Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyit főztök otthon? Milyen...

Mennyit főztök otthon? Milyen gyakorisággal teszi ki az étkezéseteket rendelt és/vagy instant, kész étel? Anyagilag számotokra jó, rossz vagy semleges döntés, hogy úgy és annyit költesz élelmiszerre, amennyit? Szüleitek kommentálják?

Figyelt kérdés

/KIsregény iromány, a kérdéshez egyáltalán nem kötelező, még csak nem is ajánlott. Aki nem szeretné elolvasni, ne olvassa. :) /


Nagyon kíváncsi vagyok a ti szokásaitokra.


Én még itthon élek. Apám zömében megjegyzéseket tesz, ha az itthoni főtt étel helyett a saját pénzemen vásárolt kész ételt vagy ázsiai instant levest, tésztát eszek. Szoktam enni abból is, amit ő csinál, de sokszor már nagyon unom az itthoni ízvilágot. Egyéb iránt nem eszek férfi adagot, tehát szedek egy számomra kellemes mennyiséget, ami szerinte az tányérpiszkolás.


Nem mindenképp veszek kész ételt. Ha látom, hogy van a spárban akciósan, és szeretem vagy megkóstolnám, mert annyiért az eredeti árával ellenben megéri megvenni, megveszem. No meg, egy bolti lasagne adagot simán elnyammogok két adagban.


Ő sem veti meg az instant levest, a gyorséttermi ételeket sem, de csak nagyritkán él az utóbbival, a levesekből meg 200-400 forintosakat eszi, de abból vesz néhány, sokáig a szekrényben van.


Nálam ez a "nagyon komoly mennyiség" mondjuk havi 4x 1000 ft-s sparos pizza, 1x lasagne 1200 ft körül, 5x 500 ft/db instant tenger gyümölcsei leves. És a munkahelyemen kapok enni, nem viszek itthonról és nem is veszek bentre semmit.


Amikor apám nagyritkán nincs itthon, szoktam magamnak összeütni pl. káposztasalátát és húst együtt megpirítom wokban, aztán szószt csinálok hozzá. Általánosan viszont igaz rám, hogy ami 25-30 percnél tovább tart, ahhoz a konyhában nincs türelmem akkor sem, ha nem kell mellette állni árgus szemekkel. Rendelni nem szoktam, sokallom. Úgy vagyok vele, hogy amíg nem sajnálom, nyugodt szívvel kiadhatok annyit, amennyit, hát nosza. Félre tudok tenni egy keveset, magamra is tudok költeni, utazgatni nem vágyam... Nekem ez így egyelőre kellemes. Csak hát mindig hallgatom apám megjegyzéseit, és ez szöget ütött a fejemben, hogy másoknál, akár otthon élnek, akár külön, hogyan csinálják és a szülők mennyire véleményezik kéretlenül az életvitelüket.


dec. 30. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én például ha normálisan étkezem és az évnek a 98%-ban így teszek akkor soha nem rendelek, és nem is nagyon veszek kész ételeket. Mindig én magamnak és előre meg szoktam tervezni, hogy mit mikor mennyit étkezem. Összességében így, hogy mindig főzök ami kb 2 vagy 3 naponta biztos (és két félét is) takar, mivel java részt én mindig főt ételeket eszem (a napi két étkezésemre) így lemegy rá olyan havi 65-70 ezer. Ez ilyen szeptemberi adat. Azóta nem számoltam, de akkor kb ennyire jött ki.


Számomra az a két elsődleges szempont, hogy:

1. Ne legyen zsíros, olajos vagy cukros és kalóriabomba.

2. Finom legyen amit készítek vagy megveszek.

dec. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálam teljesen változó, mert van, hogy a szüleim - akik nem szokták meg több év után sem, hogy már nem 4 emberre kell főzni, csak 2-re - szoktak szólni, hogy sokat főztek és nem kérek-e, mert nem akarják egész héten ugyanazt enni. A munkahelyemtől SZÉP kártyára kapok pénzt, kérhetjük akár a maximális keretet is, így ha éppen fáradt vagyok, vagy bemegyek az irodába, akkor inkább veszek valamit készen, így olyanokat is tudok enni, amit én nem tudok elkészíteni valami miatt, és változatosabb, mint hogyha csak főznék.

Rendelni nem szoktam, mert nem esik nehezemre elmenni akár a boltba, akár egy kifőzdébe, közel vannak ezek a helyek ott is, ahol lakom, ott is, ahol a munkahelyem van, meg szeretem látni, amit meg fogok enni. Max. pizzát rendelek, de azt nagyon ritkán, egy évben 1-2 alkalom, vagy annyi sem.

Most úgy érzem, hogy kiegyensúlyozottan költök ételre, nem vagyok megszorulva, amivel tudok, azzal spórolok, például Munch, vagy a Lidl zöldség-gyümölcs ételmentő dobozai, jól tudok tervezni a SZÉP kártya kerettel is.

A szüleim nem szólnak bele, néha cserélünk, van olyan receptjük, ami tőlem van. Amíg velük éltem, addig sem szóltak bele.

Szoktam tartani instant ételt itthon, mert van, amikor annyi dolgom van, hogy legyen valami, amit gyorsan össze lehet dobni és nem egy szendvics. Ez sem rendszeres.

dec. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap főzök, mert érzékenység miatt "instant" dolgok 90%-a nem jön szóba :)
dec. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában szoktam rá arra hogy keveset főzök, előtte évekig napi szinten csináltam mindenfélét. Egyszerűen belefáradtam már, ráadásul ha olyasmit készítenék amit szeretek is (pl. oldalas), akkor nem jövök ki olcsóbban a készételekkel szemben. Éppen ezért sokszor járok a Spar To Go-ba, vagy épp egy sima Sparba, ahol van hűtőben előre csomagolt.


Pizzából, hamburgerből, és hasonló, gyorsan elkészíthető dolgokból viszont nem szoktam hűtött vagy fagyasztott verziót venni, azokat inkább megcsinálom magam. Drágák is, spórolnak is a feltétekkel, és az ízük, állaguk se olyan.


Hogy számokat is mondjak: Régen sose vettem készen semmit, mindig magam főztem. Most viszont oda jutottam, hogy hetente háromszor főzök maximum, néha még ennyiszer se. Szeretnék majd visszaállni a főzésre, de jelenleg se időm, se energiám, se pénzem, ha tényleg ki akarok tenni magamért, és mondjuk nekiállok lasagnét csinálni.

dec. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szüleimmel élek én is, anyával valamelyest felváltva főzök. Vagyis inkább saccra, mert nem vezetünk erről naplót:D

Általában 2 naponta főzünk, annyi elég is hármunknak úgy, hogy mind jól lakunk belőle ebédeknél. Ha nagy kedvenc van, akkor vacsorára is azt eszünk, de akkor eleve nagyobb adagot készítünk.

Vacsorára nem mindig van főtt étel, de ebédre mindig az van.


Rendelni és házhoz szállíttatni, Covid óta legalábbis, évente 1-2 alkalommal szoktunk, akkor is különlegesebb ételeket. Mekibe, helyi kínai étterembe sem járunk már a vírus óta, bár az előbbiből volt arra példa, hogy elvitelre mégis kértünk szendvicseket pár alkalommal. Idén szerintem ez olyan 4-5 lehetett. Ilyen Spar-to-Go helyeken sem szokásunk megfordulni, kész ételeket sem szoktunk venni.

Ellenben, van, hogy én néha elcsábulok és veszek 1-2 instant levest. A bőrömnek nem tesz valami jót, de annyira finom.. főleg a Nissin Soba. Ezeket viszont a szüleim nem szeretik.

dec. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Heti egyszer főzök csak. Régen volt, hogy heti háromszor-négyszer is főztem, de az az igazság, hogy nem igazán szeretek főzni. Általában egy főzésből hat adag szokott kijönni, amiket ebédre szoktam megenni. Vacsorára meg eszem hidegkaját(bolti kaszinó tojás vagy sonka rolád), szendvicset vagy pedig halkonzervet.

Néha elfogy a kaja péntekre, nem tudok vinni melóba, ilyenkor szoktam rendelni vagy venni valami készételt.

Anyagilag nekem ez megfelel, kábé olyan 60 ezret költök kajára egy hónapban. Kábé! Egyedül élek, nem kommentál senki semmit.

dec. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Van a közelemben egy kis kifőzde, ott veszek magamnak egy levest és másodikat. Ez elegendő 2 napra és nem annyira drága. Főzni most már csak nagyon alap dolgokat csinálok (pl. tojást, virslit, zabkását vagy ha ott veszek csirkepaprikást, pörköltet, akkor csinálok hozzá tésztát.)


Régebben főztem magamnak, de egyedül élek és valami mindig rám romlott. Így olcsóbban kijövök.

dec. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

Szinte minden nap fozok hogy kovetni tudjam az etrendemet, ez kb fel orat vesz igenybe a reggelembol, de tobbnyire elobb kelek es a keszulodessel parhuzamosan csinalom. Nem bonyolult dolgokat, csirke, hal, teszta, rizs, paradicsomos, pestos, vagy valami azsiai izvilagban. Nekem megeri, mert utana egesz nap van kajam, csak fel kell allni meloban es elmenni a hutoig ha megehezem.

Rendelni nagyon ritkan szoktam mert kivarni sem szeretem mig megjon meg sokszor annyira nem is izlik, amit en fozok legalabb biztos hogy szivesen megeszem majd. Ja, es nyilvan olcsobb ha en fozok magamra, de igy is siman elmegy 100ezer forint egy honapban kajara, mert sok hust es zoldseget eszem. Rendelve ugyanez minimum ketszer annyi lenne

Aztan persze neha itt is becsuszik egy zacskosleves meg mirelit pizza, nincs azzal semmi baj

dec. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!