Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted ezért megbüntetnék...

Szerinted ezért megbüntetnék a cégvezető igazgatót? Ha valaki be jelentené hogy nem fűtenek a megváltozott munkaképességű dolgozókra?

Figyelt kérdés
Rehabilitációs leszàzalékolt helyen dolgozom Kistarcsán. Gerinc problémàm és magasvérnyomás, stb miatt rokkant ellatott vagyok. Kifizetnek minket rendesen.. azonban télen nincs fűtés, kabátban dolgozunk. Ha jönnének ellenőrök szerintetek baj lenne ebből? Kb 10 fok van bent nálunk
dec. 1. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Nincs olyan, hogy cégvezető igazgató.
dec. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges embernek se tesz jót a hidegben dolgozás.
dec. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
2, ettől még van munkahely, ahol ennyi van, mert olyan jellegű.
dec. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3# Persze, nem is kell hagyni, ha csökkentett munkaképességű, ha nem.
dec. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, egészséges emberekre vonatkozóan is vannak előírások a hőmérsékletre, melyeket kötelező betartani.

Ezek tipikusan irodai, ülő munkára vonatkoznak.

Természetesen ha a munka jellege megkívánja, akkor lehet ennél hidegebb. Pl. aki szabad ég alatt dolgozik, az jelenleg 0 fok körüli hőmérsékleten kénytelen dolgozni, és ezen senki nem tud változtatni.


Úgy tudom, ha irodai, ülő munkáról van szó, akkor 20 foknak minimum lennie kell. De nem vagyok szakértője a témának. Az biztos, hogy van előírás. És nemcsak megvált. munkaképességűekre, hanem egészségesekre is. Igen, bírságolhatnak, ha ez nincs biztosítva. És tehetsz névtelenül is bejelentést a munkaügyi felügyelőségre.

dec. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
1 éve mióta megemelték a rezsit nincs gàzfütés . Hidegben dolgozunk. Kabàtban. Papír Munka.van. Ülő munka. Hol lehetne a cégvezetöt feljelenteni.?
dec. 1. 15:23
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

A munkaügyi felügyelőségnél tegyél bejelentést. Ők szerintem azt is megmondják, mennyi lenne az előírt minimum hőmérséklet.

Kérd, hogy adataidat ne adják ki a cégnek.

dec. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%

De mi ez a rengeteg kérdés arról, hogy hideg van a munkahelyen?! Az enyémen is hideg van, de ott olyan a munka, meg az épület jellege, hogy hűvös lesz télen, és nem ülök egy helyben egész nap, hanem könnyű fizikai munka, és a hűvös kb. 18 fokot jelent, nem azt, hogy 10 fokban kell ÜLNÖM. A vérem forr fel, mikor ilyeneket olvasok. (De legalább ez után már biztos nem fázom :D )

Könyörögve kérlek, találd meg a felületet, ahol felnyomhatod. Menj az Ombudsmannhoz, ha még van, bármilyen EU-s szervhez. És mindenki mást is kérek, hogy jelentse a munkáltatóját, ha úgy spórol, hogy embertelen körülmények közt dolgoztatja az alkalmazottait. Légyszi, ne tűrjétek el! Ha szerintetek én tudok értetek bármit tenni, mint sima civil, írjatok privit. Kb. 1-2 hetente felnézek az oldalra és akkor majd elolvasom.

dec. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!