Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagy jó vesztes?

Mennyire vagy jó vesztes?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, h a legtöbb ember nem tud veszíteni. Ha kialakul egy vita és az egyik fél vesztésre áll, akkor 2 dolog történhet:

1. Személyeskedésbe fordul a dolog.

2. A vesztésre álló fél elkezd hazudni, h így próbáljon felülkerekedni a vitában.

A legritkább esetben látok arra példát, h valaki azt mondja: igazad van, én tévedtem.

Te mit gondolsz magadról? Mennyi tudsz veszíteni?


dec. 15. 23:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Én lányok közt láttam ilyet nemrég, ott se akarta elfogadni a vesztes fél hogy alulmaradt.
dec. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Kitana. ***** válasza:
37%
A legritkább esetre azért is látsz kevés példát, mert nem jönnek rá, hogy tévedtek, továbbra is a saját igazukban hisznek, csak közben fel is idegesítették magukat, hogy a másik nem ért velük egyet és ennyi a vitakultúrájuk, hogy személyeskedés és társai. Ők a saját szemükben nem vesztesek, hanem a másikat tartják fogyatékosnak és ezt ki is fejezik.
dec. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

2

Ez részben igaz, de amikor bebizonyosodott a másik igaza utána se akarta elfogadni a vesztes.


Egyes voltam.

dec. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#3 igen, az ilyen egzakt esetekre gondolok leginkább.
dec. 16. 00:34
 5/14 A kérdező kommentje:
Érdekes, h sokkal több privát üzenetet kapok a kérdéssel kapcsolatban, mint nyílt választ. Bocs, de nem válaszolok senkinek privátban. :D
dec. 16. 00:39
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Vitában nincs vesztes. Vagy nincs nyertes sem, vagy 2 nyertes van. Van egy barátom.., a vitáink TÖBB, mint fele úgy végződik, hogy "na akkor ahogy látom, igazából erről is ugyanazt gondoljuk" / "ezt is ugyanúgy látjuk".

Ha olyan van, ahol én tévedtem, akkor is nyerek, hisz a vita végére rájöttem egy hibára a gondolkodásomban, vagy tudásomban, vagy éppen ami, ami így kijavításra került. Ez nyerés, nem vesztés.


Amúgy én jó vesztes vagyok. Nem itt, mert itt nem lehet veszíteni, hanem mindenhol máshol. A móka része. Bár általában nyerek mindig mindenben, amikor nem, észre se veszem. Ugyanaz a móka, mint nyerni. Inkább az odajutás foglalkoztat. Egy társasban is a végig menetel a móka, nem az, hogy elmondhatod, hogy "40 éve játszottam egy társast, és nyertem".., hanem az, hogy "40 éve összeültünk barátokkal és egy hatalmasat társasoztunk, nagyon vicces helyzetek voltak, nagyokat nevettünk, komikus volt az egész".

dec. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Én egyszerű vesztes vagyok. Ha valaki nálam jobban látja a dolgokat, és én azt nem vettem észre, vagy nem tudtam, már mondom is, hogy igazad volt. Ha nekem van igazam, és a másik erőlteti, hogy nem, akkor elfogadom, majd rájön. Nem kezdek el 5 embert hívni vagy guglizni. Ego kérdése az egész, általában annak a legnagyobb, aki a legtudatlanabb.
dec. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

Vitatkozni még idegenekkel se szoktam, rizikós dolog nyilván, aki a versenytársat keresi valakiben, számoljon vele, hogy esetleg orrba lesz verve...

Halál idegesítenek az ilyen emberek, van pár szakterület, amiben profi vagyok, és akkor nyomja a magáét.

Rá szoktam hagyni, és látja, hogy nem ellenkezek, totál biztos a hülyeségében.

Még egyszer mondom, baromi gyerekes, és felelőtlen dolog a vita.

Még amiben totál biztos is vagyok, arról is sokszor feltételen módban beszélek.

Alapvető etika, hogy megadom a tiszteletet a másiknak, és nem kezdek el vele vitatkozni.

dec. 16. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Van egy bölcs mondás: ne vitatkozz idiótákkal.

Erre azért hosszú évek tapasztalata kellett, míg rájöttem, hogy felesleges belemenni olyan vitákba, ahol a másik fél nem törekszik a megértésre, csak a maga igazát akarja ész nélkül is de bármi áron bizonyítani. Az ilyen embereket elengedem, had higgyék, hogy igazuk van.

Van néhány/ kevés olyan jóbarátom akikkel szívesen vitázok, mert jó a vitakultúrájuk, van véleményük, nyitottak a másik meghallgatására és képesek változtatni az álláspontjukon ha új információhoz jutnak. Tudnak érvelni, reflektálni és újat tanulni. Ilyenkor nem az van, hogy ki győz, kinek van igaza, hanem közelítjük egymáshoz az álláspontunkat, megvizsgáljuk másik nézőpontból az adott témát. Ez inkább eszmecsere, ahol a végén közösen nyugtázzuk, hogy ez jó beszélgetés volt.

dec. 16. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok dologban vesztek, körülöttem sok ingyenélő, pióca van egyed van, akik csak nyernek, így le*rom, mert az élet olyan, hogy 1* ad, de máskor elvesz:).
dec. 16. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!