Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért más lesz sikeresebb?

Miért más lesz sikeresebb?

Figyelt kérdés

Megvoltak a kötelező karácsonyi látogatások. Megint rá kellett jöjjek, hogy egy lúzer vagyok.

A lényeg tömören, hogy van egy gyerekünk, a férjemmel albérletben élünk és próbálok valami úgymond gyerekbarát munkahelyet kifogni. Angolul felsőfokon, spanyolul társalgási szinten beszélek. Mégsem kellek sehova.

Erre a férjem unokatesójáék nagy mellénnyel mesélték az ünnepi asztalnál, hogy a nőt visszament dolgozni home office-ba, heti 3 nap a régi munkahelyére irodavezetőnek. Hozzáteszem semmilyen irodai tapasztalata nincs, a számítógépet talán sikerül bekapcsolnia stb. És őt 6 év otthonlét után visszaveszik egy jobb pozícióba.. engem meg elküldtek és nem találok melót. Semmiért nem dolgoztak meg, szülőktől kaptak házat, kocsit, de persze mindig azt hallgatjuk, hogy ők mennyit küzdenek.

Őszintén rohadtul elegem van, hogy minek tanultam, minek képeztem magam, ha állandóan az van, hogy a hülyéknek van szerencséjük? Nem ez az első eset, hogy feleslegesen küzdök. Egy lúzer baromnak érzem magam, amíg mások csak röhögnek rajtunk, hogy semmit sem tudunk felmutatni.

Azt sem mondhatom, hogy ez azért van, mert én mással foglalkozim, mert náluk irigyebb embert ritkán látni. Múltkor éppen azért sírtak, mert a tesójáék kaptak még egy autót a szülőktől, ők meg nem és ez mekkora igazságtalanság.

Szóval tudom kicsit katyvasz amit írtam, de magam alatt vagyok. Amire újra összeszedem magam, kapok megint egy ilyen hírt valakiről, hogy a semmire mittudomén előléptették. Mi meg csak próbálunk tisztességesen előrelépdelni és nem megy...

Leginkább köszi, ha elovastad


dec. 28. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
20%

És mihez értesz a 2 nyelven kívül?

Gondolom fogalmad sincs mit csinál egy irodavezető, így azért irigykedsz csak

dec. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem irodavezető volt ott előtte, hanem egy operátor.


IT háttérrel vagyok, mellette dolgoztam ügyfélszolgálaton, pénzügyes diplomám van, köszönöm.

dec. 28. 12:33
 3/10 anonim válasza:
84%

Lehet fájni fog, de őszinte leszek hozzád.

Téged pontosan az érdekel, hogy ki mit ért el, ő miért, illetve, hogy mások mit gondolnak rólatok.

Amíg ilyen gondolatok vannak a fejedben, addig ne is várj semmi változást, mert ezzel csak mégjobban ráteszel, hogy azt érezd lúzer vagy.

Nem tudom hány éves vagy, de ha gyereked és párod van, már rég nem szabadna így gondolkodnod.

Illetve semmit le sem írtál milyen végzettséged, a szakmád esetleg, de neked van spanyol társalgási szinted.

Ezekből eltudom képzelni az önéletrajzodat ha a legfontosabb dolgokat itt kihagyod, de a legkevésbé fontosan hozzáteszed.(Mert spanyollal nem sokra mész itt)

Ha változtatni szeretnél ahhoz te kellesz, az akaratod, és mellőznöd ezt a hozzáállást.

Ha meg nem megy,megöregszel, gondolj rám és jusson eszedbe kérdés: Na végül mit szóltak a többiek?

dec. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

#3: Nem az volt a kérdés, hogy előtte mi volt, hanem tudod-e mi az irodavezető pozíció. nyilván nem, azért irigykesz rá továbbra is.


Tehát van tinglitangli szakmai tasztalat és valami nem megfoglható diploma, amivel meg tapasztalat nincs. Hát ezért nincs munkád

dec. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Mindent leírtál a nőről és a férjéről kb., csak magadról nem.

Te mit teszel azért, hogy legyen munkád? Csak várod a sült galambot hogy valaki felkeres, vagy jelentkezel is állásokra, amiket úgy gondolsz eltudnál végezni? Ha a második jogos a kiakadás hogy eddig senkinek se kellettél. De ha az első vagy egy harmadik eset, az kicsit más tészta.

Különben is, ne foglalkozz az ilyenekkel. Csináld a magad dolgát előbb-utóbb neked is lesz olyan, ha nem jobb életed, mint nekik. Lehet hogy jogosan kapta meg az állást, nem tudhatod a teljes előzményt, foglalkozz a magad dolgával, akkor eredményesebb leszel.


És ha nagyon akarnád a munkát, már csak az angol felsőfokúddal is eltudnál helyezkedni bárhol. Sok angol tanár ezért nem dolgozik közoktatásban, mert máshol többet keresnek. Pl. ha akár tudnál segíteni más angol tanulásában, akkor nyithatsz egy tanodát. A körzetemben egy gyereknek egy óra 6000 Ft. Persze csak ha meg van a minőség, de felsőfokúval csak meg lenne. Szóval, ha heti egyszer fogadsz egy gyereket ennyi pénzért, az havi 24000 Ft. De nem csak egyet ha már az a munkád. Vagy ezt akár a spanyollal is megteheted, elég kevesen beszélnek spanyolul az országban szerintem, pedig elég vonzó nyelv.

dec. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es totál igazad van.


Viszont ő/ők is folyamatosan mással foglalkoznak. Valamint ismerem, hogy mihez értenek, a végzettségüket.

Egyszerűen tényleg ennyi, hohy hogyan tudod eladni magad manapság? Teljesen mindegy a tudás, tapasztalat? Mert ez is igaz, hogy én nem vagyok a jó előadó típus, vele ellentétben mondjuk. Akár hazugsággal is.

Ennyi lenne a titok?

dec. 28. 12:47
 7/10 A kérdező kommentje:

Tudom mi az, hogy irodavezető, bár konkrétan az ő cégüknél nem tudom teljesen, mert ugye ez is eltérhet cégekenként.


Egy olyan munkahelyet szeretnék, amit össze tudok egyeztetni a gyerek mellett. Van megfelelő tapasztalatom és végzettségem, hogy ne gyárban, vagy mekiben dolgozzak.


Akik pedig csak annyit tudnak írni, hogy irigy vagyok még nyugodtan írják. Ez még nem válasz arra vonatkozólag, hogy miért az jut előre, akinek nincs tapasztalata vagy végzettsége.

dec. 28. 12:54
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"miért az jut előre, akinek nincs tapasztalata vagy végzettsége?"


Kapcsolatok.

dec. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
55%

Csak ezt kérdezed, hogy más miért.

:D

dec. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezt kérdezem.

Nem azt, hogy akinek megvannak a releváns végzettségei és tapasztalatai ő miért jut előre, vagy aki keményen dolgozik, annak miért van. Hanem akinek nincs neki miért is jár?

dec. 28. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!