Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akit még gyárba sem vesznek...

Akit még gyárba sem vesznek fel, vagy ha igen nem tud megmaradni, az ilyen ember az mégis mit kezdjen magával?

Figyelt kérdés
Sajnos nem vagyok okos sose voltam az. Már kész idegroncs vagyok és szeretnék elpusztulni de még attól is félek. Nagyon frusztráló hogy nem telik semmire anyám tart el stb. Mit lehet csinálni ha az embernek nincs tehetsége semmihez?

dec. 1. 11:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Képezd magad! Azon, hogy nem vagy okos, lehet változtatni, csak ne ásd el magad.
dec. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
41%
Használhatod az internetet értelmesen is. Kertetek van?
dec. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen van.
dec. 1. 11:54
 4/17 Kitana. ***** válasza:
73%
Miért nem tudsz megmaradni, ha már felvettek? Elrontod a feladatokat, ha igen akkor miért, stresszelsz vagy tényleg nem bírod megjegyezni, mit kell csinálni? Mert előbbin lehet javítani.
dec. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát igazából mindkettő.
dec. 1. 11:58
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
Azért egy gyárban odaállni a sor mellé és ismételgetni ugyanazt a mozdulatot 8-12 óráig nem egy atomfizika. Mi nem megy benne?
dec. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

Van egy jó hírem. Ha valaki ne okos, azon tud változtatni, nem olyan, mint a lábméret :)

Az önismeretben pszichológus segíthet, miben vagy jó, milyen képességekkel rendelkezel. Nincs buta, csak lusta ember :)

dec. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%
Először is fontos tisztázni miért nem marad meg gyárban? Ennek számos oka lehet. Az, hogy nem vagy okos relatív. Minden embernél változó ki-miben "okosabb". Magamból kiindulva tudok jól angolul, így dolgoztam már kint jó pár évig, mondjuk azért nem anyanyelvi szinten. Telis-tele vannak a nyugati országok állásokkal, akár ha csak takarító vagy éppen gyárba menne is az ember. Hogy képzetlenül megéri-e kimenni? Természetesen igen, sok embert megismersz, önállósodsz, önmagad fejleszted. Szeretsz targoncázni, vezetni? El tudod végezni, már nem egy sokak által használt "droid" gépkezelő, minőségellenőr leszel, hanem úgymond egy "szakmát végzett" raktáros-targoncás. Ráadásul ez jóval több pénzzel is jár általában. Ez mellé nem nehéz letenni egy darus engedélyt. Lehetnél akár földmunkáknál jelenlévő gépkezelő is. Esetleg, ha jól fejlődő környéken vagy és van tapasztalatod meg lehetne próbálni vállalkozásban tevékenykedni a környéken, akár munka mellett eleinte és látod, hogyan alakul. Nem tudom, jogsid van-e. Ha már van egy B kategóriásod, legtöbb helyre elmehetsz vele futárkodni. Van amelyikben azért nem is keresnél rosszul. Nem feltétlen 5 diplomára kell gondolni, ha nem megy, illetve nem érdekel annyira az egyetem világa. Lehetsz kamionos is, jól fizet, járhatsz szép helyeken. Beállítottságtól is függ ez az egész. Én például utálnék egyszerre egy irodában rajtam kívül 50 emberrel dolgozni, közbe telefonálni, stb. Viszont otthonról ez már nem okozna annyira problémát, azaz egy home-office ügyintéző. Persze olykor van lehetőség ezt is szűkíteni csak e-mailes, közösségi médiás kommunikációra. Valahogy telefonon utálok beszélni, de mások előtt meg szinte rühellem. Egyénfüggő az egész. Inkább szeretek egyedül dolgozni, mint csoportban. Nem olyan jó másoktól függeni. Sokszor maximalista vagyok és szeretem azt, ha úgy mennek a dolgok, ahogy én szeretném leginkább. Csapatban sokszor az a baj, hogy sok a link, nem azonos felek velem. Aki viszont jobb, az fejlődésre ösztönöz, sok stresszt okozhat. Például mondjuk ugyanígy elvagyok egy takarító állással is mondjuk. Megmondják a dolgokat, 1-2 napos betanítás, mit, hogyan kell és megcsinálom. Az, hogy valaki folyton magyaráz, felülírja a terveket nekem rohadtul nem jön be. Ugyanúgy a vendéglátás, kereskedelem egyrésze is ilyen. Ezekre egy picit szerintem születni is kell.
dec. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%

"Azért egy gyárban odaállni a sor mellé és ismételgetni ugyanazt a mozdulatot 8-12 óriág"


Az ember nem erre lett kitalálva. A kertészkedést tudom javasolni, élő rendszert működtetni.

dec. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%
#9: Ahogy a farkast sem arra, hogy mopsz legyen belőle és ne tudjon kettőt lépni anélkül, hogy megfulladjon, mégis itt van. Evolúció...
dec. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!