Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálják egyesek, hogy...

Miért csinálják egyesek, hogy ha tartoznak, és nem tudják az egész összeget megadni, részletekben már nem is gondolkoznak, hogy megadják?

Figyelt kérdés
Pedig előbb-utóbb úgy is lemenne a törlesztés, de így csak csúsznak az egésszel, és soha nem érnek a végére.
dec. 4. 22:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Attól függ mekkora az összeg. Bár én csak olyat ismerek azok közül akiknek nagy adóssága van/volt, hogy részletekben adták meg, vagy ha éppen volt miből akkor egészben.

Valószínűleg ha részletben se adja meg, akkor csak annyi van neki jelenleg, hogy az alap szükségleteit ellássa, esetleg egy sürgősebb dolgot fizetett ki. Pl. van egy határidős és egy másik adósságot amit jó formán akkor adsz meg mikor akarod. Ha elérkezik a határideje az elsőnek akkor ha fogcsikorgatva is, de összszeded. A másikat viszont csak akkor fizeted ki, ha kényelmesen kitudod, mivel nem határidős. Tehát nem fogod amiatt újabb adósságba keverni magad ellentétben a másikkal.

dec. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Sok az ilyen gerinctelen féreg. Az okát nem tudom.
dec. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs következménye
dec. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Például, ha 400 ezerrel tartozik, akkor ne legyen kifogás, hogy nincs ennyi pénze, hanem havonta 30 ezret adjon, így bő 1 év alatt azért elkopna. De van, aki nem, inkább semmit sem ad meg, meg hitegeti, hogy most nincs, de majd ekkor meg akkor, közben a másik meg futhat a pénze után.
dec. 5. 10:45
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ennek pszichológiai oka (is) van. Egyszerűen soknak érzi azt is ha 30 ezret törleszt havonta mert többnek tűnik úgy a tartozás. Aztán hogy folyton emlékezni rá minden hónapban hogy most is törleszteni kell (már megint).

.. És úgy érzi sosincs vége. Holott ő is tudja hogy egy év alatt lejár az egész de mégis sok idő az 1 év míg törleszt. Úgy van vele megadná egyben legszívesebben és akkor egyszerre le van tudva. Szerintem nem mindenki gerinctelen féreg aki nem akarja részletekben törleszteni néha nekem is egyszerűbb ha egyben le van tudva az egész összeg. Így volt mikor sok idő után adtam meg a tartozást és az illető csodálkozott is nem gondolta volna hogy ennyi idő után odaállítok hozzá a pénzzel. Kb másfél év után adtam neki oda egyben az összeget. Aztán elmagyaraztam neki miért így tettem. KB ugyanígy mondtam el neki mint most ahogy leirtam.


Lehet meg fogja adni egyben. Te ismered az illetőt.

dec. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ja, mondja... De mikor lesz egyben neki ennyi pénze...


Szerintem sokkal kiszámíthatóbb és persze a partnerrel szemben is tisztességesebb dolog, ha részletekben van fizetve, mintha 1 évig nem kapsz semmit, majd amikor nem is számítanál rá, egyben az egész. Addig meg hülyíti a másikat, hogy most nincs, de majd lesz blabla. Ez így elég aljas szerintem. De kinek mi...

dec. 5. 12:10
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert soha nem akarják megadni, még a töredékét sem. Ezért nem szabad senkinek kölcsön adni, főleg nagyobb összeget nem. Vagy esetleg ügyvédnél kell írni róla papírt, hogy mekkora összeg, meddig van a határidő, stb. Ha nem adja meg, akkor törvényes úton be lehet hajtani rajta. De ez se biztos, ha pl nincs semmi jövedelme. Ha nincs róla semmi hivatalos papír, akkor még a rendőrségre se mehetsz el, mert simán letagadja.

Amikor valaki tőlem kér kölcsön, olyankor én is elkezdek siránkozni, hogy nagy kiadásaim voltak és nemrég kértem kölcsön élelmiszerre a nagybátyám feleségétől.

dec. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7esnek igaza van, soha nem akarják megadni. Sok pénzt nem kaptam vissza én se. Remélem a gyógyszertárban költötték el.
dec. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, a siránkozás jó taktika, a végén még a kérő érzi kellemetlennek, hogy nem tud adni. :D
dec. 22. 20:50
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerződést kell íratni, ha belemegy az illető a szerződésbe, adsz neki pénzt, ha nem akkor nem.
dec. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!