Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tudtomon kivül nem jelentettek...

Tudtomon kivül nem jelentettek be egy volt munkahelyemen . Mit tudok tenni, hogy a nyugdijamba bele számítsák azokat az éveket amiket ledolgoztam?

Figyelt kérdés
Mit tudok tenni, hogy most hosszú évek után derült, ki amikor is szerettem volna összeszámoltatani az éveimet a nyugdijba vonuláshoz, hogy volt olyan munkahelyem ahol nem jelentettek be? Annak idején meg voltam gyözödve, hogy bejelentettek, rendes munkaszerzödésem volt . Amikor egyik egységből a másikba irányítottak, akkor arrol is kaptam papirt . A családi potlékot fizették, sazbadságot kiadták a gyerekekre is. Mikor eljöttem onnan rendes munkamegszüntető papirt kaptam . Van-e valami lehetőségem, hogy azokat az éveket beszámolják a nyugdijamba?

#vonulás #Nyugdijba
2018. febr. 14. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Összenyalábolod azokat a papírokat és kérsz időpontot a nyugdíjintézetnél.
2018. febr. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló módon jártam, nyugdíjegyeztetésnél derült ki hogy 2 évig nem voltam bejelentve. Volt egy tárgyalás ahová tanukat kellett vinnem akik igazolták hogy dolgoztam. A két évből egyet elfogadtak mert volt befizetés, egy elúszott mert arra az időre semmit nem fizettek utánam. Aljas dolog, de nem tudsz ellene tenni.
2018. febr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy a munkáltatód volt a ludas, a nyugdíjintézetnél sem álltak mindig a helyzet magaslatán az adatok tárolása tekintetében. Ha most mész nyugdíjba, bőven dolgoztál a digitalizált időszak előtt is. A szüleimtől is bekérték a papírokat is a nyugdíj kiszámolásakor, mert a rendszerükben nem volt minden benne.
2018. febr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem jelentettek be?

Sokan mentek mostanában nyugdíjba régi munkatáraink közül, és többen is jöttek hozzánk papírokért. Be voltak jelentve, járulékok fizetve, meg is van itt minden papír, a 20-30 évvel ezelőtt itt dolgozóéké is. Csak a nyugdíj igazgatóságnál nem voltak meg a papírok. Meg volt valami zavaros időszak, amikor az Apeh nem adta át az adatokat a nyugdíjnak vagy fordítva. Szóval ha neked meg van minden papírod, akkor nem biztos, hogy nem jelentettek be.

Ilyenkor a nyugdíj ig. felkéri a volt munkáltatót, hogy küldje be x időszakra a papírokat.

2018. febr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok . Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Egyszer már összenyaláboltam a papirjaimat , de az ettöl a cégtől való papirokat visszadobták, hogy nem voltam bejelentve. De akkor ezek szerint megint probálkozzak a nyugdijhivatalnál, hátha legközelebb nagyobb szerencsém lesz.
2018. febr. 15. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!