Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem kicsik fura...

Csak szerintem kicsik fura hogyha valaki végig a szemedbe néz beszélgetés közben?

Figyelt kérdés
Ilyet pontosan még egyszer sem éltem át eddig, de kicsit megijesztett hogy egy lány valószínüleg nem rossz szándékból, mert mosolygott is közben, de végig a szemembe nézett. Nem bírtam én sem sokszor eltekinteni és nem a szemébe nézni emiatt, mert kicsit frusztráló volt számomra. Mindig amikor visszapillantottam rá ezt éreztem, ezért én is elég sokáig a szemébe néztem.
dec. 15. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
De, nagyon fura.
dec. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Persze, hogy fura, hiszen Magyarországon az átlag kommunikáció közben a telefont nyomkodjuk, mással foglalkozunk gondolatban. Az értő figyelem (ami amúgy a normális kommunikáció része) olyan, mint a japán felsőfok. Idegen tőlünk.
dec. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem gyakran szokott furcsa érzésem lenni mikor hosszan néznek a szemembe. Olyankor általában elég hamar más irányba fordítom a szemem állását, de ugyanúgy érzem ahogy szinte éget a tekintetével.

Nem tudom ez mitől van, de nem, nem csak szerinted fura.

dec. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Egyáltalán nem furcsa, itt kezdődik a normális beszélgetés egy másik emberrel. Sokaknak azért furcsa, mert nem szokott hozzá. Örüljél neki hogy téged figyel és kíváncsi rád. Vagy jobban tetszene ha a mobilját nyomkodná folyamatosan?
dec. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Ez a minimum.
dec. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem bámuljuk a másikat gülü szemekkel, amikor hozzánk beszél, marhára zavaró, és kibillent a koncentrálásból. Nálam ilyenkor kapásból az ugrik be, hogy nem figyel, szórakozik velem, meg akar zavarni, annyira bamba, stb.

Aki elmélyül beszélgetés közben a gondolataiban, nem vizslatja gülü szemekkel a beszélgető partnerét.

dec. 16. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szemkontaktus, érdekli amit mondasz, kíváncsi rád,
dec. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Normális, hogy amikor figyel rád, akkor a szemedbe néz és te is viszonzod ezt. Ugyanakkor valóban van ennek egy olyan szintje, ami már túl sok és elkezded magad kényelmetlenül érezni. Mert ha ezt túltolja az ember, akkor olyan folytogató érzésed lesz vagy hogy mondjam, mintha túlzottan beléd akarna mászni. Kivéve persze, ha te is pont ugyanannyira rá vagy cuppanva az illetőre, akkor viszont egy igazán felemelő és megnyugtató érzés tud lenni, ami közben tele van izgalommal is.
dec. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

igy van ahogy a 8 irja, de nálam például van olyan is, hogy nem birok a másik szemébe nézni, hanem mindefelé jár felfelé nézve, és ezt sokszor tapasztalom, és vissza is jelezte aki erre figyelmes volt.

Valamikor becsukom a szemem, és belülre figyelek, hogy mit mondjak, valamikor felnézek a szememmel, attól függ, hogy az emociókat hol találom meg, ha jó arcolvasó vagy akkor egyből tudod, hogy mi a helyzet.

A lényeg, én sokszor nem nézek szembe, mer túl sok minden jön át a másik emberből, ha hosszan nézem akkor úgy érzni, hogy belelátok, ami szinte igaz is, ettől menekülnek, de attól is idegesek, ha nem nézek a szemükbe, holott amit mondok nem feltétlenül szemtől szembe kellene mondani, de az igazság jó ha szemtől szembe tekintve mondják, mint pl: akarsz a feleségem lenni kérdésre?

jó ha az illető szemébe mondjuk és nem a szomszédra figyelünk vagy aki összead illetőre :-)

dec. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!