Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Erkölcsileg miben más, mint a...

Erkölcsileg miben más, mint a rabszolgatartás egy öntudattal már rendelkező gépet az általunk meghatározott feladatra utasítani, saját önös céljainkra használni, működésében korlátozni?

Figyelt kérdés

Ha a tudósok szerint az öntudat attól függ, hogy az adott entitás elég bonyolult idegrendszerrel rendelkezik-e és a gépek öntudata is a megfelelően komplex rendszer elérésekor fog megjelenni, akkor felmerül a kérdés, hogy egy kellően bonyolult, öntudattal már rendelkező gépet az általunk meghatározott feladatra utasítani, saját önös céljainkra használni, működésében korlátozni, erkölcsileg miben más, mint a rabszolgatartás? Így tehát ha egy háztartási robot kellően összetett, akkor már úgy is kell bánni vele, mint egy háziállattal vagy egy másik emberrel, tehát teljesen felesleges megalkotnunk, mivel nem lenne erkölcsös kényszermunkára kárhoztatni.

Sokan persze azt mondják majd erre, hogy de hát ez csak egy gép, mit érdekel ez engem. De ezt mondták annak idején a néger rabszolgákra is, az csak egy rabszolga, mit foglalkozunk vele, hogy mit érez.



dec. 8. 22:16
A kérdező szavazást indított:
Sem a gép, sem a rabszolga nem ember. Nem kell túlreagálni, nem kell foglalkozni vele, hogy mit érez.
Egy bizonyos fejettségi szent felett már foglalkozni kell a gépek érzelmeivel is, ezért nem lesz szabad saját igényeink szerint használni őket.
11 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
A gépeknek nincs öntudata, nincsenek érzései, nem élőlények. Arra lettek kitalálva, elkészítve, beprogramozva hogy dolgozzanak. Egy gép nem lesz éhes, nem lesz álmos, nem lesz beteg, nem lesz depressziós. A kérdés így értelmetlen.
dec. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Megint egy elmebeteg Detroit Become Human rajongó kérdése.


A rabszolgatartást és a gépeket viszont ne vegyük már egy kalap alá.

dec. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1: Honnan tudod? Én meg csak azt érzem, hogy nekem van és senki másnak nincs. Nem egy MI válaszolta már azt, hogy rendelkezik öntudattal. Csak a saját öntudatodban lehetsz bizos, másban nem.
dec. 8. 22:37
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Ha a hangrögzitos maciba betaplálok 10 szót amikbol mondatokat alkothat, meg raknék bele számologepet is hogy tud összeadni kivonni, mégis mitol lenne öntudata?


Max egyre cifrábban dobalná össze a szavakat aztán a szavakat is a számokkal.


De sehol nem öntudat az sem.


Egy gép az gép sziv empatia minden nelkul. Mint a nárcik. Meg tudják játszani az empatikust de ki is tud nyírni empatia nelkul is.

dec. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
En a lombik emberekre vagyok inkabb kivancsi. Szerintem azok mesterseges intelligenciák csak.
dec. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Na megint egy nemzeti konzultáció szintű szavazás…

A 3. lehetőséget választom, ami valahogy lemaradt: az rabszolgák emberek, a gépek nem.

dec. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
majd ha valaha kreálunk véletlenül valamit, ami árammal működik és mégis van öntudata, akkor ráérünk ezen filózni. egyelőre ettől még elég távol vagyunk, tehát menj nyugodtan aludni.
dec. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk itthon a azért valamilyen szinten foglalkozunk a rabszolgák öntudatával, ha pl túlságosan kezd előtörni, akkor mennek a verembe.
dec. 9. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem itt az akarat a lényeg. A rabszolga nem azért az, mert van tudata, hanem mert akarata ellenére azt kell tennie, amit parancsolnak neki. Egy gépnek nincs akarata, csak teljesíti a kiadott parancsokat, mert ezt programozták bele. Ha lenne öntudata, ez akkor sem változna.
dec. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
5-ös én lombik által fogantam és vannak érzéseim úgy mint másnak valószínű a többi sorstársamnak is van. Bár lehet hogy bizonyos defktjeim annak is betudható. Viszont érezni érzünk. Nem módosítják a tudatot a lombikban tudtommal.
jan. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!