Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy nevezik az olyan embert...

Hogy nevezik az olyan embert aki beszélgetés közben nem mer a szemedbe nézni?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 4. 04:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Szégyenlős. :) Vagy gyáva.
2019. ápr. 4. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is lehet ennek.

Gyáva, zavarban van (pl ha úgy kedvel vagy nem szeret beszélni az adott témáról..stb), esetleg rossz lelkiismeret/rossz tett.


Rengeteg tény/esemény befolyásolhatja, miért is viselkedik úgy ahogy.

Ehhez neked kell ismerni a jeleket/személyt. Vagy szimplán megkérdezni.


Volt olyan alkalmazottam, aki tartott tőlem "jajj itt a főnök"...

Csináltam a kis csoportomnak közös programot, majd amikor felengedett picit az illető magammal hívtam beszélgetni és hagytam kibontakozni.

Elmondtam ne a felettest lássa bennem, hanem azt: Én is ember vagyok, velem is lehet beszélgetni és öszintének lenni, ahogy a másik 4is teszi (sőt olykor ők se kímélnek és ezt értékelem, ebből 2-t régebb óta ismerek s barátaim).


Ne vonj le egyből következtetést, ismerd meg.

2019. ápr. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Tudom , ő a Jani.
2019. ápr. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
Sunyi.
2019. ápr. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%
Önbizalomhiányos.
2019. ápr. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Vagy autista pl
2019. ápr. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
9%
Nem is kell merően a partner szemébe nézni, mert az a felsőbbrendű állatoknál az agresszió jele. Tehát annál van a baj, aki állandóan a partner szemébe néz és ezzel akarja megfélemlíteni, ezzel akarja az igazát érvényesíteni.
2019. ápr. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%

Erre nem lehet konkrétat válaszolni, mert ez többféle személyiségtípusra is jellemző.

Épp ezért nem értem 6-os miért lett így lepontozva, mert az egyik valóban az autizmus.

De ezen kívül lehet introvertált, aspergeres stb.

Lehet az is, hogy vonzódik az illetőhöz és zavarban van.

Vagy lehet az is amit fentebb írt valaki az alkalmazottjáról, hogy valamiért tart a másik féltől, alárendeltjének tekinti magát.

Voltam én is hasonlóan munkaadómmal. Eleve mások által is vérfarkasnak volt beállítva, és így is álltam hozzá, kerültem mint a tüzet. Aztán mikor megismertem az emberi oldaláról, azóta teljesen más lett a viszonyunk, úgy állok elé, mint emberhez, baráthoz.

Tehát nincs erre egyetlen kifejezés, hogy hogyan nevezzük ezeket az embereket, mert sokféle oka lehet.

2019. ápr. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szociális fóbiás vagyok, nekem ezért nehéz. Annyira koncentrálok, hogy a szemébe nézzek, hogy nem tudok figyelni arra, amit mond.
2019. ápr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is a szociális fóbia miatt. Egyszerűen reflexesen elkapom a tekintetem. Hiába próbálom magamra erőltetni a szemkontaktust, hiszen "így illendő", de nem megy.


Legtöbbször szégyenlősség az ok, de lehet egyéb is.

Autisták a túl sok inger miatt kerülik. De lehet rossz szokás is.

2019. ápr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!