Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves kismamák, anyukák....

Kedves kismamák, anyukák. Terhességem 24. hetében járok. Első babával. Éjjel fel ébredtem és az egész pocakom kemény volt. Nem fáj, de kellemetlen és ez azóta is tart. Ilyenről bármi féle tapasztalat valakinek? Lentebb írom a részleteket.

Figyelt kérdés

Nem érzem olyan kő keménynek a hasam, de keményebb mint szokott, inkább úgy mondanám feszül. Ha fekszem észre se veszem, viszont ha felkelek rögtön keményebbnek érzem és húzódik.

Hangsúlyozom, fájdalmaim nincsenek. Babát is érzem mozogni. De mivel első terhesség tudatlan vagyok e téren. Olvastam haskeményedésről de az állítólag nem tart ilyen sokáig és akkor nem lehet érezni a babát. Esetleg puffadás lehet? Van valakinek ilyen jellegű tapasztalata? Veszélyt jelenthet a babára?



2023. jún. 15. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A keménység amúgy természetes jelenség, de nem folyamatosan. Ha nem szedsz rendes magnéziumot, érdemes Magnerotot vagy Magnesolvot szedni, és ha keményedést érzel, mielőbb feküdj le vízszintesbe. Ne csinálj megerőltető dolgokat. Amitől rögtön keményedést tapasztalsz, azt egyáltalán ne forszírozd. Az orvosodnak mindenképp jelezd.


Nekem ilyen tájban lett gyakori a keményedés mindig, ha mozogtam. Pont 24 hetesen mentem vizsgálatra. Az orvosom rövidült méhnyakat állapított meg (már látatlanban sejtette amiatt, mert mondtam neki a rendszeres keményedést), majd kímélő életmódra intett. Semmi emelés, minél többet feküdjek, minimális házimunka, azt is több lépésben. Házasélet nuku, napi 3 Magnerot.

2023. jún. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is keményedett. Kaptam rá végül utrogestan, fekvés amennyit csak lehet. Nem akkora gond ez, de jobb elkerülni a bajt.
2023. jún. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1#-es nekem a méhszáj volt nyitva,amikor napokig rengeteget keményedtem és ránézett a doki. Egyébként érdemes jelezni azért az orvosnak. Én úgy tudom nem mindenkinél okoz gondot,nekem nagyon hamar kezdődött és nagyon sokat előjött frontra,simán felálltam már keményedett,feszült,vagy csak sétáltam 2-t akkor is. Elég sok magnéziumot szedtem a végéig már,Magnerotot napi 3x. Sokszor meg se hatott amúgy. A végén nekem is kellett progeszteron egy 2 hétre,amikor már rövidült a méhnyak,de akkor már annyit nem keményedett.

De ismerek olyat is,akinek egész nap keményedett,este bement addigra már kinyílt. Viszont olyat is ismerek,aki 20 héttől nagyon brutál keményedett végül,konkrétan menni alig bírt néha,és túl is hordta így,semmi gond nem volt vele végig.

Azt nem tudom ez mitől függ amúgy.

2023. jún. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is keményedett 18-24 hetesen pár napot. (Valahogy a közepén)


Bevettem egy magnesolvot (nekem a magnerot nem jött be, lehet mindkettőt érdemes kipróbálni), és onnantól heti / kétheti egy magnesolv-val tök jól elvoltam. (Inkább felet szedtem hetente).


A másik amit javasoltak, hogy igyál sokat.

2023. jún. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Szerintem még ma felhívom a nőgyógyászt időpontért.

Az lesz a biztos ezek szerint.

Kedves utolsó, akinek estére már ki nyílt ő neki csak meg nyílt vagy mi lett a következménye? Bocsi h így rá kérdezek de per pill nagyon ideges lettem. 🙂

2023. jún. 15. 10:53
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, amúgy így a második nap, mivel az állami kórház nem akart fogadni, én is megnézettem magánban, nekem nem nyílt ki a méhszáj és meg se rövidült. Még most sincs nyitva egyáltalán a 37. héten.
2023. jún. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
5 , jól tetted inkább nézesd meg potyára. Nekem is voltak keményedéseim, ki is irták táppénzre,hogy pihenjek, szedtem én is magnéziumot. Pár hét múlva nekem is kinyílt a méhszáj. Nem tudom emiatt e , de éreztem a keményedés alatt mintha fájna. Vagyis inkább úgy mondanám normál esetben nem érzed a mehszajat, méhnyakat, de én ereztem. Szóval inkább legyél óvatos.
2023. jún. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

3# vagyok. Háát neki ilyen 40 mp-ként bekeményedett a hasa,egész nap igazából. Bement estére,megrövidült és kinyílt a méhszáj(hogy csak a külső-e,azt nem tudom pontosan),kapott infúziót,magnéziumot,tüdőérlelőt is adtak neki míg bent feküdt pár napig,teljesen elmúlt neki szerencsére már aznap este a magnézium után bent. Talán 32-33 hét körül volt ő akkor,végül szépen végigvitte amúgy,nem is nyílt utána tovább,pedig voltak még keményedései,csak nem ilyen durván.

Nyugodj meg,írtam is,hogy a volt kolléganőm meg végigkeményedett szó szerint minden egyes nap durván,és 40. hétre szült, se nem nyílt ki tőle,semmi,majdnem indítani kellett. Szedj magnéziumot,de gondolom szeded. Próbálgasd,lehet másféle hat. Én is volt,hogy Magnosolvot próbáltam. Arra szűnik egyébként? Azóta is keményedik folyamatosan? Lehet front is van.

2023. jún. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is voltak durva keményedéseim, de semmi nem történt. 40+2 naposan indították a babát.

Amikor kezdődött, akkor bementem megnézetni magam. Kímélő életmód, több magnézium és sok pihenés volt a javaslat. 🙂

Nézesd meg Magad, az a biztos! ❤️

2023. jún. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!!🙂 Keddre kaptam időpontot. Addig pihenek. Ami jó hír hogy azóta elmúlt. Azért nem is erőltettem hogy előbbre tegyék az időpontot. De mindenképp megnézetem magam. Remélem minden okés lesz.

Tényleg köszönöm a válaszokat!! 🙏🏼

2023. jún. 16. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!