Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden emberre jellemző, hogy...

Minden emberre jellemző, hogy először megismeri a rosszat, aztán a jót végül atvalt semlegesbe?

Figyelt kérdés
Irodalom óra kapcsán jutott ez eszembe, mikor az ember tragédiáját vettük. Realizaltam hogy tulajdonképpen eddig ugyanazok történtek velem mint Ádámmal. Régen nagyon rosszindulatú ember voltam, gonosz, kegyetlen, aztán pozitív fejlődésen mentem keresztül, elkezdtem törődni másokkal segiteni mindenkinek akinek tudtam. De aztán nem értékeltek. Végül fokozatosan kezdtem atvaltani egy átlag emberbe. Akiben megvan a jó meg a rossz (amivel nem masoknak ártok) is. Elkezdtem valamennyire hajszolni az élvezeteket , de azért másokra is szoktam gondolni
dec. 11. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Kimerítő aktívan jónak, de gonosznak is lenni. A legtöbb ember belefárad, főleg a látszólag értelmetlen (szeme láttára meg nem térülő) jótettekbe, és közömbössé válik.
dec. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fordítva is simán van, hogy valaki először nagoyn menne és segítene másoknak stb és aztán ejtik pofára és átvált "kvaanyád" üzemmódba.


De a semlegesség sztem nem jó szó rá. Sokan simán csak megtanulják mikor kell és lehet segíteni és mikor nem érdemes, mert úgyis csak elhajtják. Ez nem semlegesség, hanem tapasztalatból eredően elkerüli a lyukrafutást és annyi.

dec. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!