Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kéregetők a buszmegállóban,ti...

Kéregetők a buszmegállóban,ti mit csináltok?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben észrevettem, hogy egyre gyakrabban találkozom koldusokkal/kéregetőkkel a buszmegállóban, és kezdek aggódni emiatt.Ezek a kéregetők sokszor agresszívvá váltak. Elmondtam nekik, hogy nem hordok készpénzt, de ez sajnos nem mindig volt elegendő nekik.

Kérnek cigit,fülbevalót, telefont, táskát, kártyát vagy akármit, és ha nem adok nekik, akkor agresszívvá válnak.Többször is előfordult, hogy erőszakoskodtak, kipakoltatták a táskámat, a pénztárcámat vagy akár megrángattak,rettentően megalázó volt…

Még az is megtörtént velem nyáron hogy az egész családjuk leköpött a buszon azért mert az egyik rokonnak nem adtam pénzt. Jogsim nem mostanában lesz mert nagyon drága, így a buszmegállóban való várakozás elkerülhetetlen számomra(ez nem 1 buszmegállóban történt meg hanem kb az összesben)

Kíváncsi lennék, hogy mások is találkoztak-e hasonló helyzetekkel, és hogyan kezelik ezt a problémát. Van valakinek hasznos tippje vagy tapasztalata a hasonló helyzetek kezelésére,főleg hogyha több c*gány jön oda akik látszólagosan agresszívak és bevettek valami szert?

A “várd meg a kövi buszt” nem opció mert nem budapesten élek ahol 5-10percenként járnak a buszok.

18/N



dec. 27. 15:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
79%

Elküldöm őket a f.aszba. 22/N


Hogy a gyászban pakoltatták ki veled a táskád és a pénztárcád? Egy csecsemő is jobban ragaszkodik ahhoz, ami az övé...

dec. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
85%

Részvétem hogy ilyen gettós helyen kell élned. Igaz, lassan az egész ország egy hatalmas gettóvá válik...

Amit én javaslok, az hogy ne állj szóba velük, és főleg ne magyarázkodj nekik. Élősködő söpredékkel semmi dolgod normális emberként, ezeket kár is emberszámba venni mert csak visszaélnek vele. Nem kell arrogánsnak sem lenned az feldühíti őket, hanem semlegesen le kell terelni őket és haladni tovább. Sose állj meg. Ha mégis meg kell állnod pl várakozni, azt olyan helyen tedd ami védettebb, normális emberek vannak a közeledben, kamera, és minél kevesebb ilyen suttyó.

Ja és ajánlok gázsprayt is a zsebedbe. Eljöhet az idő hogy végül használni kell, ha esetleg megtámadnának.

dec. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
37%

Azért elképzeltem, ahogy sorban áll egy 5-6 fős família, és egymás után váltogatják a helyeken, hogy épp ki fog leköpni. Vagy körbeálltak és egyszerre történt? Érdekes történet.

Kipakoltatták a személyes holmidat és megrángattak? A valóságban ha akár csak egyszer történne veled inzultus, még a környéket is nagy ívben elkerülnéd, csak hogy ne ismétlődjön meg egy ekkora trauma. Vagy esetleg a rendőrségnek lenne jelezve, hogy mi történt.


Erősen kiszínezted a sztorikat.

dec. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
#1 Nem szerettem colna 3 c*gany ferfinak visszaszolni,mivel tudtam hogy tenyleg nincsen kp-m a penztarcaba ezert nem volt mitol felnem,ha a kartyamat elveszik akkor letiltatom.
dec. 27. 15:32
 5/32 A kérdező kommentje:
#3 A familia hangosan mondta hogy en voltam az a paraszt lany aki nem adott multkor az Otto nevu fiuknak penzt,majd a ferfi es a no is lekopott,kozbe ment az atkozodas.De akkor gyere ide el legyszives es nezd meg a sajat szemeddel,tudod hanyszor volt peticio az ilyen emberek miatt? Csak a polgarmester magasrol leszarja.
dec. 27. 15:35
 6/32 anonim ***** válasza:
91%

Ki kell állni magadért, mert ki fognak rabolni. Hordj magaddal paprika sprét, nem is kell használni, csak közölni, hogy vagy elhúz a francba, vagy lefújod. Vagy hogy rendőrt hív, ha nem hagy békén.


Én mindegyiknek csípőből és durván válaszolok, hogy érezzék, nem fogok hajlani, megtörni, nem fogok úgyse adni semmi.


32 vagyok, de amikor 18-20 körül voltam, mint te, két olyan eset volt, ami miatt kihúzom ma már magam, és senkinek se adok semmit, bármilyen szöveggel jön, mondom a paprika sprét meg a rendőrt, aztán elhúznak a fenébe.


Áruház parkolójában odajött hozzám egy fiatal csaj, hogy adjam oda neki a százast, ami a kocsiban volt, mondtam, hogy nem az van benne, hanem az a műanyag izé. Erre leqrv@zott, meg mindennek elhordott, hogy így a rák meg úgy a halál, követett a kocsihoz, ahol apám ült, akkor állt csak le, mikor apám kiszállt, de még neki is odaszólt, hogy dugja fel magának a százast.


A másik meg buszmegálló, mentem a koliba nagy utazótáskával, jött egy idősebb nő, hogy adjak már neki aprót, mert elhagyta a bérletét és jegyet akar venni. Mondtam, hogy nincs apróm, erre mondta, hogy akkor a táskámból adjak már neki valamit, biztos van benne valami, ami nekem nem kell. Mondtam, hogy nem tudok segíteni, de ott állt mellettem amíg meg nem jött a busz, és kiabált meg szidott a járókelőknek, hogy egy hülye qrv@ vagyok, aki nem segít, pedig tudna, mert nézze meg mindneki, mekkora táska van nálam, mégse adok a rászorulóknak semmit...


Ezután vettem amúgy a paprika sprét.

dec. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
83%
Pfuj, ez hol van? Sose történt velem ilyen. Budapesten élek.
dec. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
56%
Miért nem hívsz rendőrt?
dec. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

#6 Es ha tobben vannak? Akkor a sprayt hogy hasznaljam vagy mit csinaljak? 😔

#7 Privatba leirtam.

dec. 27. 15:41
 10/32 anonim ***** válasza:
85%
Érj ki pont akkor, amikor jön a busz. Vagy várakozz messzebb. Tegyél bejelentést az önkormányzatnál.
dec. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!