Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van-e valamilyen összefüggés...

Van-e valamilyen összefüggés a (bármilyen) vallásosság és a prüdéria/szemérmesség között társadalmi és NEM egyéni szinten?

Figyelt kérdés
Tehát, ahol a vallási hagyományok erősebbek vagy gyöngébbek, ott a nagy átlag többé vagy kevésbé prűd vagy szemérmes. Ne menjetek bele abba, hogy hol van a prüdéria és az egészséges szemérem között a határ!

jan. 2. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ha vallás alatt a keresztényeket érted, akkor nyilván van
jan. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mindhárom ábrahámi vallást értem elsősorban, de a többit is.
jan. 2. 10:59
 3/4 Metionin ***** válasza:
Persze hogy van, sok vallás előír ilyen korlátokat. Vallásos közegben kevésbé szokás "mutogatni magunkat", legyen az bármi ami az adott vallás szerint mutogatásnak minősül. Egyrészt jobban tartják a régi hagyományokat, másrészt ezzel is próbálják elkerülni, hogy egy nem valláson belüli személy szemet vessen egy vallásukbeli nőre.
jan. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Csak vallásos prűdeket ismerek. Akár csak részben, pl eljegyzésig nem költözött össze a párjával (de szex volt), akár teljesen, pl az exem azért szakított velem, mert az anyja ezt parancsolta, mert én egy utolsó kva vagyok, mert együtt akartam vele aludni :D
jan. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!