Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki furcsa, eltér az átlagtól,...

Aki furcsa, eltér az átlagtól, vagy fogyatékkal élő, az tudja magáról, hogy az?

Figyelt kérdés
Aki mondjuk autista, skizofrén, vagy beszédfogyatékos, az tudja magáról, hogy az? Van itt olyan, aki furcsának érzi magát, vagy azt érzi, hogy kilóg a sorból? Pszichológia hallgató vagyok, ezért is foglalkoztat a téma.

máj. 11. 16:42
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Súlyos esetben nem tudja magáról, hogy az?
máj. 11. 16:44
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Hát attól függ mi a baja. Aki pl hibásan beszél, dadog vagy testi fogyatékkal élő, az nyilván tud róla.

A skizofrének nagy részének nincs betegségtudata, tehát nem tudja, hogy beteg, ha mondják neki nem hiszi el.

Akinek valami erősebb szellemi fogyatékossága van, azok azt sem tudják, hogy a világon vannak, nemhogy azt, hogy betegek.

Kétlem, hogy pszichológia hallgató vagy, mert ezeket már akkor tudnád

máj. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azért vetődött fel bennem a kérdés, mert rám is mondták már párszor, hogy furcsa vagyok, persze nem ilyen szép jelzőkkel. 21 éves vagyok.
máj. 11. 17:03
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező Nő vagy, ugye?
máj. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az enyhébb vagy közepes szintek biztos érzik. A nagyon erősen betegek már nem hiszem.
máj. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A súlyosaknak nincs betegségtudatuk. De olyanok is vannak kezelhetetlen személyiségzavarosak, tehát szintén súlyosak, akik viszont tudják magukról, hogy betegek, de nem gyógyíthatók. Tünetileg talán kezelhetők kognitív terápiával, de az is csak ideig óráig megy nekik, a visszaesés garantált, párkapcsolatra alkalmatlanok.


Van az amikor már azonosulni kell önmagukkal, mert képtelenség egy életen át önmegtagadásban élni. Tehát teret is engednek már a zavaraiknak, ami önvédelem, különben "nem élnek", mert ez az én benne. És "énmag" nem szüntethető meg csak kezelhető korrigálható talán tünetileg valamit lehet rajta módosítani, de ezek mind szélmalomharc.

máj. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A személyiség maga illetve annak zavarai az egyén énképe is. A személyiségszerkezet egy bonyolult halózat, ami évek évtizedek alatt épült fel. Azt lebontani nem lehet. Nincs olyan hogy új személyiséget adni. Csak korrekciók vannak tanultan.

Sokan tisztában vannak a betegségükkel és azzal is, hogy semmi esélyük meggyógyulni nincs nem lehet visszamenni a születéshez ujrakezdeni az egészet.

máj. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én tisztában vagyok azzal, hogy nem vagyok teljesen normi..
máj. 11. 19:06
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
Hemzsegnek a gyk-n.
máj. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%
Miben vagy te más az átlagtól? Van kedved beszélgetni velem én is úgy érzem más vagyok.
máj. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!