Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csináltál olyat, hogy beteget...

Csináltál olyat, hogy beteget jelentettél munkahelyen annak ellenére, hogy nem volt semmi bajod?

Figyelt kérdés

Egy hónapja dolgozok a munkahelyemen. Még munkaidő közben is szoktam arról fantáziálni, hogy hirtelen "rosszul leszek" és valahogy hazaküldetem magam. Aztán persze nem csinálnám, mindig lelkiismeretesen teszem a feladatomat, igazán igyekszem mindent megtanulni és rendesen csinálni, hogy a csapat tagja legyek, ne pedig púp, de mivel holnap szabadnapom van, gondoltam most jött el az ideje... Fáradt vagyok. A kezeim sebesek, a hátam nyűglődik, a lábujjaim fájnak. Ennek ellenére nem mondható, hogy utálom ezt a munkát. Pláne a jelenlegi helyzetünkben, hosszútáv tervezek ott. Hanem nagyon úgy éreztem, szükségem van erre a plusz napra. Kettő egymás után nem lehet, kell 2-3 naponta egy szabadnap, más sem bírja ép idegekkel 5 napig.


Általánosan egy nap alatt rendbe jövök, ha tényleg lázam van, szóval eszembe nem jutott egész hétre igent mondani, hogy kiírjanak, amikor telefonon kérdezte a nő, aki felvette bent.


Őszintén szólva bűntudatom van, de közben tényleg nagyon szükségét éreztem. Letaglózó, hogy ezt vagy mást csinálok, alapvetően egész életemben ez vár rám és ehhez hozzá kell szokni. Ezután nem akarok kimaradni hamis okból - nem csak azért, hogy gondoljanak egyet és végül munka nélkül maradok.


valószínűleg a saját megnyugtatásomra, de tényleg érdekel. Ti jelentettek beteget, miközben semmi bajotok nem volt, "csak" mert annyira elég volt és kellett legalább egy nap plusz?


dec. 11. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Nem, mert semmit nem érek el vele. A munka megvár. Ha "elegem" van, akkor kivehetek csak úgy egy napot, nem kell trükközni.

De iskolában csináltam ilyet :D

dec. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Koronavírusos voltam karanténba kerültem, de 39,8-as lázon kívül nem volt bajom, se fejfájás, se rosszullét, csak fájdalommentes láz, napi 12-14 óra aludtam.
dec. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Mérgező a környezeted.

Ezt 1-2 nap pihenés nem oldja meg. Magadnak hazudsz. Ebben idegenek nem tudnak segíteni.

dec. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Csak úgy "jókedvemből" nem. Viszont mikor olyan munkahelyem volt, ahol rettentően szorongtam és utáltam az egészet, ott csomószor csináltam ezt.
dec. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A munkatársak rendesek és segítőkészek. Alapvetően a hangulat jó, ezért nem utálok bent lenni. Csak fárasztó, és fájok, és még nagyon nem szoktam hozzá. Itt vagyok, vagy a szakmámban, vagy Sparban, egyre megy.
dec. 11. 09:12
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem, mert mindig valóban rosszul voltam, ha túlterheltem magam. Nem csak fizikailag. Az első munkahelyem pszichésen is tönkretett.
dec. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
64%
Beteget nem jelentettem de egyszer pont nagyon nem jó napon kellett volna kötelező jelleggel beutaznom az irodába, ráadásul későn is szóltak, na akkor reggel "náthásan keltem fel" és szóltam, hogy bocs, HO lesz, mert nem akarok fertőzni.
dec. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt nem, de volt olyan , hogy közeledett az év vége és már arra z évre nem volt szabadságom, így elmentem táppénzre 2 napra, hogy részt vehessek egy számomra fontos utazáson. Betelefonáltam, hogy belázasodtam, aztán elmentem a dokihoz és kiírattam magam, ott csak azt mondtam, hogy nagyon fáradt vagyok , több napja nem aludtam és kiírt csütörtök péntekre.


Azt persze tudnod kell, hogy ha táppénzen vagy, akkor kevesebb lesz a munkabéred. Szóval anyagilag nem éri meg.

dec. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Életemben egyetlen egyszer csináltam ilyet, 1 nap erejéig. Reggel felkeltem, elkészültem, elindultam a melóba, a villamosmegállóban vártam a villamost (Bp) reggel fél 7-kor öltönyben, nyakkendőben és olyan érzésem volt, hogy ma marhára nincs semmi kedvem dolgozni. Pedig nagyon szerettem a munkahelyemet is és a kollégák is nagyon jó fejek voltak, de aznap reggel valahogy annyira elkapott a "munkaundor", hogy minden sejtem tiltakozott ellene. Már láttam, hogy jön felém a villamos, csak pár méter és mindjárt ideér a megállóba; de most mi legyen? Felszálljak rá vagy ne? Bemenjek a suliba tanítani vagy ne? Felkaptam a telefont és beszóltam, hogy bocs, de nem tudok beérni ma reggel "épségben" és egyben, mert gyomorrontásom van és egész reggel megy a hasam ébredés óta. Helyettesítettek aznap. Később duplán visszaadtam az illetőnek, szóval még örült is neki, de valahogy aznap nagyon nem ment volna a munka. Szép tavaszi nap volt, a szürke tél utáni első tavaszi napok egyike. Kimentem a közeli parkba és a padon ülve olvasgatással, napfényfürdővel, pihenéssel, feltöltődéssel töltöttem a napot, feltöltöttem az energiaszintemet. Az a nap akkor úgy nagyon kellett. Tényleg úgy igazán csak magamra és a jóidőre koncentráltam és figyeltem. Az a nap akkor, ott a parkban csak az én napom volt és tényleg úgy éreztem, hogy utána hosszú hetekig elegendő energiával töltött fel. Soha többé nem csináltam ilyet.
dec. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!