Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a legjobb reakció ilyenkor?

Mi a legjobb reakció ilyenkor?

Figyelt kérdés
Ha valaki neked elemeselne hogy bántalmazták, de valami tényleg súlyos módon, mit mondanál neki, vagy mit reagálnál? A legtöbben szerintem szornyulkodes/sajnalkozas ahogy reagálnak. De szerintem ez annyira nem jó, legalábbis engem ez rohadtul zavarna. Aztán a másik véglet se jó, hogy: durva, kellemetlen, ehh, stb. Mert hiába azt akarod kifejezni, hogy szörnyű ami történt, ez túl érzéketlen lenne a másik számára. Szóval valami a kettő között kéne, ami támogató, de nem is ez az alszent tuldramazott reakció.

jan. 1. 23:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Bántalmazottként mondom a tapasztalatomat. Volt, aki hüledezett rajta, de mégis a közönyösség, pókerarc az általános, amikor elmondom. Lehet, direkt nem vágnak arcot, hogy ne derüljön ki mit gondolnak, nem tudom. De nem is a reakciójuk a lényeg.
jan. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne álszent?!

Megrázó hallani, és ezt ki is fejezném. Azért mondja el, mert együttérzést, lelki támogatást remél. Megfogalmazza, kimondja, ami történt vele.

Esetleg tanácsot, segítséget remél.

jan. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Semmit ne mondj. A múlt elmúlt, ha akar róla beszélni majd fog. Annak örülj, hogy ennyit is legalább ki tudott magából préselni. Már ez is egy óriási erő és munka hozama. A múlt emlékeit nem kell bolygatni, már el vannak temetve.


Nézd meg a mesét, meg olvasd el Öreg nénét, csodálatos mind kettő a maga nemébe. Az öreg néne egy nagymamát takart. Akkoriban.

jan. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Itt van linkben: [link]
jan. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Ezeket el se kellene mondani csak azoknak akik haspnlo cipoben jártak. Ugyanis az atlagembert terhelni is gáz a parunkra a frusztrácioinkat ráterhelni is aljas aztán a barátok stb ugy se èrtik mivel nem ők mentek ezen át nagy a sansz az áldozathibaztatásra is meg arra hogy szánalomnak néznek.


Ez sztem pont nem tartoik másra csak szinten bántalmazottakra meg a nane meg ezekre a körökre kívülállókra kizárt.

jan. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
3 abban csak az van hogy az öreganyo meggyógyít egy őzikèt akinek balesete volt. Semmi olyan hogy milyen múltat nem kell bolygatni? Csak mert nekem megvan a konyv is. Nem értem hol az összefuggés a bántalmazottakkal benne.
jan. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%
Én ilyenkor mindig azt szerettem hallani, mikor azt mondják milyen erős vagyok, hogy túléltem és tovább tudtam lépni. Szerintem ennél nincs jobb reakció.
jan. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%

7.

Telitalálat.

jan. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
11%
5+6 jelentve vagy. Megkérnélek téged, hogy a jövőben ne koslass a hozzászólásaim után, nem vagyok kíváncsi a nárcisztikus-pszichopata előadásodra. Egyrészt forog tőle a gyomrom, másrészt örülj, hogy nem nevesítelek. De rád lehet ismerni, és van aki már rád ismert. Rajtam kívül.
jan. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
6 Az a könyv pedig ami nálad van, az enyém volt. Én kaptam az anyai nagymamámtól. Sosem volt a tiéd. De még ezt is lenyúltátok.
jan. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!