Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha vállaltak egy gyűrűátmérete...

Ha vállaltak egy gyűrűátméretezést, majd az egész gyűrűt eltorzították és közlik, hogy az újraöntése nem garanciális, akkor mit lehet tenni? Lentebb írom a részleteket...

Figyelt kérdés

Megkértem a barátnőm kezét, de a gyűrűvel akadtak gondok... Először is májusban elmentünk a Karl ékszerbe, megnéztük mi tetszene neki és mekkora a mérete, persze ő nem tudta, hogy bármit is terveznék, csak majd egyszer...

A boltban a próbakarikákat adtak rá, megállapították, hogy a 48 épphogy lejön az újjáról nagy nehezen, ezért 49 a jó neki. 1 hete kértem meg, és baromi nagy lett a 49e-es és mondták, hogy jaj hát igen, mert ez nem pont karika,hanem picit tojás alakú és ezért. Mivel nem volt a boltban az a sín, sem ilyen méretező, ezért levették 48-asra... Az is nagy volt, tehát végül a 47,5 nyert. Tudni kell, hogy gravír volt a gyűrűben, ezért felül, a foglalathoz közel vágták el, 2x ugyan ott... Emiatt totál látszik az előtte/utána képeken, hogy egyszerűen elfolyt a díszétése a gyűrűnek, plusz ahol vágták, ott már nincs íve a karikának, k*va rondta lett.. Egy ötvös ismerős mondta, hogy ott alapból tilos elvágni a gyűrűt, pont amiatt, mert akkor a kőhöz közel is megolvad... Mindezek után közölték, a szemüket forgatva, hogy hát lehet rajta javítani, mire mondtam, hogy ezt bizony újra kéne önteni... Közölték,hogy az nem garancia része... De ők ba*ták el a szép gyűrűt egy torz sza*á! Van értelme fogyasztóvédelemmel fenyegetőzni? Normális számlát egyébként nem kaptam, rendes garanciajegyet igen. Mondjam, hogy megkérdem a NAV-ot és a fogy.védelmet, hogyez így oké-e, és ha igent mondanak, majd akkor fizetek? Ezek a fenyegetések tapasztalataim szerint semmit nem érnek, azt meg nem akarom, hogy a megromlott viszony miatt ne csináljanak rendes gyűrűt. Máshol drágábban jönne ki újraönteni és nem is tudnák ilyenre megcsinálni... El vagyunk keseredve...



2020. aug. 14. 09:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Kaptatok bármilyen papírt az ékszer mellé? Általában szoktak adni ilyen kis apróbetűs f*st, ha van ilyen, első körben érdemes lenne azt átolvasni.

Ha nincs semmi ilyesmi, egészen nyugodtan lehet fenyegetőzni (én is ezt tenném), és írásban is panaszt tenni emailben, hogy legyen nyoma valamint a vásárlók könyvébe is beleírnék. Ha egyikre sem reagálnak számotokra pozitívan, meg lehet érdeklődni például a DAS jogvédő szervezetnél, hogy mi is ilyenkor a pontos teendő.

2020. aug. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy egyértelmű hibás teljesítés - tehát fel kell szólítani a céget, hogy az eredeti állapotot azonnal állítsa vissza (értsd: vételár visszafizetése vagy egy tökéletes minőségű gyűrű)
2020. aug. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!