Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy férfi hogyan kommunikálja...

Egy férfi hogyan kommunikálja azt hogy egy vesztes, semmirekellő ember?

Figyelt kérdés

Anyagilag semmire nem jutottam 43 éves koromra, mert alapvetően lusta vagyok. Éppen csak annyit dolgozok általában hogy alapszinten el tudjak élni, tehát ki tudjak bérelni egy 1 szobás lakást, félretegyek havi 50-100 ezer forintot és az alapszintű dolgok meg legyenek: ennivaló, ruha.


Autóm és még jogsim sincs természetesen. Egy AM jogsit csináltam meg, és egy 240 ezer forintos 22 éves robogóval járok télen nyáron meg bicajjal.


Viszonylag gyakran váltok munkahelyet és munkában sosem erőltetem meg magam, inkább arra koncentrálok hogy minél kevesebb stressz érjen, sokat alszom, pihenek és a magam szintjén szórakozok: sport, túrázás, olvasás, hobbik ilyesmi. Nyaralni természetesen soha nem voltam még.


Viszont az emberek nyilván csak a külsőt látják, és azt gondolhatják normális vagyok, ezért kérdezik a normál kérdéseket, hogy gyerekek, család, ház, lakás vásárlás ami egyik sincs természetesen ilyen életmóddal és sajnos vagy mindig elviccelem a kérdést, vagy ami sokkal rosszabb hogy hazudok valamit.


Viszont jobb lenne a nyílt kommunikáció de ugye nehezen veszem rá magamat, mert én hiába érzem így önazonosnak magamat, hogy én ez vagyok, de tudom hogy másokat ez elég sokkolóan fogja érni és talán még hitetlenkedve fognak nézni.


2023. jún. 20. 22:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem akarod elmondani, nem mondod el, vagy ugyanúgy kommunikálod, mint eddig. Bár úgy látom, ez téged zavar, úgyhogy azon viszont te tudsz változtatni, hogy ne legyél semmirekellő. Keress akkor normális munkahelyet, ami hosszú távú is, fejleszd magad, rakd le a jogsit, ne legyél lusta, aztán nem kell sehogy lekommunikálni ezentúl, hogy vesztes vagy.
2023. jún. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

# 1


a munkák nem nem voltak hosszútávúak, én hagytam ott őket: design stúdió, múzeumi fotós, gyártás előkészítő PCB technikus, ilyesmi szellemi munkák.


Azért szeretném kommunikálni azt ami van mert szerintem én már ez maradok.

2023. jún. 20. 23:05
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Szerinted ez maradsz? Ez a hozzáállás? Ez akarsz maradni, vagy változtatni akarsz? Nem mindegy. Ezen simán lehet változtatni, csak akaraterő kell.
2023. jún. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

# 3


igen lehet de az kőkemény stresszel jár, azt pedig bármi áron de elkerülöm. Nem stresszelem magam. Ez a problémám ezzel.

2023. jún. 20. 23:12
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan miért lennél vesztes?

Úgy élsz, ahogy neked tetszik, kényelmesen elvagy így, nem tartozol senkinek számot adni, eltartod magad, még félre is tudsz tenni.

Kedvedre túrázol, szórakozol, stb.

Neked ez a szabadság, nincsenek kötöttségeid, nem taposómalomban vagy.

Lehet sokan még irigyelnének is.

Hát élvezd az életed, ha így megfelel :)

2023. jún. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Miért járna kőkemény stresszel? Mások is tudnak normálisan dolgozni, normális munkahelyen hosszútávon stressz nélkül, neked miért ne menne? Építs már magadnak egy egzisztenciát. Vagy ha megfelel ami most van, akkor meg ne picsogj, hogy vesztes vagy és le kell kommunikálnod. Ha jó ez így, akkor maradjon így, azt kész.
2023. jún. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy ha félreteszel havi 50-100ezer forintot, abból miért nem csináslz belőle pl egy jogsit meg veszel valami használt skodát?

No, nem mintha kéne autó igazából. De akk miért nem mész el nyaralni? hisz a pénzed bőven megvan rá. Vagy simán csak nem érdekel?


Igazából nem látom hol a probléma. Többet teszel félre havonta, mint a magyarok többsége. Az, hogy ezt nem mutogatod, az teljesen egészséges. Miért lennél vesztes?

2023. jún. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Ha elvagy így, akkor öld ki magadból a szégyent, aztán kész. Fenn tudod magad tartani, az életed meg nem üres (sok ember még ezt sem mondhatja el magáról; bent döglenek a lakásban és nyomkodják a netet, aztán ennyi) szóval annyira mégsem vagy vesztes. Megmondod hogy bérled a lakásod, aztán kész.


Ha meg jobbat akarnál, de tényleg nem bírod a stresszt - ilyen is van, NEM vagyunk egyformák - akkor menj el pszichológushoz, az majd ad tanácsokat, hogy hogy tudod túltenni magad rajta, és így nem egyedül kell nekivágnod a változásoknak.

2023. jún. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Jól csinálod,mert úgy élsz,ahogy szeretnél.

Nem azért vagyunk,hogy megfeleljunk apucinak,anyucinak, a képmutató társadalomnak, sem azért,hogy ha kell ha nem család és gyerek projekt töltse ki az időnket.

Én is magam vagyok és nagyon jól érzem magam ,férfi létemre.

Azt csinálok,amit akarok, oda megyek,ahová akarok.Szánalommal látom a sok rossz kapcsolatot,unott házasságot és sajnálom a sok gyereket,akivel nem foglalkoznak, mert telefont nyomkodnak.

Egy családos munkatárs kivételével az összes családos,vagy párban élő ismerősöm boldogtalan,megkeseredett,unja az életét. 22 és 59 év közöttiekről van szó.

2023. jún. 21. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
Miért kéne magyarázkodni bárki felé? Engem is kérdezgettek számonkérően emberek, és kiiktattam őket az életemből. Felnőtt ember vagy, úgy élsz, ahogy akarsz, nem tartozol senkinek elszámolással.
2023. jún. 21. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!