Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem bunkóság...

Csak szerintem bunkóság direkt nem segíteni valakin? (lent)

Figyelt kérdés

Ha valaki látja, hogy a másiknak valami nehezen megy és ő nagyon egyszerűen tudna segíteni (semmibe nem kerül) de ehelyett direkt nézi empátia-mentesen ahogy a másik szenved.


Nincsenek rosszban vagy ilyesmi, nincs semmi előtörténet ami indokolna bármilyen viszonyt.



dec. 22. 15:40
A kérdező szavazást indított:
Bunkóság.
Nem bunkóság.
26 szavazat
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
+1 megjegyzés: Az kimaradt, hogy a másik fél aktívan segítséget is kér. Tehát az nem ellenérv, hogy "nem tudta elfogad-e segítséget".
dec. 22. 15:41
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ ki a másik és milyen segítséget vár.
dec. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Lehet, hogy a kettejük között nincs elősztori, de az, akinek segíteni kellene, már megjárta ilyennel.

Nekem voltak már jó és rossz tapasztalataim ilyen téren. Persze itt biztos azt fogod mondani, hogy a segítségre szoruló nem olyen (lehet pont te vagy az), de sok esetben nem lehet igazán tudni.


Nem mondom, hogy soha nem segítek, de nem feltétlenül ugrok mindig mindenkinek gondolkodás nélkül...

dec. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Ha az illető nem nyitja ki a szájat, hogy szüksége van segítségre, miért gondolja, hogy gondolatolvasó vagyok?

Nagyon nem tudnak az emberek kommunikálni. De a kéretlen segítségkérés lehet, hogy valakinek nettó hátráltatás.

Nagyon nem mindegy, milyen szituációban van ez. Példát írj, kérlek.

dec. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Bocsánat, látom kér. Akkor az, bunkóság.
dec. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Ha semmilyen előstory nincs, akkor bunkóság. Tapasztalatom szerint azonban mindig van előstory.
dec. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ettől a mai magyar társadalomtól ez várható már csak el.

Emlékezzetek vissza a 2006-2010-es időszakra: "mindenki legyen önálló", "vége a jóléti társadalomnak": pofázta a nép.

Hát akkor itt van:).

dec. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%
A világ leggazdagabb embereinek pár milliárd dollár a vagyonukból fel sem tűnne, mégsem osztogatják boldog boldogtalannak. Bunkók lennének? Nem hiszem.
dec. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
8-as, ugye tudod, hogy azonak az embereknek nem készpénzben van a vagyonuk.
dec. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kimaradt: NEM pénzbeli segítségről van szó, hanem útbaigazításról/tanácsról.


Kb 1-1,5 PERC lett volna neki.

dec. 22. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!