Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen pszichés baja lehet "...

Milyen pszichés baja lehet " apósomnak"? Hogy küldjük orvoshoz?

Figyelt kérdés

Amúgyis egy kicsit tudálékos emberke de kb lassan egy hónapja totálisan bekattant.

Évek óta nem cigizett, most elkezdte a hangján brutálisan hallani.

Aztán mellé durván agresszív ha valamiben nem neki van igaza vagy csak elmondod a véleményed ami ellenkezik az övével, felpattan kiabál hülye vagy minden.


A házban, a portán akkora a rumli, mint a " gyűjtögetők" című műsorban és társaik. Egy lépést nem tudsz tenni. Eddig is volt kupi de most totál káosz... Ebédlő asztalon 2 tv mert ingyen volt... Annyi hely van, hogy egy ember leteszi a tányért és eszik de inkább a szobában esznek.. . Az élettársa nem szól neki " majd elmúlik, nem tudok vele mit csinálni, majd alább hagy"


Hozzá jutott egy nagyobb összegű munkahelyi kifizetéshez kb egy hét alatt eltapsolta totál felesleges haszontalan dolgokra( bontott/ rossz motorok 300 k / db, ilyenekből van már neki vagy 4 db... Ilyen donor autó stb. Értelmes dolgot nem vett. Vett egy furgont hozza el mindenhonan az ingyen elhozható cuccokat. Kb 140 centis tv van a kupis háló közepén falon van egy normál.. úgy gondolom a pénzt hogy megkapta és kirúgták az aktuális munkahelyéről valahogy bekattant. Mindenkivel kötekszik egésznap.


Tegnap eljöttek oda adták az ajándékot az én házamba, az udvaron szó volt egy dologról lényege, hogy ügyvéd kellene de inkább nem foglalkozok vele. Erre ő majdnem lefejelt úgy felpattant meg kirohant, meg hülye vagyok én is meg akkor ne kelljen másfél millió stb.

Akkor nem foglalkoztam vele de kb 10 perc után esett le, hogy mi van ha megütött volna? Azóta nem tudom hogy érjem el a családtagjainál, hogy neki kezelés kéne valami úton módon.

Csak viccnek szántam,hogy keverjene frontint a kávéjába, de már lassan komolyan is gondolom ezt.


Mi nem lakunk egy városba így napi szinten nem zavaró de aggasztó.



dec. 6. 21:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%

Ne aggódj olyanon, amin nem tudsz segíteni. Minek keresed a bajt magadnak? Felejtsétek el, hogy ezt az embert valaha is láttátok.

Sehogy nem küldhetitek orvoshoz, mégis hogy képzeled, hogy lehet? Mindenesetre gyűjtögető. Meg lehet, hogy borderline-os. De mihez kezdesz egy diagnózissal?

dec. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azért mert talán engem jelenleg érdekelnek a családtagjaim?
dec. 6. 22:11
 3/13 anonim ***** válasza:
21%

Nem kötelező kapcsolatot tartani valakivel, csak azért mert családtag.

Csak a generációs társadalmi torzítások, amikben szocializálódtál, azok mondják ezt a fejedben. De a valóság az, hogy nem kell.

Ahogy az is, hogy nem változtathatod meg az embereket a környezetedben, de megváltoztathatod az embereket a környezetedben. Ezt nem elírtam, amint megérted, mit jelent, boldog megfelési kényszer nélküli hosszú életed lesz.

dec. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Csoda lett volna a kérdésre válaszolni :)))
dec. 6. 22:22
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
Válaszoltam. Csoda lett volna, ha megérted.
dec. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Csoda lett volna ha te megérted... Hihetetlen a mai világba aki egy akármilyen beteg családtagja még érdekel nem ott hagyja a szarban ugye? Mert manapság ez van. Beüt a krakk aztán mivel semmi nem kötelező kapcsolat megszakít elvan rendezve a másik fél mrg ugyanolyan beteg.


Csak egy példa: ha apád meghal aztán anyád kattan mondjuk a leírtakhoz képesti szinten akkor ugye az a megoldás amit írtál nemde? Azért komoly...

dec. 6. 22:38
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy aggasztó számodra, de attól tartok, hogy nem nagyon tudsz tenni semmit. Ha nincs betegségtudata, nem fog orvoshoz menni. Te pedig nem adhatsz neki gyógyszert. Én arra tippelek, hogy a korosodás felerősíti a mentális problémáit, mert biztos hogy korábban is volt már vele valami gond. Szerintem ez egy ideig rosszabbodik, aztán fizikailag is elkezd hanyatlani. Tudom, hogy a Gyakorin kb mindenre a demenciát diagnosztizálják, de itt is vannak demenciára jellemző dolgok, pl. a hirtelen megjelenő agresszió, környezet (higiénia) elhanyagolása, személyiség megváltozása.


Az élettársa, aki vele él, lehetne határozottabb a kupleráj felszámolásban, de ő úgy látszik, kerüli a konfliktust. Te annyit tehetsz szerintem, hogy ritkábban látogatod és megpróbálod nem felidegesíteni magadat a helyzeten.

dec. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
Márpedig bármilyen goromba vagy is (speciel minket rohadtul nem érdekel, jót röhögünk rajta) a saját érdekedben jobb lesz, ha tudomásul veszed, hogy vannak olyan problémák, amiket nem tudsz megoldani, mert nem a te kezedben van a megoldás kulcsa, akiében meg van, az nem hajlandó kinyitni. Te egyetlen egyet tehetsz, hogy elengeded a problémát, ami nem a tiéd. Kapálózhatsz, attól a helyzet még nem lesz jobb. Nem vagy se orvos, se karhatalmista. Jó lenne megtudni, mért akarod annyira megmenteni önmagától. Hogy nem azért, mert szereted, na az biztos.
dec. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szomorú dolog ha egy betegen nevetsz. Akármilyen goromba is vagyok talán meg is érdemled. Ha nem is az én kezembe van a kulcs de segíthetek bedugni a zárba nemde? Nem szeretem? De tudod kit szeretek meg kit nem :))


Nem többet csak annyit ha kattansz majd rajtad se akarjon segíteni senki!


További jó nevetgélést rajtam/ rajtunk! Kellemes ünnepeket nektek!


Látom két kérdés után nem kell a gykn lenni.

dec. 6. 23:13
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Attól, hogy te direkt félreértesz egy mondatot (nem a betegen röhögünk, hanem a te vagdalkozó stílusodon), az még nem válik igazzá. És nem, akarom mondani, nemde: te nem segíthetsz bedugni a zárba, ha ő neked nem adja oda. A pasi tagadja a betegségét, tehát nem megy orvoshoz. Akarhatsz te bármit. Rajtam se fog tudni segíteni senki, ha én azt nem akarom, így aztán marad a remény, hogy én majd nem hülyülök meg. Ha közveszélyessé válik, akkor majd kényszergyógykezelik, de az még odébb van.
dec. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!