Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ők érdekesek, mert beszélnel...

Ők érdekesek, mert beszélnel róluk?

Figyelt kérdés

Szokták mondani, hogy csak arról beszélnek ha valaki jól csinálj, meg nézd meg, hogy mondanak rólad valamit, hogy ki mondja. Na meg azért beszélnek rólad, mert irigyelnek stb.


Ilyenkor eszembe szokott jutni, hogy mondjuk az emberek beszélnek Mariskáékról, hogy milyen rendetlenek, de ők meg elhiszik, hogy mekkora menő, mert róluk beszélnek. Vagy éppen Pistáék örököltek egy házat, beszélnek róluk, irigykednek is, aztán ezáltal azt gondolják mekkora királyok, hiszen a többi ember előtt járnak.

Vagy most akkor hogy van?


dec. 30. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg teljesen mindegy hogy a Marikáék koszosságáról folyik a trécselés vagy a Pistáék örökölt házáról, a lényeg hogy akik állandóan kibeszélik az embereket, nincs jobb elfoglaltságuk, nem elég érdekes az életük, hogy az övékkel foglalkozzanak,ezért foglalkoznak a máséval. Természetesen ha pozitív dologról van szó, mint pl a ház, a jólét,vagy hogy a szomszéd orvos és milyen jól keres, ahhoz társul némi irigység is.
dec. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy a lényeg, én nem foglalkozom azzal más mit gondol rólunk #1
dec. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
"Érdekes" én nem érzem szükségét, hogy másokat figyelgessek, és róluk különféle elméleteket gyártsak. Talán mert nem vagyok olyan , hogy ne tudjak az időmmel mit kezdeni, az év 365 napjába?
dec. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a másokról való pletykálás a világ egyik legunalmasabb témája. Nem az az érdekes, akiről beszélnek, hanem az az unalmas, korlátolt, ostoba ember, aki másokról beszél.
dec. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hitlert és Sztálint is felemlegetik a mai napig, ergo beszélnek róluk, de amit tettek, az közel sem volt olyan "menő" meg "jó". Gondoltam ezt leírom.


A negatív reklám is reklám igazából, tehát attól, mert sokat beszélnek róla/róluk, még nem csinálnak semmit jól.


Illetve még egy dolgot had írjak. Aki másokról beszél, pletykál főleg, más magánéletével foglalkozik stb. annak a saját élete annyira unalmas és szánalmas (konkrétan nincs is saját élete), hogy az már nevetséges.

Akinek van élete, az nem máséval fog foglalkozni, ebben biztos lehetsz kérdező.

jan. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Vajon hol lehet a határ, ha lehet így fogalmazni?

Mert ismerek nem egy olyan embert, akinek tényleg teljes az élete, mégis szeret másokról beszélni.

jan. 1. 19:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet teljes az élete ha unalmas.
jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"mégis szeret másokról beszélni"


Ezt fejtsd ki jobban.

jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!