Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki nem szimpatikus,...

Ha valaki nem szimpatikus, megmondjátok neki?

Figyelt kérdés
Mondjuk új társaságban vagytok, és egyszerűen nem szimpatikus. Továbbra is egy társaságba fogtok járni. Én egyszerűen nem akarok kedvességet mímelni, ha egy porcikám se kívánja ezt. Nem dorongolom le kéretlenül az első öt percben, hogy mennyire utállak, hiszen ezt senki nem kérte és vélhetően rosszul is esne neki. De kedvesebb se vagyok, mint amit a szívem diktál és ha rákérdez ő vagy másvalaki, akkor nem tagadom le, hogy nem kedvelem. Igaz történet alapján.
dec. 1. 23:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem mondja meg senki senkinek, csak éreztetik...

Nekem iylen a fönököm, nem szimpatikus neki a kollegám , de érezteti vele és nekem mondta, kívan már töle.... Tehát nem egyenes az ilyen ember!!!

dec. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó az első válasz, pont kapcsolódik egy másik, ma kiírt kérdésemhez, hogy a ti családotok is olyan-e, hogy x dolgát y-nal beszélik meg? Nem az érintettel. És itt épp erről írtál.
dec. 1. 23:28
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1es válaszoló vagyok!

Az én családomban is vannak ilyenek, mással beszélik meg és nem egymással ,csak ugye amikor az érintett fulébe jut máris nem úgy van ,ahogy kellene és ebből kialakul egy nagy szarkavarás!

dec. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki saját maga dönti el kit kedvel, és kit nem, és hogy miért.

Ez magánügy. Ha X nem kedvel engem, az az ő dolga. Ha X elmondja Y-nak hogy nem kedvel engem, az is az ő dolga. De ha X elmondja nekem hogy nem kedvel, akkor már az én dolgom mert nekem mondja. Ha előrébb jutunk annál jobb, ha veszekedés van belőle, akkor inkább ne mondja el hogy nem kedvel, mert van ezer 1 jobb dolgom, mint hogy azon veszekedjek, hogy valaki miért nem kedvel.

Az emberek unatkoznak, sajnos nem gondolkodnak sokat hogy éppen amiről vagy akiről beszélnek, annak mekkora a súlya. Mindennap lehetne egy családi világháborút indítani, a kibeszélések miatt. Van értelme?

Nincs. Akkor meg had beszéljenek, ha nekik ez a legjobb idő töltés, ők tudják.

dec. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%
Olvasd el az Idiótákkal körülvéve című könyvet. Meg a válaszadóknak is hasznos lehet.
dec. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Dehogy mondom meg, már a környező szomszédaimat, komplett embercsoportot kellett volna értesítsek. :D

Gondolom elkönyveltek itt, hogy egy maganak való f.sz vagyok.

Na ez van, amikor putrifalvába költözöl, és nagyon nem ilyen közegben nőttél fel.

dec. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én távolságtartó vagyok vele.
dec. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7: akkor pont mint én.
dec. 2. 06:49
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem 2-3 idősebb kollégám ilyen. Ismerkedni, barátkozni szerettek volna. Nem beszélek velük, csak akkor ha meló miatt hozzájuk kell szólnom. Mondvacsinált dolgokat találnak ki, mert nem haverkodtam velük, ezért nem vagyok szimpi. A saját hibáikat próbálják rám kenni.

Megy a klikkesedés meg a fúrás rendesen, de mindenhol vannak ilyenek. Ingerszegény itthoni környezet, vagy nagyobb problémák otthon, ez lehet az oka, hogy nagyon szocializálódni próbálnak ott.

Szerencsére közvetlenül nem velük kell dolgoznom, más pozícióban vagyok, ott viszonylag jól kijövök a kollégákkal.

Azt csinálom velük, amit a 7-es válaszadó.

dec. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én tuti, hogy nem mondom meg neki, mert tudom, hogy fordított esetben nekem nagyon rosszul esne. Mikor konkrétan megbánt az illető, szemétkedik veled, az más kérdés, azt lehet jelezni, de nekem kevesebb is elég, hogy unszimpi legyen valaki, pl nagyon egyszerű gondolatai vannak látszólag, kicsit tesze-tosza, nem akar megnyílni, néhány nem kardinális kérdésben unszimpatikus nézőpontot képvisel. Aztán rengetegszer előfordult, hogy az x. találkozáskor meg pont feljött egy olyan téma, feloldódott már az illető és kiderült róla, hogy borzasztóan jófej.

Én is van, hogy nehezen oldódok, csöndesnek és zárkózottnak tűnök és nagyon bántó lenne, ha odajönne valaki és közölné, hogy "Figyelj, nyomi vagy!".

dec. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!