Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én figyeltem meg ezt így?

Csak én figyeltem meg ezt így?

Figyelt kérdés

Az emberek hirdetik hogy őszinték, és szeretik ha őszintén beszélnek velük.


Ez a reklám szöveg, közben pedig csak azokban a dolgokban őszinték, amik nem sértik az önértetüket, és mi is csak abban lehetünk nyíltak, amik nem kompromittálják az őszinteségüket.


Minek ez a színjáték? Ja, és nem, nem a stílusról van szó. Nem szoktam bunkó lenni.



dec. 30. 19:50
 1/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, elírtam:

...amik nem kompromittálják a BÜSZKESÉGüket

dec. 30. 19:52
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek több mint 90%-a nem viseli el az őszinteséget, és vérig van sértve ha egyenes velük valaki.
dec. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem bírja senki sztem se. Mindegyik sèrult frusztràlt.


Pl munkahelyen hetfon reggel kotelezoen kell mosolyogva koszonni mert ha sima jóreggelt monfasz csak megsértodnek hogy biztos bajod van vele. Érted? Vele! Eszébe nem jutna hogy a hetfo reggellel van bajom vagy a fene se akar vigyorogni egy munkahelyen mioor nem szorakoztatoipar a munkaköröm sem, hanem leállnak veszekedni vagy még rosszabb jatszmázni fúrni pletykálni.


Őszinte leszek. Nem láttam még normális embert akinek ne lenne vmi tikkje.

dec. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Van itt két tényező is.


Az egyik hogy sokan akik őszinte, igazmondó embernek tartják és hirdetik magukat, azok többnyire csak bunkók és ostobák. Szóval az őszinteség látszatával sérteget, vagy próbálja ráderőszakolni a téves elképzeléseit. Nem minden esetben persze, de csomó ilyen "őszinte ember" van manapság.


A másik pedig hogy sokan tényleg erre hivatkoznak hogy őszinteséget várnak el, de valójában abban a pillanatban hogy kicsit is kellemetlen neki az igazság, máris megsértődik, és támadásnak veszi. Kevés az az ember akivel valóban lehet is őszintének lenni, ők általában nem sértődnek meg hanem ezen át fejlesztik magukat, vagy látják át jobban az adott helyzetet. De mivel rengeteg a frusztrált, kicsinyes, sérült ember manapság, így mondanom se kell hogy a többség nem ebbe a kategóriába fog tartozni.

dec. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok ember azt hiszi, hogy az az őszinteség, ha kéretlenül megmondja a sértően megfogalmazott véleményét. Ezt simán csak bunkóságnak hívják.
dec. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nem színjáték: Az emberek nem egyformák, vannak akiknél akkor érsz célt ha nem mondod a képükbe az "őszintét" (mert akkor megsértődnek) hanem megpróbálod rávezetni őket, akár kisebb füllentéseken keresztül. Ha meg valaki nem sértődékeny és nem is bírja a kertelést, akkor ott tényleg ami sziveden, az a szádon. A társadalom és a közösségek így müködnek, érezned kell hogy kinek mit mondhatsz, az őszinteséget erényként szokás aposztrofálni, de a jóból is megárthat a sok ;-) Van is egy vígjáték a témában Jim Carrey-vel, "Liar, Liar" a címe.
dec. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az egész élet egy színház, csak mondom.

Én is "színészkedem", mert például ha reggel kivagyok, és ne szóljon hozzám senki, akkor is jó reggeltet köszönök. Ez csak egy apró példa, de a lényeg, hogy szívem szerint azt mondanám ilyenkor, hogy kussoljatok már b*szdmeg!

De nem teszem, ergo színészkedem. De én legalább beismerem.


Aki pedig rá van állva erre az őszinteség rohamra, az feltehetően pont nem szokott őszinte lenni, mert magából indul ki, ergo ő nem szokott őszinte lenni másokkal a legtöbbször, ezért másról is azt gondolja, hogy nem őszinte, pedig csak magából indul ki. Projektál lényegében.


Ugyanez igaz azokra az emberekre, akik azt szajkózzák, hogy ők soha nem ütnének meg egy nőt, vagy soha nem csalnának meg senkit. Közben meg az ellenkezője az igaz, vagy lesz igaz. Ez ilyen. Maga az élet egy színház.

Maga az élet egy irónia.

jan. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Barito ***** válasza:
Életem szerelme is szajkózta, hogy ő egyenes. Addig volt csak az, amikor őszintén és egyenesen meg kellett nekem mondania valamit. Ellenben ha én kérdeztem tőle valamit, amire őszinte és egyenes választ vártam, jött a homályos beszéd, terelés, mellé beszélés, visszakérdezés, süketet játszás.
febr. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!