fölött rosszul vagyok, imádom a hideg időt, vagy, hogy imádom a 35 fokot, de 10 fok alatt megfagyok.

Az meg, hogy emberek az ilyen kérdés alatt egymásnak esnek: igen, ott a tag, aki folyamat eltúlzó kérdésekkel spammeli az oldalt, de az, hogy ez alatt összevesznek, hol lep meg? Imádok revepteket, főzős vidókat gyűjteni, az alatt is összevesznek az emberek a fűszerezésen, meg azon, hogy mit mivel lehet enni, mennyire kell átsütni a marhahúst. Ha most feltennék egy kérdést, hogy mi a kedvenc italod, vagy melyik hajszín szerinted a legszebb, ugyanúgy ott tartanánk pár órán belül, hogy kinek a k... anyját.

nov. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát. Azokét is, akikkel nem pendülünk egy húron. Én mindenkinek tiszteletben tartom és becsülöm, ha van véleménye.

Magánemberként amúgy én abszolút nyárpárti, melegkedvelő vagyok. Az esőt is ki nem állhatom. A beborult égbolt is lehoz az életről.

A balzsamosan illatos tavasz és a nyár az én világom, a ború, az eső, a hideg, a sötét, a tél minden része számomra egy testált kényszer, amit valahogy át kell vészelni, túl kell élni. Alig várom a meleget. Érdekes, a nyári kánikulát nagyon élvezem, egy rossz szavam nem volt nyáron. A szeptember, október enyhesége nekem tetszett. Sok országban van, ahol nincs rovarölő mínusz és ott is van élet. De mondom, ezek csak vélemények, nem vagyok hittérítő :)

nov. 30. 09:07
 9/9 A kérdező kommentje:

"Amúgy meg unalmasak ezek az időjárás kapcsán kiírt másokat lenéző, fikázó kérdéseid." - írja egyiktek. No ez meglep, mert nem hinném, hogy a hasonló kérdések mindig egy felhasználótól származnának. Én soha nem általánosítok így és nem szoktam vádaskodni és ráfogni valakire, hogy ő tette fel ezt vagy azt a kérdést.

Mint ahogy jelen esetben is ez az első ilyen kérdésem, amit sok más, hasonló - DE NEM ÁLTALAM KITETT - kérdés ihletett.


Vagy érdemes lenne bekapcsolni, hogy látható legyen a nicknév? És akkor lenyugodhatna mindenki a p....ba?

nov. 30. 09:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!