Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire jellemzőek az érdekem...

Mennyire jellemzőek az érdekemberek?

Figyelt kérdés
Önzetlen, érdek nélküli ember már lassan ritkaság számba megy.
dec. 1. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon
dec. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a munkahelyen teli vannak ilyenekkel. Amikor normálisan beszélne erről az ember, esetleg szép szóval jelezné a másiknak a veszélyt, akkor le van állítva a személy, hogy "az nem is úgy van"...
dec. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A mai világból kifolyólag elég gyakori, de meg kell találni az arany középutat. Aki mindenből enged, nem elég határozott, talán céljai sincsenek, azt könnyen butának nézik, kihasználás áldozatául eshet. Kell az embernek a saját érdekeit nézni, de nem mások kárára, az önzetlenség nagyvonalú dolog, de az sem mindegy kivel bánunk így, megérdemli-e egyáltalán hogy önzetlenek legyünk.
dec. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tisztelet a kivételnek, de valóban nagyon sok mostanság az érdekember. Régen is akadtak, azonban közel sem ennyien, mint napjainkban.

Eléggé lehangoló, hogy sokan nem emberként tekintenek a másikra, hanem kapaszkodóként, mankóként, amit abban a pillanatban el lehet dobni, amint az megszűnt hasznosnak lenni. Majd egy szó nélkül továbbállni. Egyre inkább hidegül el mindenki mindenkitől, sokaknál már nem is számít értéknek egy minőségi emberi kapcsolat.


Picit a közvetlenül előttem íródott válaszra reflektálva:

annyiszor jártam már úgy, hogy túl kedves, segítőkész voltam másokkal, és a végére kihasználásba ment át az egész. Aztán egy ponton meg már megelégeltem az egészet, kiálltam magamért, és nemet mondtam. Volt, aki elfogadta és tovább léptünk rajta, viszont a gyakoribb messze az volt, hogy mindenfélének elmondtak érte. Nos, azóta nagyon megválogatom, kinek és mit teszek meg.

dec. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!