Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért adnak az emberek sokszor...

Miért adnak az emberek sokszor egyértelműen irreleváns tanácsot?

Figyelt kérdés
Sokszor látom azt fórumokon, meg élőben is, hogy az emberek egy alap problémára tudnak egy alap megoldást, és ha a probléma összetettebb, több aspektusa van, amik az adott alap megoldást ellehetetlenítik,akkor is azt vágják rá. Mintha nem is tudnák felfogni, hogy az most nem működik, addig jutnak hogy A probléma -> B megoldás. Például ha valaki fogyni szeretne de cukorbeteg, így nem tud kevesebb kalóriát enni, mint amennyire szüksége lenne, mert rosszul lesz, ezt elmondja egy fórumon, és rengetegen írják hogy számolja ki a kalória szükségletét, és egyen annál kevesebbet. Pedig kristálytisztán leírta, ez miért nem opció. De egyáltalán nem a fogyás a lényeg itt, ezt most csak szemléletésként hoztam fel. Ez szövegértési probléma? Vagy vannak, akik tényleg képtelenek bonyolultabb dolgokat értelmezni, és mindent ugyanúgy akarnak megoldani, még ha egyértelműen nem is működik?

jan. 1. 15:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Én inkább a "nem opció" részt nem tudom értelmezni.

A fogyáshoz egy út vezet. A deficit. Teljesen mindegy, hogy cukorbeteg valaki, vagy sem. Inkább az nem tudja értelmezni ezt, aki el akarja kerülni a valós munkába belefektetett időt és várja a csodát.

Szakemberrel összeállított étrenddel, mozgással le lehet fogyni a cukorbetegeknek is.

jan. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

Ugyanmár kérdező...Te is tudod, hogy magadnak is hazudozol.Pláne, hogy a cukorbetegség általában a túlsúlyosoknál alakul ki.

Ha valakin van 20-25-30 kg súlyfelesleg, az azért van, mert túl sokat zabál.Magyarul pont annyival kéne kevesebbet ennie...Egyáltalán nem létezik ilyen, hogy egy 150 cm-es cukorbeteg nőnek KÖTELEZŐ napi 6000 kalóriát megzabálni, mikor kb 1500 lenne neki az egészséges.Ugyanúgy kötelessége lenne lefogyni, és tud is, és kell is, és szabad is neki, és teljesen lehetséges.Csak ha nem ért hozzá hogyan kell, orvosi segítséget kell kérni.

jan. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem a kalóriamennyiséget kell betartani egy cukorbetegnek, hanem a szénhidrátot. Mert az alakul át inzulinná a szervezetben. Tehát ebben a példában inkább a kérdés feltevője tájékozatlan és nem is tudja mi a baja igazából.
jan. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Aki cukorbeteg, annak az orvosa részletesen elmondja ha kell havonta h mit fogyasszon és mit ne, hogy miért hízik, hogy fogyhat le.


cukorbetegeknél is lehetnek eltérő okok.


Akiknek valamilyen betegsége van, annak lennie kellene annyi eszének, hogy az orvosától kérdezi meg.


#2

ahogy írta sokszor maga a kérdező nem tudja pontosan mit akar.

jan. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Annyira jó, hogy oda írtam, hogy NEM A FOGYÁS A LÉNYEG. AZ CSAK PÉLDA. ISMÉTLEM, PÉLDA. Talán ha capslockal írom, sikerül felfogni. Azt sem írtam, hogy velem történt meg. Általános jelenségről beszélek.
jan. 1. 15:32
 6/16 A kérdező kommentje:
De ha meg nincs odaírva példa, akkor az a bajotok, hogy "mondj valami konkrétat ezt így nem lehet értelmezni". Ha valaki ír példát, akkor meg arra válaszoltok, nem a kérdésre. Csodás.
jan. 1. 15:33
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

Na nyuszikám, majd ha képes leszel egy valós példával előhozakodni, akkor kapsz valós választ is. Mert példa nélkül csak idióta felböfögés az, amit ideokádtál.

A pofából pedig visszaveszel, mert itt senki sem beszélt veled így, tehát az a minimum, hogy megköszönöd a válaszokat, elnézést kérsz a fszságodért, és leírsz egy normális kifejtést.

jan. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem térképezik fel a helyzetet eléggé. Nem gondolnak bele a másik helyzetébe.

Még aki hajlando belegondolni vagy átérezni teljesen 100%-osan az se fogja tudni, mert nem ő éli át.


Attól is függ ki miért ad tanácsot. Mert vannak akik azért, hogy jól érezzék magukat, hogy milyen jól megmondták. - A gyiken ez nagyon dívik.

Vannak, akik tényleg jószándékból mondanak bármit is, csak mint minden ember ők is magukból indulnak ki. És ami nekik bejött, ami a környezetükben működött és tapasztalták látták a saját szemükkel hogy jó, arra tudnak esküdni, azt fogják mondani es tanacsolni mindenkinek. Más útról nem volt tapasztalatuk, bizalmatlanok azzal szemben. Inkább arra az egyre esküsznek ami nekik vagy a környezetükben valakinek használt. Vagy amit megtanultak. Mert az van leírva a tankönyvben. Mert ha a tankönyv idja, vagy az ujsag vagy a media, akkor az CSAKIS úgy lehet.

Meg vannak akik hajlandóak belegondolni, de az apróbb dolgokba nem láthatnak bele, ezt nem is róható fel nekik - szerintem - mert ugye nem azt az életet élik. A legapróbb részletekbe, amire az ember nem is gondolna, de aki éli a helyzetet az megis tapasztalja es éli, ezekbe a reszletekbe meg akkor sem látnka bele.

A példáddal élve, aki nem cukorbeteg, vagy nincs a környezetében ilyen, az nem tudja, hogy napi szinten ez mivel jár, milyen szokásokkal, cukormérés stb, inzulin, hogy megy, milyen szabályokat kell követni, mit nem szabad, mit szabad.

Akinek nincs cukorbeteg a környezetében, nem tudja mivel jár, az simán hiheti, hogy jajjj hát siman le lehet fogyni, megy az könnyen, mit kell itt hisztizni.

Akinek van cukorbeteg a környezetében és neki sikerült lefogynia, az arra fog esküdni, hogy igenis le lehet fogyni es az istennek nem fogja érteni azokat, akiknek nem sikerül. Mert olyat még nem látott. Vagy eppen látott, de az az etalon, amikor azzal az illetővel találkozott akinek sikerült., ahhoz hasonlít, az lesz a mérce.

Akinek olyan van a környezetében, aki cukorbeteg és nem tud lefogyni, az erre a tapasztalatara esküszik, es arra hogy tényleg nagyon nehéz. Ugyanaz mint az előzö, csak fordítva.

Az egészségügyi szakember meg látott egy csomó pácienst, akinek sikerült, meg akinek nem olyat is, de ők meg arra esküsznek amit a tankönyvben megtanultak. És amikor meg olyat látnak, ami esetleg ezt felülírja, vagy nem volt benne a könyvben, akkor orvosi csodának hívjak, meg nem tudják megmagyarázni.


Ez kicsit off, de én úgy gondolom, hogy a hasonló felületesség az orvostudományban is ott van sajnos, mert nem a dolgok kiváltó okát akarják megszüntetni, hanem tüneti kezelést alkalmaznak. Főleg, ha olyat találnak, amire azt mondják, hogy ez már ilyen, fogadd el mert nem lesz jobb, mert ott megállt a tudomány.

Én abban hiszek, hogy minden betegségnek lelki oka van, és fenti példa esetében a cukorbetegség lelki oka és a nehezen-fogyás lelki oka lehet egy es ugyanazon ok vagy összekapcsolódó.

Persze tiszteletben tartom, ha valaki nem ilyen beállítottságú, ez csak egy tipp, hogy ha nyitott vagy, vagy akiről kerdezel, nyitott, akkor érdemes elindulni ebbe az irányba IS - értsd.: a rendes nyugati orvoslás megtartása MELLETT.

jan. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

#8 vagyok


És szerintem ne kezdj a gyik népével, mert azt keresik mibe lehet belekötni, és nem hagynak ki egy alkalmat se.

Ha esetleg valamit rosszul írnál vagy tévednél, azt se emberi módon írják le, hanem úgy mintha a s#ggükből húztak volna elő.


Tisztelet a kivételnek.

jan. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#8 Na ilyen értelmes válaszokat vártam! Köszönöm szépen hogy leírtad. Nagyon informatív volt. Így már jobban értem a jelenséget.
jan. 1. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!