Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi lehet az oka, ha valaki...

Mi lehet az oka, ha valaki nem néz a szemedbe beszélgetéskor?

Figyelt kérdés
2010. márc. 1. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Hazudik.
2010. márc. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szégyellős, zavarba jön, esetleg hazudik.
2010. márc. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
önbizalomhiánya van
2010. márc. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Velem is néha megesik, önbizalom hiánya főként, vagy az illetővel nemrégiben történt egy olyan dolog, ami miatt megremegett az emberekkel való kapcsolata, esetleg átverték, kihasználták, megalázták....
2010. márc. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor tini voltam, sosem mertem az emberek szemébe nézni és nem azért, mert hazudtam, hanem azért, mert olyan félénk voltam. Szerintem ez önbizalomhiányból fakadt. Néha a mai napig is zavar, mikor valakihez beszélek, a szemébe nézek és látom, hogyha pofákat vág, összehúzza a szemöldökét stb. Akkor elkezdek filózni, hogy hülyének néz, a külsőm nem tetszik neki vagy csak nagyon koncentrál. Nem szeretek az emberek szemébe nézni, pedig erre úgy nincs különösebb ok. Szerintem még mindig van bennem önbizalomhiány.
2010. márc. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én pár percig a szemébe nézek aztán nem.

Nem azért mert hazudok vagy önbizalomhiány - ez mind b*romság.

Egyszerűen azért, mert ha pl. a földet nézem mikzöben beszél akkor jobban oda tudok figyelni a mondanivalója tartalmára. Engem a szemkontaktus bezavar és akkor az illetőre figyelek, nem pedig arra amit mond.

2010. márc. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elsorolták, szerintem fontossági sorrendben:

1. őszinteség + önbizalom hiánya (ha valaki hazudni akar, legalább legyen hozzá bátorsága... :) )

2. önbizalomhiány

3. koncentrációt zavarja? (én ezt max túlzott dekoltázsnál, vagy túl szép ÉS kellemes kisugárzású beszélgetőpartnernél tapasztalom

4. érdeklődés hiánya (nem valami érdekes, amiről beszélsz v. épp túl lassan nyögöd ki és nem győzi kivárni a mondatok végét)

5. egyéb dologra is figyel közben, tehát ide-oda fordítja a figyelme nagy részét

2010. márc. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

En is ezt szoktam csinalni. De nem szandekosan. En gyerekkoromban onbizalomhianyos voltam, talan igy szoktam meg es igy is maradt.

De amugy is szerintem az ember nem tud folyamatosan a gondolataira koncentralni, ha folyton a masik szemebe nez.

2010. márc. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Vagy utál, és ha rád néz leokád vagy megüt! Én például a főnökömmel vagyok így, ha meglátom a képét köphetnékem támad. Ezért inkáb telefonon dumálunk.
2010. márc. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
én önbizalomhiányos vagyok és hasonló problémával küzdök, nem tudok az emberek szemében nézni. nem csak mások számára lehet zavaró, hanem számomra is irtó kínos.
2016. febr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!